VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
majkVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.07.2013 21:31

VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od majkVW »

ahojte :good: , potřeboval bych radu tlakuje mi voda do nadobky a polovina chladiče studená,stejně tak i spodní hadice passat b4 1.9tdi 66Kw...děkuji

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od milda25 »

Tipuju termostat nebo tesneni pod hlavou.

majkVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.07.2013 21:31

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od majkVW »

děkuji,sice jsem doufal že tuhle zprávu neuslyšim ale moc děkuji ... začnu termostatem dam vědet...

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od C3 »

tak jak? :-) jeste to muze byt horsi a hlava ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od vlado742 »

milda25 píše:Tipuju termostat nebo tesneni pod hlavou.
Prečo typuješ tesnenie pod hlavou ?
Ja mam už asi mesiac rovanky prblem z tlakovaním do nádržky a neviem prisť na to čo to je.... Olej sa do vody nedostava.... Ale niekedy z ničoho nič sa to natlakuje a vytlači všetku vodu z nadržky von. Termostaty som vymenil už 3 a stlae rovnaky vysledok.Všetko to začalo tak, že sa začala stracať voda z chladiča. Kupili sme pripravok od STP na uchanie unikov v chladiči. Zo zelenej G11 sa spravila ako keby hrdzava (hneda) gebuzina. Tak sa jazdilo určitu dobu a potom sa to začalo tlakovať. Teraz sa komplet pomocou tlaku vody (hadica) vyplachla cela sústava (vrámci možnosti), dal sa novy termostat, nový chladič a stale to iste.... A už neviem čo s tym môže byť.... Nápady ?

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od C3 »

Vlado, kdyz ti jde tlak do vody, tak mas a) prasklou hlavu nebo b) tesneni pod hlavou ;))) i kdyby byl termostat zavrenej,v zivote to nema jak tlakovat, proste je tam furt obeh,ale malej ;) (tlak se nema jak zvysit) ;) hodne stesti
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od vlado742 »

C3
Dik za radu a s touto radou niesi jediný.... :( takže asi nič iné neostáva len hlavu dole. A k tomu termostatu mam tam už treti a sprava sa to rovnako. Horná hadica do chladiča horúca a to poriadne a spodna studená. Tak isto to prestalo aj topiť.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od C3 »

vlado ;) fakt je ten, ze kdyz ti jde tlak do vody, jde tam i ono "teplo" (normalne se nejdriv ohreje kov a ten ohriva vodu)... proto ten vrsek... nicmene termostat tam byt nemusi (sice na zimu je to o hodne lepsi ho tam mit...)... uvidis sam ;) popravde se modli,aby to bylo tesneni a ne hlava ;) ale... z vlastni zkusenosti staci "bublina" a rupne hlava ;) hodne stesti
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od Tomas6 »

Hlava na 90% bude v pohodě.Z vlastní zkušenosti.Už jsem udělal spoustu těsnění pod hlavou a ruplá byla jen jedna.Litinová na š 120.

Uživatelský avatar
michyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.11.2013 17:05

Re: VW passat B4 1.9tdi 66kw voda tlakuje do nádobky(expazky) prosím o radu

Příspěvek od michyy »

řešil jsem podobnej problem tlakovala voda, při sundani hlavy bomba předni řada šroubu nedotažena pořadně, hlava křiva srovnana natlakovana termostat novej, ale občas se to natlakuje takže už neřeším voda neubejva ani nepřibejva to same olej, ale je pravda že předtim neoteviral termostat ani v tomhle teple ted už jo
passat b4 variant 1,9tdi 66kw 1z GT

Odpovědět

Zpět na „Motory“