1.9TDI AFN ventily podtlaku

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
marena.z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.08.2012 10:07

1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od marena.z »

Zdar hoši, VAG mi vypisuje chybu 575 a podle mě by mohl být problém v podtlakových hadičkách, reps. v jejich zapojení, protože jsou nový. Nevím ale kde přesně se nacházejí ty ventil N75, N18 a N239..našel jsem dva, zřejmě N18 a N75, ale nevím který je který..Vyzná se v tom někdo? Díky
Přílohy
150820124862.jpg

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od Bastard »

Máš to dobře. Tak ten vlevo je N75... Vpravo N18 a až najdeš ten třetí, tak dej vědět, dám ti medaili...

(Nic nehledej, není tam...)

marena.z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.08.2012 10:07

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od marena.z »

to znamená, že ten N75 by měl být připojenej k turbu, ale neni :-) je to otočený...a ty víš kde jet ten třetí, vzdávám to :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od Bastard »

Vždyť ti píšu, že tam ten třetí není! Ten je na zdechací klapku a tu AFN nemá...

Kdo ti dělal ty hadice? To sis dělal sám?

marena.z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.08.2012 10:07

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od marena.z »

Ne-e, ty hadice už tak byly, když jsem to kupoval...hlásá mi to regulační odchylku a když lehtám plyn, tak to škube..sazím na tohle, pač jestli je to jak ty píšeš, že N75 je u vzducháče a N18 u brzdovýho válce tak je to otočený..pač z turba to vede do N18 a z EGR do N75...zkusim to otočit a uvidim co t udělá..akorát jeětě nevím, kde je tandem. čerpadlo. Podle schématu tam mam napojit jeden konec z N18...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od Bastard »

Můžeš mi říct, proč na tom motoru furt hledáš věci, který tam nejsou? Jaké tandemové čerpadlo zase? :mrgreen: Jdu se podívat do auta, jak to tam mám, tak ti dám za chvíli vědět, jak to tam vypadá...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od Bastard »

Tak se moc omlouvám za těžkou mystifikaci, N75 je vpravo, ventil EGR vlevo u palivového filtru :mrgreen:

marena.z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.08.2012 10:07

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od marena.z »

tak ja se tomu rika :-)vývěva?? mam to nakresleny na jednom schematu...a ty mas taky AFN ??

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od Bastard »

Vývěva no... Je tam, kde byl na starých benzínech rozdělovač... Mimochodem jak se tak dívám na tu tvou fotku, to je dobrej temelín... Káble tam napojený čokoládkou, zásobník podtlaku místo pod blatníkem u baterky... Se nediv, že ti to nejede, když tam máš takový neštěstí... A jo, mám AFN.

A jen co se tak dívám, proč máš sundanou hadičku z EGR? Ani není ucpaná...

marena.z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.08.2012 10:07

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od marena.z »

do ty vyvevy by mela taky smerovat nejaka hadicka ne? :-) Hele ta elektrika je fakt humus, ale drzim se pravidla co funguje, do toho se nehrabe :-) ten EGR jsem odpojil ja, jak to skubalo tak jsem si rikal, ze by to mohl delat EGR, kterej se prave sepina kdyz lehtam plyn, že? Ale sazel jsem na to, že jsou přehozeny ventily a ted nevim :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od Bastard »

Z vývěvy vede tlustá hadice do posilovače brzd a jsou z ní odbočky do podtlakových okruhů...

marena.z
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.08.2012 10:07

Re: 1.9TDI AFN ventily podtlaku

Příspěvek od marena.z »

super, dik...hned rano se na to podivam...

Odpovědět

Zpět na „Motory“