Výměna termostatu

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Ronnyy
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 15.06.2011 23:10
Bydliště: Chomutov/Jirkov

Výměna termostatu

Příspěvek od Ronnyy »

Nemohl by mi někdo poradit kudy a jak na výměnu temostatu u 1.9TDI? Je to lepší vrchem a nebo nějak vleže zespodu. Je to hodně složité? resp, nemohlo by být něco jiného, že mi v tomto počasí trvá ohřát topení cca minimaně 10Km? I teploměr na palubce ukazuje nízkou teplotu. Jak se dostane teplota na budíkách na normální provozní teplotu, tak to i topí.

passatovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 19.01.2011 20:04
Bydliště: Praha - Tábor

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od passatovec »

Já se na to asi chystám taky, když jedu z kopce tak mi teplota padá hodně hluboko, na víc jak 70°C se snad ani nikdy nedostanu.. :cry:

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od vlado742 »

Asi prd tyzdnom som to menil :) Termostat

Vyhodiš drazkovy remen čo pohana servočerpadlo
Musis vysrubovat komplet z drziaku servočerpadlo ako je na obrazku, nedopajat :)
Potom vyhodis tu konzolu čo drzi servočerpadlo
potom odpojis guovu hadicu od takej plastovej priruby (tiez je na fotke)
Odsrubujes prirubu (2 srouby)
A hned pod tou prirubou je termostat a na nom O kruzok. Rovnakym sposobom naloziš naspet

Hlavne pri tom servočepadle prejdi, či si nezabudol na niejaky šroub , lebo to tam drzi celkom pekne.

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Tomas6 »

Hodinka práce.Žádná hrůza,ale musíš na to zespodu.A hlavně bacha jak to tam budeš dávat zpátky ať ti nevypadne gumka.Ale mám obavu že v prvním popisovaném případě to nepomůže.Já to taky zahřeju když je venku kolem nuly tak na 80 až po 20km.

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od vlado742 »

Mne teraz po vymene sa na 90 zohreje tak do 10 km + -. Ale mam pred chladicom aj gumu natiahnutu skoro na celu plochu chladica. Je odkryta plocha asi 2 cm na vysku chladica.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Bastard »

vlado742 píše:Mne teraz po vymene sa na 90 zohreje tak do 10 km + -. Ale mam pred chladicom aj gumu natiahnutu skoro na celu plochu chladica. Je odkryta plocha asi 2 cm na vysku chladica.
A teď mi řekni, jak moc to pomáhá, když do chladiče správně neteče teplá voda, dokud nemá malý okruh 90°C...? Tohle je buď vadnej termostat nebo špatně utěsněnej termostat... V horším případě špatná vodní pumpa. Já mám auto zahřátý na 90°C cca po 4-5km i když je venku -5, a to mi nefunguje ani ten příhřev.

Uživatelský avatar
Ronnyy
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 15.06.2011 23:10
Bydliště: Chomutov/Jirkov

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Ronnyy »

Bastard píše:
vlado742 píše:Mne teraz po vymene sa na 90 zohreje tak do 10 km + -. Ale mam pred chladicom aj gumu natiahnutu skoro na celu plochu chladica. Je odkryta plocha asi 2 cm na vysku chladica.
A teď mi řekni, jak moc to pomáhá, když do chladiče správně neteče teplá voda, dokud nemá malý okruh 90°C...? Tohle je buď vadnej termostat nebo špatně utěsněnej termostat... V horším případě špatná vodní pumpa. Já mám auto zahřátý na 90°C cca po 4-5km i když je venku -5, a to mi nefunguje ani ten příhřev.
A ten příhřev maj všechny TDíčka? Kde se to hledá?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Bastard »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... A#p2368619" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od vlado742 »

Bastard píše: A teď mi řekni, jak moc to pomáhá, když do chladiče správně neteče teplá voda, dokud nemá malý okruh 90°C...? Tohle je buď vadnej termostat nebo špatně utěsněnej termostat... V horším případě špatná vodní pumpa. Já mám auto zahřátý na 90°C cca po 4-5km i když je venku -5, a to mi nefunguje ani ten příhřev.
Tu gumu pred chladicom som mal este ked som mal stary termostat A ten sa otvaral uz okolo 70 a dole som ju nedaval ani po vymene termostatu. (Mam novu vodnu pumpu, novy termostat aj z tesniacym O kruzkom)

A ta guma podla mna pomaha tolko, ze ked ked sa maly okruh nahreje, termostat sa otvori, prepusti vodu do velkeho okruhu a voda v nom sa tak rychlo neschladi pretoze chaldic je zakryty . (Ale to je len moja predstava ze to tak je) Ale zase na druhej strane na tom tam je ten termostat, ze ked sa to rychlo ochladi, tak sa termostat hned zatvori a motor sa zase ohreje na prevadzkovu teplotu.

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od vlado742 »

A este doplnim k tomu ohrevu. Poznas to podľa toho ze maš 3 zhavice na prirube ktora je na pravej strane motora
(na 3 strane odkazu čo dal Bastard)
Potom relatko na oddelovacej stene medzi motorm a interierom ( na lavo od N75)
A cez vag - test akčnych členov a tam je rele maleho topneho vykonu
Přílohy
6506_ohrev_1.jpg
maly ohrev.jpg

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Tomas6 »

Hele nevím jak se vám to na 90 může ohřát po 10km.Já mám nový termostat,příhřev ok a po 25km jsem při -5 tak na 80.Samozřejmě že hadice k chladiči a chladič jak psí čumák,tak termostat je opravdu OK.Hodně tepla z motoru sežere topení.Tak jedině netopit.Clona před chladičem pomůže v tom že na motor netáhne studený luft při jízdě a proto tak nechládne.

Uživatelský avatar
Ronnyy
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 15.06.2011 23:10
Bydliště: Chomutov/Jirkov

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Ronnyy »

Tak termostat vyměněn. S tím ukrytím pod servo to tedy pěkně posr... Funguje to relativně tak jak má, ohřeje se to do cca 5Km, až na ten okamžik, kdy dám nohu z plynu. Tak to potom začne teplota padat. To auto je celý nějaký divný

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od JonatanCl »

To padání teploty neřeš, mám nový termostat (otevírá při 88), nový chladič, měněnou pumpu a když sjíždím Ještěd do Liberce, tak dole mám s bídou 75 stupňů. A v létě mi to po dlouhým sjezdu spadne někde k 82-85 stupňům bez problému.
Vem si to, že když dáš nohu z plynu, tak zavřeš naftu, TDi má samo o sobě dost velkou účinnost, takže se ohřívá hůř, do toho topíš, takže odebíráš kvanta tepla z malého okruhu do kabiny - předpokládám, že nemáš ventilátor na 0, ale foukáš si.
A i když máš šusplech pod motorem, tak je pod kapotou zima jak v psírně, protože náporem tam jde zima zvenku skrz studenej chladič a výměník klimy.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od vlado742 »

Zohriatie motora podľa mna vela zavisi na štyle jazdy. A tym su take rozdielne vzdialenosti, komu sa to ako zohreje A tak isto aj o aku cestu ide (z kopca, do kopca, rovinka... a podobne) S tym padanim teploty to mam rovnake, pokial auto ide tak to drzi.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna termostatu

Příspěvek od Bastard »

To je ale celkem normální, já sjížděl 8km kopec 30km/h, nahoře 90°C, ale v půlce cesty už sem mrzl... Proto jsem rád, že žiju na rovině, protože trápit auto ráno zastudena do kopce nebo z kopce není to pravý ořechový :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory“