Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od markpol »

Dnes som menil rozvody , vsetko nastavil ako ma byt potom motorom pretocil tri otacky , vsetko sedelo vacka , vstrekovacie cerpadlo , aj zotrvacnik .

Zacal som tocit a nic , cez priesvitnu hadicku co mam k cerpadlu nevidno naftu , iba troska priteka , povolil som hadice na vstrekoch aby sa odvzdusnila palivova sustava , nic nepomohlo , do cerpadla nejde nafta z nadrze , odvzdusnil som aj palivovy filter . Ako zaliat cerpadlo , ale ako mam postupovat , .

Dakujem za navrhy.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od pino.t »

Tak zkus vzít naftu do nějaké lahve, ponoř hadičky do ní, zalej čerpadlo a pak zkus startovat.
Nebo vzít třeba ze škodovky ruční pumpu, nebo se prodávají i takové balonky a nasát tím naftu z nádrže.
Taky aby si měl v nádrži dost nafty.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od markpol »

Problem vyrieseny , zalial som cerpadlo a potom som dal hadicku do nadoby s naftou , auto na 3 krat chytilo , potom som dal hadicku na filter a zacalo tahat naftu uz aj s nadrze .

Len by ma zaujimalo ako mohla padnut nafta , ked som nic s palivovej sustavy nerozoberal a ako je mozne ze cerpadlo nepotiahne naftu niekedy z nadrze .

Niektore naftaky maju este podavacie cerpadlo , kdesi pri nadrzi , podla mna to je lepsie riesenie ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od Bastard »

No mají to PDčka a možná nějaký auta mimokoncernový... Je to možná dobrá věc, ale pokud si to umí tahat vstřikovací čerpadlo samo, tak by to byla věc navíc, která by zvyšovala cenu a poruchovost, takže lepší, když to tam není...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od pino.t »

Asi už čerpadlo není v nejlepší kondici, nebo máš některé hadičky staré, nebo málo utaženou některou sponku. Nebo na filtru špatně těsní ten plastový mezi-kus. Občas se to stává. Já vozím v autě velikou injekční stříkačku, po repasu čerpadla se mi párkrát osvědčila, než si všechno sedlo. Tady to čerpadlo je uděláno schválně tak, aby si natáhlo naftu, i když nádrž vyjedeš do prázdna.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od markpol »

Dnes somk chcel startovat a znova auto nechce chytit , neni v nom nafta , v nadrzi je 40 l nafty ,auto stoji mierne v kopci .
Moze to byt cerpadlom , ked auto chyti tak ide pekne aj do vykonu takze tlakuje dobre , len ma zaujima ta cast co taha naftu z nadrze , moze byt ta vybehana alebo nie , zaujimalo by ma co zaruci cerpadlu aby bolo stale zaplnene naftou a a by nafta neutiekla spet do nadrze .

Este ma napadlo na jednom auto som to videl myslim Mitsubishi Pajero , ma taky palivovy filter ze navrchu na nom je klasicka AC Pumpa , nou sa da krasne natahat nafta no mylsim zaliat cely system naftou .

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od pino.t »

Zkontroluj si, jestli ti dobře sedí všechny hadičky, hlavně na palivovém filtru.
Jak to je v čerpadle tuším, ale jistě to nevím, takže ti neporadím.
V nějakých autodílech určitě budou mít nějakou pumpičku.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od markpol »

nieco som zistil , mam asi problem s davkou paliva , nakoniec mi to chytilo ale asi na 5 krat ale musel som plynom cukat stale slapat ...
potom mi to chyta zase na brnk , len je asi problem , v tom sytici alebo davke paliva , lebo aj otacky mi niekedy lietaju , raz mam 980 otacok raz 900 , a pri tom spotrebice su vypnute a motor je chladny , nevie mi niekto poradit kde na tom mojom cerpadle sa da nastavit ten sytic , alebo vlastne ako by sa mal chovat pri starte a co ho vlastne reguluje ...

Dufy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.10.2013 08:45

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od Dufy »

Měl jsem taky podobný problém, taky mi to nechtělo startovat a myslel jsem si, že je to čerpadlem, ale nakonec jsem jen našel vakl na pojistce žhavení (u mě na B3 AAZ na přepážce v motor. prostoru, nevím jestli je to na B4 na stejným místě). Žhaviče byly v poho, ale nešla do nich pořádně šťáva. Vždycky se to chovalo tak, že když auto chvíli stálo, musel jsem třeba půl minuty točit, než to chytlo. Jak se zahřálo tak už chytalo bez problémů a výkonově bylo taky OK.
VW Passat Variant B3 r.v. 92 1.9TD 55kW (AAZ)

Cmudo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 01.01.2013 18:46
Bydliště: SK(Prievidza)

Re: Palivove cerpadlo netaha naftu z nadrze ??? AAZ

Příspěvek od Cmudo »

Pretesni ten plastovy medzikus na filtru a bude to ok. U mna se to stava kazdy rok a vzdy je to len ten plastovy medzikus. A keby mu to nezhavilo tak mu to pri startu strasne dymi na bielo.
Passat B4 1.9TD(55kw AAZ , kat off,egr off, 1.6 bar)

Odpovědět

Zpět na „Motory“