Těsnění pod hlavou

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Těsnění pod hlavou

Příspěvek od milda25 »

Zdar chlapi,

měl bych na vás otázku. Můj Prasák B4, 2.0 85kW ADY je nyní na pitevním stole a mění se mu těsnění pod hlavou. Mechanik zdá se k tomu přistoupil zodpovědně a bude provádět následující činnosti:
1) zfrézování hlavy
2) výměna hlavových šroubů
3) výměna těsnění hlavy, možná i těsnění výfuku a sání
4) zbroušení sedel ventilů
5) výměna prachovek dříků ventilů
6) výměna chladící kapaliny + nemrzka
A teď to hlavní - řekl mi předběžný odhad 8000 Kč se vším (materiál + práce), ale definitivní cenu se dozvím až zítra. Soudě podle jeho náznaků se trochu bojím, že cena bude ještě vyšší. Snadno jsem si dohledal, že materiálově jde cca. o 3000, možná 3400 Kč (bráno dle MO cen Kelliny). 5000 za práci? Při jeho hodinovce to vychází na nějakých 18 hodin práce. Jedná se o normální "garáž servis", žádný značkový, ale ani žádný looser. A teď by mě zajímal názor vás, co o tom něco víte, případně ještě lépe, kdo už jste něco takového absolvoval, co si o té ceně myslíte?
Podle mě je to dost vysoko ...

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od milda25 »

Prosím, prosím, tu informaci bych opravdu potřeboval. Není tu nikdo, kdo dokáže zasvěceně odhadnout, jak dlouho může popsaná operace trvat? Předem díky.

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od milda25 »

Tak koukám, že jsem asi první, kdo tuto opravu absolvoval v servisu :x No nevadí. Kdyby to někdo někdy potřeboval porovnat, tak tímto sděluji, že mě celá akce stála 7200 Kč. Seznam činností a materiálu je v prvním příspěvku.

petan b3gt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.04.2009 12:15
Bydliště: rakovník

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od petan b3gt »

cenovka je zcela adekvatni muj mechous mi delal to same a stalo me to 7500.

Odpovědět

Zpět na „Motory“