Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
N3tfoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.08.2012 12:20

Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od N3tfoR »

Zdarec, nevite co by mohlo zpusobovat, ze auto nema vubec vykon do doby nez se prekroci 3250 otacek? Po prekroceni jede tak na 80% výkonu. Na 100% jezdí obcas jen chvíli po startu anebo vůbec.Projevuje se to tak, ze turbo vubec netlaci a auto ma problem se dostat na 50 km/h... Je to Passat B4 66kw. Vag je cistej, podtlakovy hadice komplet vymeneny, palivovej, vzduchovej filtr taky, vaha vzduchu ok, tak uz nevim. Dik za rady

pato1818
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 11.01.2012 17:00

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od pato1818 »

skus intercooler vycistit ,vyfukat ,vymenit ale zapchaj ho z oboch stran aby sa ty tam nedostala voda troska ty vytecie olej z hadice ale to si nevsimaj . a ja s tymto bojujem uz asi dva roky a jedine v com som sa nešparal je turbo.. takzeeee

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od Bastard »

Takže to chce vzít VAG i na pořádné diagnostikování, ne jenom na výpis závad a nalogovat si to za jízdy... O tom, jak se to dělá tady je nespočet témat...

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od C3 »

:D mel jsem dost podobny problem, jelo to pod vykonem (diagnostika pri behu...) atp...
krom vymeny turba,ktery mi tam cpalo olej jsem rovnou zaslepil EGR !! - z nej byla tuna TUNA bordelu v sani, takze to zralo jak krava a sani plny karbonu... -sani jsem vzal, naplnil benzinem a zapalil :) vyskrabal,vycistil a nandal (jak se dalo,vyhrabal jsem i zezadu ze sani v hlave karbon)...a s tim souvisi katalyzator :) taky ucpanej ;) takze sup ven... ted s autem litam jako za mlada :-)))
good luck
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

N3tfoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 27.08.2012 12:20

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od N3tfoR »

Dik za rady, kat pude off pristi tejden konecne, takze pak asi vycistit to sani.. turbo se mi zda prave v poradku, ikdyz to auto nejede tak turbo je v pozadi slyset :wink: a taky sem zjistil ze po doliti cca pullitru oleje mi to asi 20 km jezdilo celkem ok, muze to s tim taky souviset? pri vymontovani katalyzatoru rovnou udelam vymenu

pato1818
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 11.01.2012 17:00

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od pato1818 »

tak isto mam zaslepeni egr ,i vycistene sanie a malinko to pomohlo ale ten zasrany katalyzator ma nenapadol.... co z toho vyplyva ,,ked nieco nevies tak sa opytaj :D :D i ja nastartujem fleksu . a az to bude to poslem uzivatelovi C3 velku bonbonieru alebo palene :D:D:D: D:

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od C3 »

:) lol, no diky :))
prisel jsem na to s flexou v ruce ;) zmeril jsem vykon, narizl trubku pred katem a vykon sel hore... ne moc, ale supnul jsem tam vic zarezu a bylo to jasny... ;) bohuzel je to z osobni zkusenosti ;) btw obema samo drzim palce ;) tyhle motory jsou skoro nesmrtelne :) jenom to EGR a KAT nuti cloveka to po tech 300 000 resit ;)

btw ten olej na vykon by nemel mit takovej vliv... resp. to by musel byt opravdu etrem ... ...

hodne stesti ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

pato1818
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 11.01.2012 17:00

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od pato1818 »

moj prassat bude mat zachvilu narodky 300 000 ..takze si myslim ked uz secko je porobene bud turbo alebo ten katalyzator... diki dam vedet az bude cas na to to zrobit..

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Do 3250 otáček nejede 1.9 tdi 66kw?

Příspěvek od hony... »

čau, děje se mi něco podbnýho... popis.... nastartuju a někdy se stane přesně že aut vůbec netahne, stací letno vytočit přes 3000 a auto funguje jak má... a stavá se to nepravidelně.. asi dle nálady:-D taky se mi občas stane při prvním raním startu že autoo cca 2sekundy nereaguje na plyn, po těch 2 s v poho,bývá to spojený s výše popsaným... je t tdi 1z :-)dík za rady:-)
Čuňas b4 f kombajnu

Odpovědět

Zpět na „Motory“