Ventil, podtlak, kam to patří?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Párek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 23.05.2012 09:04
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od Párek »

co to je za ventil, co umi nebo ma umet, a kam vede ta podtlakova hadicka??

Obrázek
BMW 525TDS

EX Caravan 3.0, A6 C4 Avant, B4 Variant, Scorpio Cosworth, Felicia 1.9DA, Maverick 2.7TD
ND na Škoda a VW
tel. 606 124 134

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od Bastard »

Mám takové tušení, že to je na ovládání klapky cirkulace vzduchu v kabině, ale teď si tím nejsem úplně 100% jistej... Každopádně to můžeš vyzkoušet...

Párek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 23.05.2012 09:04
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od Párek »

no je to mozny, po zapnuti tlacitka se nic nezmeni, ale kam vede ta hadicka.....
BMW 525TDS

EX Caravan 3.0, A6 C4 Avant, B4 Variant, Scorpio Cosworth, Felicia 1.9DA, Maverick 2.7TD
ND na Škoda a VW
tel. 606 124 134

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od petrivetafi »

Bastard má pravdu,opravdu je to ventil na ovládání klapky na cirkulaci vzduchu,pokud vám to nic nedělá po stisku AC,tak možná je zatuhlej ten ventil jako sem měl já,stačí rozdělat a vičistit-nemusí se hned kupovat novej.

Párek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 23.05.2012 09:04
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od Párek »

po stisku AC to ani nic delat nemuze kdyz je prazdna klima, pokud vim tak to tlakovy spinac nepusti s prazdnou klimou, navic pokud jde o vnitrni cirkulaci tak by to melo reagovat na tlacitko vedle, to nereaguje, a dotaz byl kam vede ta hadicka ktera mi jen tak lezela pod baterkou
BMW 525TDS

EX Caravan 3.0, A6 C4 Avant, B4 Variant, Scorpio Cosworth, Felicia 1.9DA, Maverick 2.7TD
ND na Škoda a VW
tel. 606 124 134

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od petrivetafi »

spletl sem se,je to to tlačítko vedle,musíš mít nastartováno,ta hadička vede pod palubovku ke spolujezdci a odtamtud je ovládána ta klapka. Pokud ti to ale nefunguje tak je špatný ten ventil,můžeš to zkusit sám,v puse můžeš mít taky podtlak,stačí odpojit ventil a místo něj dát na zkoušku ústa a nasávat(ne pivo).


já řeším ted škrtící klapku,vyčistil sem ji,provedl na vagu základ. nastavení,otáčky na volnoběh sou jak mají být,po přidání plynu a puštění mi pomalu klesají otáčky,mám ale poškozenou hadici od filtru vzduchu(provizorně opravenou)-může to dělat?

Párek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 23.05.2012 09:04
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventil, podtlak, kam to patří?

Příspěvek od Párek »

muze, bere falesny vzduch
BMW 525TDS

EX Caravan 3.0, A6 C4 Avant, B4 Variant, Scorpio Cosworth, Felicia 1.9DA, Maverick 2.7TD
ND na Škoda a VW
tel. 606 124 134

Odpovědět

Zpět na „Motory“