vymena motoru benzin diesel

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

loni, tusim cerven.... koupil jsem zborku a prekopal s dvema kamosama, v sobotu jsme zacli na zvedaku a v pondeli rano jsem uz jel v TDi:-) ale uz nikdy vic:-)
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

To jsi měl nejspíš štěstí na úřad :mrgreen:

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

Proc bych mel mit stesti na urad????
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

Vzhledem k tomu, ze jsem chtel jit oficialni cestou, obratil jsem se na VW, tam mi rekli, ze sve vyjadreni k takovym prestavbam je na strankach ministerstva dopravy, jinak ono vymenit motor v aute z benzinoveho za naftovy, nejde, ale vymenit kastli z benzina na diesela to jde:-) musi jen sedet prvnich 8 znaku VIN. kastle je nahradni dil, ale jen pokud splnuje podminku tech 8 znaku...

Takze zadny bastl, proste oficialni prestavba, resp vymena karoserie..
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

No dle vyjádření IVG... http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=190&t=81627" onclick="window.open(this.href);return false; Ale já tomu moc nehovím, takže nevím, netvrdím, že to nejde, evidentně jo, ale jen za určitých podmínek...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

Takže když máš benzínovou kastli, tak do ní diesel nenarveš... Ale když máš dieslovou kastli, tak na ní můžeš naroubovat číslo z té benzínové? :mrgreen:

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

Jeste jednou to vysvetlim:-)

Mel jsem svoje auto benzinove s papirama normalne benzinovyma a chtel jsem tam hodit motor z naftaka, ale to nejde oficialne, ale kdyz jsem zavolal do IVG, tak mi rekli, at si sezenu dieselove papiry a pouziju je na svoji kastli ahodim do ni ten dieselovy motor, tim padem jsem "pouze" vymenil kastli, ktera mela shodnych prvnich osm znaku a je to ofiko.
jinak to co je psane v tom odkazu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=190&t=81627" onclick="window.open(this.href);return false; neni uplne pravda, hlavne s tou kastli, potrebujes at je prvnich 8 znaku stejnych a da se povazovat za vymenitelny dil...
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

Tak já myslím, že se tam nic nevylučuje, akorát to tam není popsáno do detailu... Když máš VIN B4 WVWZZZ3Axxxxxxxx, tak prvních 8 je stejný u všech B4, ale neříkej, že si můžu udělat z kombálu sedan a naopak? :mrgreen: Ale jinak se ti povedla pěkná byrokratická skopičina, to se musí uznat :mrgreen:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od pino.t »

Já asi pomaleji chápu, takže měl jsi svoje benzínové auto a pak jsi sehnal naftovy i s motorem, a s papíry, požádal si o přestavbu kastle.
Jako na ty díeslové papíry jsi nechal dát kastli ze svého a motor jsi tam dal naftovej. Takže potřebuješ vlastně naftové papíry a motor.
A svoje auto jsi pak ekologicky zlikvidoval.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

pino.t píše:Já asi pomaleji chápu, takže měl jsi svoje benzínové auto a pak jsi sehnal naftovy i s motorem, a s papíry, požádal si o přestavbu kastle.
Jako na ty díeslové papíry jsi nechal dát kastli ze svého a motor jsi tam dal naftovej. Takže potřebuješ vlastně naftové papíry a motor.
A svoje auto jsi pak ekologicky zlikvidoval.
presne jak rikas, ale musely mit obe auta papiry...
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Odpovědět

Zpět na „Motory“