passat

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
malejmarcel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.03.2012 18:00

passat

Příspěvek od malejmarcel »

Můžete mi poradit, mám passata 19 TD. r.v.1993. Najednou nějak blbne turbo dokud je to studený, tak zabírá normálně, ale jak se zahřeje, tak zapíná v moc vysokejch otáčkách, nemám otáčkoměr, ale pro představu, na dvojku zabere v 40 km/h, na trojku v 60 km/h a to už je motor moc vytočenej, po dálnici jedu vlastně bez turba, protože zabere až ve 130 km/h a to se mi z něj povede vymačkat jen z kopce. Jinak startuje na cvrnknutí i v mrazech, takže čerpadlem to nebude. Předem moc děkuju za radu.

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: passat

Příspěvek od RadekB4 »

Podle mě turbo "nezapíná" ani "nevypíná" prostě tlačí furt. Problém bych viděl v EGR - taky se mi stávalo, že když přepustil spaliny, tak auto ztratilo výkon. Zkus odpojit hadičku, vraz do ní šroubek a jeď to provětrat. Označil jsem ji na obrázku..
motor.JPG
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

malejmarcel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 16.03.2012 18:00

Re: passat

Příspěvek od malejmarcel »

Dík za radu funguje to, ale co teď s tím mám to tak nechat, nebo něco vyměnit?

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: passat

Příspěvek od RadekB4 »

malejmarcel píše:Dík za radu funguje to, ale co teď s tím mám to tak nechat, nebo něco vyměnit?
Jako vyměňovat komponenty EGR nemá cenu.. Stejně to tam je jenom na obtíž. Tohle občas staré nafťáky dělají. Nech to normálně tak, nic se nestane. Já jsem to taky tam měl, ale nedávno jsem celé EGR dal úplně pryč a díru po něm zaslepil :-)
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Odpovědět

Zpět na „Motory“