Cidlo teploty

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Cidlo teploty

Příspěvek od milda25 »

Zdar chlapi, muzete mi prosim nekdo poradit, co presne ve VAG-COMu meri skupina kodu 000 na RJ motoru? Jde mi zejmena o udaj otacek a teploty. Auto bezi na volnobeh a otacky to ukazuje nekde kolem 2200 a postupne rostou a teplota lita pri naplno ohratym motoru od 86 do 95 stupnu se zmenou cca. 3x za vterinu. Pokud by popis nebyl jasny, mam i video z mereni. Podle me je v haji nejaky cidlo, ale nevim jaky a kde. Takhle oklikou se k tomu snazim dostat. Predem dik.
Ještě dodám, že mám sedan B4 2.0i ADY, 85kW z roku 1995

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od petrivetafi »

otáčky na volnoběh přes 2000? škrtící klapka čistá a funkční? váha vzduchu funkční?

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od Someline »

taky se přidávám k názoru o škrtící klapce - vyndat a vyčistit. Spreye na vyčištění a podobný srágory jsou vyhazování peněz.
jinak čidlo teploty by mělo být přímo v expanzní nádržce...
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od Someline »

Kdyby nepomohla škrtící klapka, zkus popřemýšlet nad "kvalitou" tankovanýho benzínu,... možná bych zkusil i nějaký pročištovadlo vstřikovacího systému (něco na způsob VIFu, investice cca 200-250 kč)
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od petrivetafi »

až klapku vyčistíš,musíš to zahřát na min.80 stupnu,hodit na vag a udělat základní nastavení,otáčky maj bejt kolem 800/min, vše máš ve FAQ nebo tady ve foru.

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od petrivetafi »

taky ve VISu(Vag Info System) je základní nastavení klapky,je to pod ŠKODA.

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od milda25 »

Díky za rady. Víkend přede mnou a rád bych se podíval na zoubek škrtící klapce. Akorát nevím, jak ji dostat ven. Hlavní problém mám v tom, že nevím jak sundat tu hadicovou sponu z té tlusté hadice co jde od filtr boxu ke škrtící klapce. Žádný přípravek na to nemám a nechci ji zmařit, protože jinou nemám. Poradíte někdo, jak to celé dostat ven a nic nezmařit? :-)

znitram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2014 11:59

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od znitram »

Mam passata b4 aft benzín a nemohu nikde sehnat návod na vymazání adaptabilních hodnot nebo uvedení do základního nastaveni ,dekuji predem za pomoc

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Cidlo teploty

Příspěvek od petrivetafi »

klapku se čistil a základ.nastav. sem dělal před týdnem,snížila se spotřeba,sporadické chyby se už neobjevují(lambda). Návod nastavení je ve V.I.S. i tady,jen hledat. Jinak mám b4 aft (ř.j. simos ....) a základ je skupinal 01. Adapt. hodnoty-přispůsobení,kanál 00(přednastaveno),uložit,potom základ.nastavení,skupina 01,start,(uslyšíš menší cvaknutí),pozice 4 musí být 00000000 a pokud není tak závada. Nezapomeň na 80°.

Odpovědět

Zpět na „Motory“