Problém s nastartováním - kde začít ?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
93.Vojta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 05.12.2008 09:58
Bydliště: Východní Čechy

Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od 93.Vojta »

Zdravím, potřeboval bych poradit co vše vyměnit, zkontrolovat atd. Mám doma Passata B4, 1.9 TDI , 66kw a mám ho rozdělaný už 2 roky v garáži, vždy šel nastartovat v pohodě, ale teď najednou z ničeho nic nejde :( . Natočím ho, po 2 sekundách chcípne, startér točí, baterie nová (95Ah). Nafta do čerpadla jde, všechny kontakty jsem prostříkl co mě napadli, naftovej filtr jsem zatím jen vyčistil. Stále nic. Včera jsem to napíchl na diagnostiku (mám jí doma týden takže to moc neumím) . Píše mi to následující :

00539 021B 2311 Snímač teploty paliva - zkrat na kostru/přerušení/zkrat na plus
00527 020F 2412 Snímač teploty v sacím potrubí - zkrat na kostru/přerušení/zkrat na plus
01176 0498 Klíč - signál příliš malý/klíč nepřizpůsoben
17978 463A Řídicí jednotka motoru zablokována

Další problém je, že klíč mám jenom jeden a když ho dám do zapalování do polohy 2 (svítí budíky), tak ho mohu kdykoliv vyndat . Proto se chci zeptat jestli mám sehnat jinou spínačku, nebo jestli je immobilizer pryč protože to také chvíli psalo že immobilizer blokuje start motoru nebo řídící jednotku jinou. Dal bych to do opravny (první je 10km od garáže) ,ale mám to komplet odstrojené a bez STK a podval nemám takže bych to nejradši zkusil doma sám.

Děkuji předem za všechny rady a nápady :wink: .

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od petrivetafi »

to že ti to po natočení chcípne dělá na 100% imobilizer, četl si VIS? čtecí cívka vadná,volný konektor-bliká kontrolka imo. a nelze nastarovat-čtecí cívka kontrola nebo výměna

Uživatelský avatar
93.Vojta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 05.12.2008 09:58
Bydliště: Východní Čechy

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od 93.Vojta »

VIS ? To jsem nečetl. Imobilizer zkusím sehnat jiný a uvidím, jde to snad jen vyměnit kus za kus nebo se musí něco nakodovat. Nemám k tomu imobilizeru vzít i spinaci skřiňku s klíči ať to je vše z jednoho vozu? Děkuji za radu

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od Bastard »

Pokud hodláš shánět novej immo, tak ho vem i s klíčama a spínačkou samozřejmě. Nebo nemusíš nutně měnit spínačku, ale musíš z těch klíčů vyloupat čipy a dát si je do svých.

Každopádně bych nejdřív zkusil polaborovat s těmi původními, možná máš jenom špatně zapojený konektor ke snímacímu kroužku co je u spínačky, případně pomocí diagnostiky zkusit nakódovat znovu tvoje klíče, co máš, ale musíš znát PIN. Ten si pokud možno zajisti u té nové jednotky, pokud ji budeš kupovat, je lepší to vědět. Kdyby ho prodávající neznal, tak se to dá vyčíst, ale potřebuješ jinej kábl, pár klubáků to tu dělá, cena cca 500,-.

Uživatelský avatar
93.Vojta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 05.12.2008 09:58
Bydliště: Východní Čechy

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od 93.Vojta »

Já zkusím sehnat komplet, jak immo tak spínačku. Mám k tomu jen jeden klíč takže bych byl radši kdyby jich bylo více tak to udělám při jednom (původní klíč je strašně ošoupanej a kufrové dveře už s ním taky nejdou otvírat tak to vezmu komplet se vším). K původnímu klíči ten PIN bohužel neznám.
Díky :thanks:

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od petrivetafi »

VIS=Vag Info System, je ke stažení na ulož.to

pepicek69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.05.2014 22:17

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od pepicek69 »

Ahoj. vím že jsem trubka ale už se stalo. když jsem vařil výfuk tak jsem neodpojil baterku. Ted když chci nastartovat umřou mi kontrolky cvakne starter a to je vše. pustím klíček a zase hned kontrolky svítí. zkoušel jsem zda jsem neodpálil baterku ale ne dělá to ikdyž jsem vyndal z jíného auta. prosím poradtě mi :-)

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od C3 »

umrou kontrolky? jako ze se hodne potemni (az zhasnou?) - skrat ;-) a velkej
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

pepicek69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.05.2014 22:17

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od pepicek69 »

Ahoj. Koupil jsem passata B4 rok stal byl pry problém s žhavící pojistkou. Ale tu jsem vyndal ze svého a bylo to stejné. Ale hlavní problém je to když jsem startoval tak točil ale nechytil. Mraky kouře bílého a po půl hodině točení chytil. Když jsem zkusil start sprej tak chytil ale po vyprchání hned chcípne. po dalším zkoušení už nejde dím a ani nechyti. Měl by někdo nastavení rozvodu? Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od Bastard »

A co třeba napsat typ motoru?

stana1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 06.11.2009 20:19
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s nastartováním - kde začít ?

Příspěvek od stana1 »

Mám takový drobný problém, potřeboval bych vědět co mám všechno udělat před nastartovaním motoru 1,9tdi 66kw? Budu konkretnější, podařilo se mi otočit auto na boudu a po převrácení z5 (cca po 3 hodinách) a odtahu jsem motor vyzuálně zkontroloval + jsem zkontroloval všechny náplně (musím dolít akorát olej) tak by mne zajímalo jestli si mám dát na něco pozor nebo bych motor mohl nastartovat bez problému? (samozřejmě ze sprejem) díky

Odpovědět

Zpět na „Motory“