Odvzdusneni ABS

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Odvzdusneni ABS

Příspěvek od milda25 »

Prosím o radu, co dělám blbě. Ve FAQ jsem našel návod na odvzdušnění ABS, ale pokud zadám požadovanou skupinu kódů 001 v 04 - základní nastavení, VAG mi napíše, že není k dispozici. Ostatně k dispozici není žádná z 255 skupin kódů. Je problém v kabelu, že by byl potřeba nějaký extra nebo je to ABS systémem, který mám? (mám TEVES). Vše ostatní mi funguje - na ŘJ ABS přečtu chybu, i je smažu. Na ŘJ motoru přečtu chyby, mohu měřit hodnoty v prvních 8 skupinách kódů (tedy 000 - 007). Předem díky.
Ještě dodám, že mám sedan B4 2.0i ADY, 85kW z roku 1995

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od petrivetafi »

zkus ve vagu abs brzdy akční členy

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od milda25 »

Zkoušel jsem, ale bez výsledku. Nepamatuju si přesný znění textu, ale byl to ten červenej nápis o tom, že nelze. Akční členy na ŘJ motoru naopak bez problémů fungují (relé palivového čerpadla, čidlo na nádobce s aktivním uhlím, ...). ABS prostě kromě přečtení a výmazu závad vůbec nic :(

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od Bastard »

Je dost možný, že máš starší typ jednotky, která to neumí, to je celý...

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od petrivetafi »

všechny funkce VAGu? nebo jen omezený VAG? já mám vag 409 aktivované plné funkce,ale mělo by to jít-mě to šlo.

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od milda25 »

Mám také plný VAG, akorát verzi 3.04.

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od petrivetafi »

ale to by ti mělo jít,mě to teda jde,kabel z aukra i s programem VAG 304. Skutečně máš VAG aktivavaný na plnou verzi(crack)? S omezenou verzí můžeš jen mazat chyby. VAG 409 nepotřebuješ,zvládne to i 304.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od Bastard »

Tak ještě jednou, neumí to jednotka... Odvzdušni to klasickou cestou a nemusíš nic řešit s vagem...

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od petrivetafi »

sem tu četl zabrzdit prudce(pokud to jde) na trávě,štěrku,aby se uvedlo do chodu čerpadlo ABS, odvzdušnit,opakovat.

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od milda25 »

Díky všem, uvidíme, co se dá dělat. Jen to shrnu - skutečně mám plnou verzi. Že to neumí jednotka je možné, i když se mi to zdá divné. Sehnal jsem ještě jeden tip, jak by to odvzdušnění přes VAG mohlo jít, tak až ho ověřím, dám vědět, bude-li to fungovat :-)
A pokud jde o radu s prudkým zabrzděním a následným odvzdušněním - mohlo by být, ovšem pouze za předpokladu, že by mi fungovalo ABS :-) To teď nefunguje a odvzdušnění jsem chtěl zkusit, co kdyby náhodou, protože moje ABS si vymýšlí chyby, pokaždé jinou a jedna z častěji se opakujících je chyba přepouštěcího ventilu levého předního kola. Proto jsem chtěl pomocí funkce odvzdušnění uvést do chodu čerpadlo. Naivně jsem chtěl zkusit, jestli by se ten ventil třeba "neprofouknul" :-D Tak uvidíme ...

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od petrivetafi »

a nemáš v háji ř.j. ABS když tě to nikam nepustí? Typ to napíše,ale nepustí tě to nikam,vlastní zkušenost.

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od Someline »

a nemáš prostě v háji ty kroužky? často se stane, že se rozsypou... kamarád to řešil na G III a nakonec jsme to uzavřeli s tím, že za to asi mohl kroužek, kterej se rozpadl, ale jen tak napůl zatím. Takže výměna, pro jistotu rozebrání komplet brzd na celym autě a od té doby až do prodeje (3 roky) pohoda a novej majitel si taky nestěžoval
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Odvzdusneni ABS

Příspěvek od milda25 »

S tema krouzkama me to taky napadlo, ale vubec se mi do toho nechce :) Pravdou je, ze na zadnich kolech mi chybi ty ochrany plechy za kotoucema, takze veskerej bordel tam lita. Ale to zjistim az to rozeberu :-)
Diky.

Odpovědět

Zpět na „Motory“