škrtiaca klapka - syčanie

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

Zdravim, v poslednej dobe, ked nastartujem tak z motora ide pocut take sycanie, ako keby bola niekde netesnost... vzadu za skrtiacou klapkou je taka blbost na ktoru je napojena hadicka, hadicka tesni dobre, ale ked na to celkovo zatlacim, tak to sycanie prestane, ide to z niekadial okolo tej hadicky kde sa napaja.. (viz. obr1).. co to moze byt? nerobilo mi to... a dost mi pride ze auto straca vykon, ked aj slapnem na plyn tak je lenive... takisto sa chcem spytat, ci je normalne ze je skrtiaca klapka tak zadrbana (obr.2), a takisto, ked som dal dole vzduchac, tak v tej trubke bolo dost vela ani neviem coho.. benzin, ci olej ci co to tam je
Přílohy
tu vidno tu blbost okolo ktorej to sici
tu vidno tu blbost okolo ktorej to sici
je to normalne takto zasrane?
je to normalne takto zasrane?
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od petrivetafi »

no tak to máš ochutnat,kapička tě nezabije,ještě co máš za motor.

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

1.8 66kW .. no je to take mazlavejsie ako samotny benzin
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od C3 »

zkontroluj si hadici oleje,co ti jde mezi filtr a vstrik ;) olej muze jit ztama ;) a jestli jde, bude nekde vetsi problem ;) - podivej se na olej,vodu (suspenze nebo kapky oleje ve vode), popripade tlaky ;) bilej kour za autem neni?
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

dym z auta nejde vobec... v poslednej dobe... obcas ked je studeny motor... ale mozno ani pre to nejde lebo v predu niekde mam dierku vo vyfuku, dost to pocut pri nohach spolujazdca v aute.. a takisto ked zapcham vyfuky uterakom tak nic.. takmer ziadny tlak tam neni a auto nezdochyna... takze dymi mozno inde ale nevsimol som si naval dymu z podkapoty... ale voda mi myzne dost rychlo..ale to bude asi tym ze som menil cerpadlo a nesadlo tesnenie neviem.. to este skontrolujem... vedel by si mi poslat foto tej hadice oleja?
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od C3 »

foto hadice oleje co jde do sani mas na druhy fotce v pravym dolnim rohu ;) v idealnich pripadech je sucha ;) kdyz ne, muze jit tlak do oleje - zkus nastartovat a koukej,jestli ti z vicka kudy nalevas olej (nebo z tehle hadice) necakaji kapicky oleje - jestli ti temahle otvorama nefouka z motoru vzduch ;) plus jestli se ztraci voda - dolej, nastartuj, pridej trochu otacek a koukej / koukni pod auto, kdyby to bylo tesnenim,bude to kapat/tect ;) (tlak tam je..)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

myslis tie 2 hadice zo sipkami? inak v poslednej dobe mi dost huci motor...neviem ci to je tym ze mam dieru niekde pri zvodoch, ale zas az taky hlucny zvuk by to aj tak nemalo..oleja je dost, aj ked ho zere ale dolievam mu ho zhruba kazdych 500-1kkm take 1,5-2litre
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

odhalil osm zdroj s kade to syci.. je tam dost silny tlak... otvor ma asi 1mm v priemere... je to hned za klapkou, ani neviem co je ta umelinka.. je to plne takze asi na to hadicka nejde... a ta diera neviem s kade je... http://imageshack.us/a/img546/47/yncc.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

ta hadica co vidno tu na obrazku je ta hadica ktoru je vidno aj na obrazkoch na zaciatku temy.. ta najvyraznejsia


este pre orientaciu... http://dily.iautodily.cz/foto_obr-33312-a.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ... ale na tomto obrazku to akurat zakryva ta mala hadicka... ta nema byt na nic pripojena to je len asi odvetravanie... ale pod nou je ta blbost s kade mi syci.. neviem ci tam povodne bola nejaka hadica.. mozno nejaka regulacia tlaku paliva alebo co.. no proste je tam dost silny tlak na taky maly otvor.. pocut to sycat aj pri zavretej kapote


inak na tomto obrazku, http://dily.iautodily.cz/foto_obr-33312-a.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; vedla tej hadice na tej umeline je este jeden otvor... tam nema byt tiez nejaka hadica? mam tam len tu jednu kratku co tak volne vysi
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

to mi tu fakt nikto nevie poradit? staci otvorit kapotu ti co mate 1.8ku a pozret za klapku kam to ide
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od C3 »

chlape, kdyz na to koukam, tak jsem z toho docela zmatenej, videt to,tak to vykoumam,ale takhle je to na me moc... zkus prohledat temata i u golfu III - daval se tam ten samy motor a urco poradi ;)

nicmene, jestli dolevas kazdych 500-1000 olej, tak ti to bud tlakuje do motoru nebo ti to zere olej (podle okoli vstriku bych vsadil dvacku, ze to je tlak do motoru) ... i kdyby jsi mel spatny vsechno mozny, hadicky nasazeny spatne, spadly nebo nenandany a motor zvladl nastartovat,tak ti v zivote nemuze jit tolik oleje za tak malo km pryc ;)

v pripade,ze ti tlakuje motor do oleje,tak existuje prepad oleje do sani (aby se neznecistovalo zivotni prostredi tolik a hlavne nekam ten tlak jit musi, jinak by se to roztrhlo)... je to tlustsi cerna hadice,co vede do sani mezi vstrik a filtr ;) bude tam 1, maximalne 2 takovy hadice - najdi a prozkoumej ;) jestli je od oleje a jde z ni tlak pri nastartovani a zvysovani otacek, budes muset rozebrat motor ;) (ja mam stary JH na sciroccu a tu hadici mam naprosto suchou)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

no, filter mam z vnutra celkom dost zajebkany od oleja.. hlavne tu ciernu trubku pred hruskou :D tam je ho mozno aj pol deci :D inak problem zo sycanim som vdaka 1concorde vyriesil...za klapkou je take kolienko s ktoreho sa mi ulomil kusok na ktory sa napajala hadicka, a ta hadicka sa vracala naspat do filtra... takze dakedy to budem musiet poriesit... teraz akurat mam v plane zobrat ho do nejakeho servisu, nech mi pozru v akom stave su valce atd...mam v plane menit tesnenie pod hlavou, piestne kruzky, a tesnenie pod ventilmy... ale nech pozru motor ci sa to vobec oplati, alebo to mam predat a kupit daco ine...ale predavat to nechcem tak dufam ze to bude OK
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od C3 »

:-) super,aspon tak, drzim palce,at to v servise opravi levne ;)

kdyby jsi prodaval,hod mi fotky a cenu ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: škrtiaca klapka - syčanie

Příspěvek od Viper1121 »

nejake foto mam v Nejen Muj Passat - Modry milacik
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Odpovědět

Zpět na „Motory“