Motor na studeno nejde plynulo, prehrieva sa

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
boris69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.03.2012 07:40

Motor na studeno nejde plynulo, prehrieva sa

Příspěvek od boris69 »

Zdravim, tak som vymenil tesnenie pod hlavou, vackovy hriadel, nejake gufera a motor sa dalej prehrieva. Na studeny start auto zdochyna a po pridani idu otacky do 3-4 tisic. Po zohriati motora je to s otackami lepsie trochu sa to ustali. No motor sa zacne prehrievat do 106-108°C. Stale mi svieti kontrolka tlaku oleja. Tlak mi merali v servise a je ako ma byt aj maze vsetko v poriadku. Tiez podla palubneho pocitaca mi po meste pri skusobnej jazde ukazovala spotreba okolo 20 litrov. Tiez vyfuk zacal nejak viac hucat po tom co prislo auto zo servisu ako predtym. V servise mi hovorili ze to bude najskor niekde v snimacoch. Snimac teploty chladiacej kvapaliny, snimac tlaku, lambda sonda. Len neviem do coho sa pustit a ci to bude urcite tym. Nechcem zase nakupit vsetko nove a mozno nebude chyba v tom. Auto je passat b3 2.0 16V 100kW rocnik 91, je to ta americka verzia passatov. Skuste mi poradit co to moze byt kde treba zacat. Diky
VW Passat B3 2.0 16V 100 kW (9A)

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Motor na studeno nejde plynulo, prehrieva sa

Příspěvek od Mažňák »

no jestli se přehřívá začal bych rozhodně termostatem
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

boris69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.03.2012 07:40

Re: Motor na studeno nejde plynulo, prehrieva sa

Příspěvek od boris69 »

bude tourcite termostat aj ked ide tepla voda cez cely okruh?? vsetky hadice su totiz teple cize termostat urcite otvara..jedine zeby otvaral zle
VW Passat B3 2.0 16V 100 kW (9A)

Odpovědět

Zpět na „Motory“