žhaviče TDi 81 KW

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od bikerbob »

Zdravím, tak se vyskytl další problém... Mám passata 1,9 TDi 81 Kw, ráno to nestartuje, tož jsem usoudil, že to je asi žhavičema... byl jsem u znameho na service, pokusil se to povolit, ale říkal, že to prý docela praská, tož nevím, jestli to je pravda... Mám strach, že to v té zimě nenakopnu jednou vůbec... take je pravdou, že baterka je nic-moc, musím ji vytahovat přes noc... ono, jak s eto startne, tak to pak jde zase nakopnout na brnknutí... bylo mi řečeno, že to pry nejde moc povolit a praská to, pak jedině hlava dolů atd...

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od Tomas6 »

Že křupne se stát může.Ale nenaděláš nic.Pokud sou KO tak bez toho v zimě jezdit nejde.Hlava dolů nemusí.Sou borci co to dokážou vyndat i na motoru.Dovez to někomu kdo se k tomu postaví čelem místo řečí může prasknout.

bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od bikerbob »

Tomas6 píše:Že křupne se stát může.Ale nenaděláš nic.Pokud sou KO tak bez toho v zimě jezdit nejde.Hlava dolů nemusí.Sou borci co to dokážou vyndat i na motoru.Dovez to někomu kdo se k tomu postaví čelem místo řečí může prasknout.
No, vědět o někom v Ostravě, tak tam jedu... jsem na nemocenske, tak nemužu litat jen tak, v Hradco Kralove v práci bych věděl... do značkového se mi nechce po zkušenosti s dřívější poruchou to v neznačkovém udělali lépe a levněji.... v dnešní době důležité.... jj, vědět o někom, kdo to uděla dobře, tak tam jsem... :-(

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od Tomas6 »

Tak v Ově nevím...Jako taky mám obavu z toho že křupne když to někomu měním.Proto taky předem řeknu že ta možnost je.Ale taky jsem viděl někde na netu kontak na borce co dojedou,odvrtají,opraví přímo na motoru....

bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od bikerbob »

no, jsem domluven, že přinejhorším zůstane u něj, kdybych fakt to nedal... borci, co přijedou, odvrtaji asi neřeší, že se dostane bordel do válců a to je pak větší mazec, než hlavu dolů--- uvidíme...

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od Tomas6 »

No já bych řekl že řeší....Četl jsem samou chválou...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od Bastard »

Jooo, taky mi křupl, tak jezdím jenom s 3 vyměněnejma žhavičema :mrgreen: :pleasantry:

bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od bikerbob »

Tomas6 píše:No já bych řekl že řeší....Četl jsem samou chválou...
pokud by jsi na ně někde měl odkaz, byl bych moc vděčný za přeposlání... děkuju předem

bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od bikerbob »

Bastard píše:Jooo, taky mi křupl, tak jezdím jenom s 3 vyměněnejma žhavičema :mrgreen: :pleasantry:
zkoušel všechny, ale pry problem, pry by to určo prasklo... :-(
ataké jsem zvažoval alternativu, aspoň 3, nebo 2, ale nemůžu být teď bez auta, kdyby musela halva dolů, prý tak týden... chjo, at už je po zimě...asi to nechám udělat přes léto, to budu moci jet na mašině do práce a ten týden mne pak nezajibije...

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od Tomas6 »

Zkus pohledat na DieselPower foru.Tam se to řešilo několikrát....

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od vlado742 »

Zohriat motor, a skusat povolit dotiahnut, jemnučko. Ja som menil pred zimou. Tiez bol problem ze pri jednom to vyzeralo ze praskne, ale podarilo sa, Hlavne pomaličky, neponahlat sa a mozno sa to podari.

bikerbob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.02.2012 11:42

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od bikerbob »

diky za info, přijel jsem za nim na servis, auto bylo hodně zahřáté, teda motor mam na mysli... uvidím, jak povoli zima bude lepe.... ale na dalši zimu to nachystám, aby to bylo good, to nebudu muset jezdit autem a pokud by se něco vy... tak pojedu na mašině... zatim auto potřebuju, tak to nehrotim.... snad to ještě vydrži.... na přišti tyden by se mělo oteplovat
každopádně diky za info...

Uživatelský avatar
Martinni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 05.11.2012 20:11
Bydliště: Znojemsko

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od Martinni »

zdravim, chlapi tento problém s praskáním žhavičů je u všech motorů nebo vyloženě jen u tohohle? (vím asi blbá otázka, ale ještě se mi nestalo že by mi praskl žhavič)
Současné:Passat B6 2.0 TDi 103kW

EX:
Vento 1.9 TDi '96 66kW
Golf 3 1.9 GTD '94 55kW
Passat Variant B4 1.9 TD '94 55kW
Passat Variant 32B 1.6 D '85 40kW

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: žhaviče TDi 81 KW

Příspěvek od golfgti16vv »

jak piše vlado hodne ohřat a pomalu zkoušet povolova na 1.9 to jde ale takova 2.5 to je pak něco

Odpovědět

Zpět na „Motory“