vymena motoru benzin diesel

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

Mám dotaz, mam doma passata B4 2,0 typ AGG 85kw benzin a chtel jsem ho oficialne prestavet na 1,9TDi AFN 81kw, nema s tim nekdo nejake zkusenosti? na koho se mam obratit, kolik to stoji to papirovani, atd? nebo je jednodussi koupit papiry na diesela? diky za info
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od pino.t »

Tato přestavba se ti nepovede. Při výměně motoru musíš zachovat stené palivo a objem, ikdyž někdo tu dal místo 1,8 dvoulitr, ale myslím, že výkon může být vyšší, ale nevím o kolik. I objem by se dal obejít, nikdo nemůže vědět z hlavy jaké jsou rozdíy ve dvou motorech o různém objemu, ale benzín za naftu nemůžeš.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Crazy.23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 19.11.2009 17:07
Bydliště: Sokolov

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Crazy.23 »

no, to fakt nepujde

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od matasimek »

šlo by to, ale nevyplati se ti to
1.potřebuješ vyjadření výrobce, tedy IVG,ten ti pošle nesouhlas a vypíše proč to nejde, tento papír typuju cca 6000kč
2.odstraniš duvody na sve náklady a auto pošleš na zkušebnu -v čr jsou 3, 2v praze, jedna v ostravě, tam zaplatiš dle ceníku kontrolu že co napsal výrobce je splněno tady počítej cca 5-35 tis kč.
3. se všema papírama na úřad, žádost o přestavbu, správní poplatek cca 1500,-

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

Díky za info. Nemáte někdo na prodej papíry z passata variant tdi? ;-) to bude jednodušší.
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Uživatelský avatar
tonnydenny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 13.01.2009 21:36

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od tonnydenny »

pridam se mam B3 1.8 beno a chci tam dat TD bud 1.6 nebo 1.9d-td prekroutim celou napravnici i s motorem a prevodovkou to je hned co dal zajima me spise zapojeni toho motoru aby sel nakopnout budiky muzou zustat benzinove?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od pino.t »

A jak to uděláš s papíry? Jsi si jist, že se ti to vyplatí?
Na aukru se teď prodala B4 sedan v TDi 66kw za necelých 13 000 a zaplaceným ekopoplatkem.

Tak předělání eletriky není moc těžky, připojíš správné kabelové svazky, zbytečny dáš pryč, navíc Motor TD krom startéru, pár čidel a odpojovače nafty vlastně nic víc nemá, ale budíky asi budeš potřebovat druhy
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

Budíky určitě jiný... A osobně bych se na to vysral... Jak píše pino.t, nemá to cenu...

Uživatelský avatar
tonnydenny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 13.01.2009 21:36

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od tonnydenny »

ja vim drazil jsem ho rikal jsem si ze do 10t dam ... Papiry v dnesni dobe uz da nekdo zadarmo i.. normalne to prevarim a hotovo ...asi koupim cele auto v nafte nejakou hnilicku povytahuju z toho co potrebuju za vraz dostanu ve sberu 5t a zbyde mi i 1.8 tu za litr urcite taky prodam :-) tak to nevyjde zase na balik ....motory mam prehozene za par hodin kdyz to odkroutim z napravnici i kdyby cely den ve dvou lidech a znamy elektrikar zapojil kamosovi celou el do vetrose a vzal si za to 3t tak za par kabliku bude chctit tak 500kc a budu karlovat .. jezdim s tim autem parkrat do tydne 400km a kdyz ma clovek naftu za par hoven tak to je pak velky rozdil ... No ale jak to byva plan vypada hezky ale realita jinak :-D :pleasantry:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od pino.t »

Ale jestli jezdíš tolik KM, tak to bych už vůbec neriskoval takové blázniviny, bál bych se, i kdybych to měl na ježdění kolem komína.
Navíc, jestli převaříš vin a narazíš na policajta šťourala, tak ti pak utrhne hlavu až to zjistí.
Auto bys musel očesat na holý plech, aby si dostal maximum, ale 5tis asi těžko. Tady u nás dávají tak 4-5kč/Kg pro čiské železo, auto vrak tak 1,2-1,5Kč/Kg
Za nějakou 20 tu seženeš třeba GIII variant v TDi.
Ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Jestli koupíš nějaky zhnily auto v naftě, tak ty svazky použiješ. Tady ty auta mají výhodu, že eletrické svazky jsou dobře vyřešeny, takže to bude hračka, že není potřeba ani štípačky a pájku.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

Já hodil do šrotu jettu II i s motorem a dostal jsem lehce přes 2 litry... Takže on to zas takovej vejvar nebude...

Uživatelský avatar
tonnydenny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 13.01.2009 21:36

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od tonnydenny »

teda ne ze bych byl nejaky mukl jo ale tak trochu se tim zivim oholene auto aby tam bebyli jen plasty sedacky jen orezu molitan po 5.80 mi to tady berou a jeste mi zdarma pristavi kontejner kde si to nalozi rukou :-) no to jen tak na okraj ja mam octu s bezovym interierem a ja jedu jen do graze neco vyfottit a hned jsem jak prase tak se mi s ni nechce porad jezdit a tim pasikem jedu fakt jen jak musim benzin je benzin :-) a stalo se mi jen jednou v zivote asi tak 10 let tomu ze policat kontroloval vin ... a kdyz to clovek udela pekne tak je to pohoda jahoda zadnou corku neprevaruju tak co ze jo :-) a u tak stareho auta kdo by si to vubec myslel... me se do toho prave strkat moc penez nechce ted jsem videl nedavno pasika v kombi za 5t td silna koroze bez stk ale je pryc ze jo no zatim to nehrnu jen me tak zajimalo co vse treba natahat k tomu motoru aby to vrcelo dobijelo atd

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od pino.t »

Tak dobíjení je jeden svazek, asi stejnej jako u benzínu. Na motoru jsou čidla teploty, asi dvě, pak čidlo tlaku a něco na čerpadlo. víc asi netřeba.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

dementorr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 18.02.2009 23:07

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od dementorr »

Auto mi jezdi uz pres pul roku jako TDi

koupil jsem zborene TDicko a prehodil motor a kabelove svazky, nad puvodnim vin, jsem vyrazil novy a na urade a STK mi vse potvrdili, 2 odpoledne trvalo prehozeni motorů a zprovozneni. je to oficialni prestavba! :-)

Jinak momentalne ho prodavam:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=52&t=234467" onclick="window.open(this.href);return false;

koupil jsem B5
passat variant b4 1.9 TDi , gerhard s novym naftovym srdcem :-D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vymena motoru benzin diesel

Příspěvek od Bastard »

A kdy jsi to přestavoval?

Odpovědět

Zpět na „Motory“