b4 prehrievanie motora - podvod!

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

b4 prehrievanie motora - podvod!

Příspěvek od ra1 »

ahoj všetci

predtým ako som založil túto tému, som si tu pozrel podobné. ja mám tento problém: august 2011 - nedostatočné chladenie motora. pri bežnej jazde, ale hlavne po meste, teplota vystúpila nad 100 stupňov. motor sa ochladil až po dlhšom prejdenom úseku na 4. alebo 5. prev. stupni. to bolo ešte znesiteľné.

včera - pravdepodobne prestalo prepínať medzi vnútorným a vonkajším okruhom chladenia. Po nejakých 5 kilometrov teplota motora 110, vnútri kosa /podľa toho to vyzerá, že ohrev interiéru je napojený na vonk. rozvod chladenia/, takže domov som došiel len tak, že som to rozbehol nad 90 km/h a zaradil neutrál, aby aspoň vonkajší vzduch chladil motor prirodzene. niekoľko desiatok km :(

samozrejme že pri takýchto zmenách objemu dochádza k vytlačeniu chladiacej zmesi mimo okruh. je tam nejaký poistný ventil ktorý ju vypustí pri prekročení tlaku alebo sa táto môže dostať niekde inde? napr. neviem kde?

vie mi niekto poradiť kde je problém a ako ho riešiť? bol by som rád keby to bolo len v termostate.
alebo aj inde?

je to benzin 1994 ccm

vďaka
Naposledy upravil(a) ra1 dne 16.10.2011 13:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

Re: b4 prehrievanie motora

Příspěvek od ra1 »

:(

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: b4 prehrievanie motora - podvod!

Příspěvek od cervik »

Podle toho co píšeš tak dle mě máš v háji těsnění pod hlavou,né li hlavu.Jinak moc moností není,B4 nemá ventil který uzavírá okruch teplé vody jak favorit.Je tam stabilní okruch ale ovládá se tam klapka která je natočená na radiátor nebo na přívod studeného vzduchu.Ještě možnost že ti lehla vodní pumpa ale to se stává zřídka.

Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

Re: b4 prehrievanie motora - podvod!

Příspěvek od ra1 »

vymenene aj s rozvodmi a inymi malickostiami. teraz je to dobre
dal som vymenit aj spojku aby ma uz do kopca neobiehali trabanty
666 eur )))

Odpovědět

Zpět na „Motory“