S prošlápnutím plynu vypadává turbo

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
N3tfoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.08.2012 12:20

S prošlápnutím plynu vypadává turbo

Příspěvek od N3tfoR »

Zdravim, pročetl jsem toho tady už spoustu, ale nikde jsem nenašel přesnej popis závady jako mám já. Jedná se o Passat B4, 1.9 tdi 66kw. Když při jízdě párkrát prošlápnu pedál přes cca polovinu dráhy, tak mi vypadne turbo a auto úplně ztratí tah, takřka nelze akcelerovat. Děje se to většinou při zahřátým, ale občas i studeným motoru - po nastartování se to ani jednou nechytí. Je to hodně poznat na odezvě plynu, i na volnoběh je odezva zhoršená, je to znát. Občas se stane, že mám pedál cca okolo poloviny v jedné poloze a turbo se střídavě chytí a vypadne. Taky jsem vypozoroval, že to občas závisí na tom, v jaké poloze auto jede (do kopce třeba netáhne vůbec a pak se to na rovině chytí, nebo když mi to turbo vypadne a pak dlouho stojim v koloně, tak to potom zas jede). Vyměnil jsem podtlakový hadice i podezřelý palivový hadice, váha vzduchu je zánovní, vzduch. filtr taky, stejně tak palivovej. Neměl někdo stejnej problém nebo nevíte čím by to mohlo bejt? Díky předem za odpovědi. :good:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: S prošlápnutím plynu vypadává turbo

Příspěvek od Bastard »

Kdybys toho tady přečetl spoustu, tak bys věděl, že máš prvně auto napíchnout na diagnostiku a vyjet paměť závad a posléze nalogovat kanály 3,10 a 11 :good:

Odpovědět

Zpět na „Motory“