Spojka - pedál

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
RustyB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2011 13:22
Bydliště: Pardubice

Spojka - pedál

Příspěvek od RustyB3 »

Když sešlápnu spojku tak se nic nestane rychlost nezařadim. Odvzdušnil sem ale nepomáhá to. Co s tim?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od Bastard »

Co je to za auto? Jakej motor a jaký má ovládání spojky? (Hydraulika/lanko?)

RustyB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2011 13:22
Bydliště: Pardubice

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od RustyB3 »

passat 92 1,9td hydraulika

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od Bastard »

Pedál se vrací, nebo zůstává sešlápnutý dole? Jakou silou se dá sešlápnout?

RustyB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2011 13:22
Bydliště: Pardubice

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od RustyB3 »

Sešlápnout se dá úplně lehce, vrací se zpět že skočí nahoru.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od JonatanCl »

Skákání může způsobit promáčknutí ložiska pod paprsky přítlačáku, kdy spojka nevystaví a zbylé paprsky odhodí ložisko zpátky.
Jinak já dělal před 3 týdny spojku, kde mi praskla pružina v lamele a zapadla mezi přítlačák a lamelu. A už jsem nezařadil, přítlačák neodstavil lamelu a byl jsem v háji, prasklá pružinka to zasekla :-)
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od libero1071 »

ja sa prikláňam k špatnému prítlačáku :sorry:

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od vlado742 »

Ja som mal podobny problem. Stlacim pedal a nezaradim, Dole pedal isiel velmi lahko a naspet tak ako keby az odskocil. Moj problem bol v tom ze mi kraskol taky umely uchyt medzi spojkovy pedal a vidličku ktoru ovlada spojka (biely oblznik na fotkach), A aj ten uchyt na spojkovom pedale bol prasknuty (taky stvorec co je). Skus dat dole kryty pod pristrojovkou a pozri na to. Ja som to mal sice na B4 ale mozno to bude podobne aj na B3.
Přílohy
DSC02514.jpg
DSC02517.jpg

RustyB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2011 13:22
Bydliště: Pardubice

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od RustyB3 »

Opraveno - Nedávno jsem kupoval opravnou sadu na spojkový válec, vyměnil těsnění a v sadě byla ještě jedna gumička navíc kterou jsem tam původně neměl a já jí tam dal a ta se nějak zasekla, protože po vyndání to šlape tak jak má :) jinak díky všem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od Bastard »

vlado742 píše:Ja som mal podobny problem. Stlacim pedal a nezaradim, Dole pedal isiel velmi lahko a naspet tak ako keby az odskocil. Moj problem bol v tom ze mi kraskol taky umely uchyt medzi spojkovy pedal a vidličku ktoru ovlada spojka (biely oblznik na fotkach), A aj ten uchyt na spojkovom pedale bol prasknuty (taky stvorec co je). Skus dat dole kryty pod pristrojovkou a pozri na to. Ja som to mal sice na B4 ale mozno to bude podobne aj na B3.
Na B4 je to stejně. Něco podobnýho se mi stalo. Ten plastový díl byl v pořádku, ale praskl takový plech na pedálu, který to držel pohromadě (v podstatě objímka), takže ten plastový bastl projel skrz. Pedál se ale potom nevracel, nýbrž zůstal zamáčknutý, proto jsem se vyptával. :wink:

pasikB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.10.2013 11:35
Bydliště: usti nad labem

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od pasikB3 »

Zdravim chci se zeptat na jednu malickost...
Mam passat B3 1.6 TD a pada mi spojkovy pedal az na podlahu,nadobka na brzdovou kapalinu je prazdna!
dolil jsem ji a pedal je porad spadly dole mam opravnou sadu na spojkovy pomocny valec je mozne mi napsat jak se to da vymenit??? nebo nejak poradit?? dekuji predem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od Bastard »

Ono by možná stačilo tu spojku odvzdušnit...

stana1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 06.11.2009 20:19
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od stana1 »

Mám podobný problém ale trochu to rozvinu protože není jediný, když zmáčknu spojku tak mi sem tam zustane vyset dole a nezařadím kvalt, když si tu spojku nohou přizvednu a zmáčknu znova tak už zařadím, myslím si že to bude stejný problém jak mají kolegové navrchu ale zajímalo by mě jestli s tím i nesouvisí to že když jsem to auto kupoval tak mi minulý majitel říkal že je potřeba udělat spojku, zabírala až u spodu takže jsem s tím nějak počítal ale teď poslední dobou uvažuju nad tím že mám doma jednu bouranou b3ku a zajímalo by mne jestli by tam pasovala lamela z přítlačákem z tej b3ky ? Ta B3ka je sedan 2.0 benzin 85kw kod motoru 9A r.v. 1992. Problém s tou spojkou mám na B4ce variant 1.9tdi 66kw kod motoru 1Z 1996. Kody převodovky neznám protože nevím kde je hledat (do kufru jsem se nedíval ale myslím si že asi to nemá ani smysl protože u obou aut si nejsem 100% jistý puvodem. obě v minulosti letěly přes boudu.... )

doufám že jsem to popsal srozumitelně....

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojka - pedál

Příspěvek od Bastard »

ODVZDUŠNIT!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory“