1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
LGcZe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 12.10.2013 12:00

1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od LGcZe »

Zdravím všechny passatáře s tímto typem motoru. Mám možnost koupit B4 1994 s motorem afn , tempomatem, intercoolerem a čipem na 120kw (typuju že tam eště budou jiné úpravy, ale zatím NEVÍMjaké a počet KM také NEVÍM) a mám strach z čerpadla často slýchávám že rychle odcházej u motorů 1.9 tdi je tomu i tak u afn jaké máte zkušenosti popřípadě kolikrát jste už měnily??? Předem dík za odpvědi. :thanks:
Naposledy upravil(a) Bastard dne 14.02.2014 23:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Ještě jedno nwm a mažu!
[*]VW GOLF III 1.9 GTD -> už out
VW PASSAT B4 1.9 TDI 160 hp

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: 1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od Tomas6 »

čerpadlo pokud se mu neublíží nekvalitní naftou nebo tak tak většinou vydrží celou dobu života auta.Spíš při úpravě na 120kw bych se zajímal co všechno je upraveno a kdo dělal úpravu a čip.Páč nekvalitní rádoby čip ti může popravit motor dřív než zjistíš že tam nějaké čerpadlo máš.

Uživatelský avatar
LGcZe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 12.10.2013 12:00

Re: 1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od LGcZe »

Úpravy dělal sám majitel ( opravoval i mé gtd takže věřim že vpořádku ) čip NEVÍM a nafta leje převážně kvalitu. A o auto se velmi dobře stará teďka měněny svíčky a nejstarší díl 2 roky (baterka).
[*]VW GOLF III 1.9 GTD -> už out
VW PASSAT B4 1.9 TDI 160 hp

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od C3 »

LGcZe
chlape, co jsem slysel,tak lidi sice nadavali na 1,9tdi, ale spis u PDcek (zase,co clovek,to nazor), kde kdyz odesla pumpa,tak to stalo dardu... u rotacek spis hrozi, ze zacne prosakovat... ;) to je ale na nem videt .. ...
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
LGcZe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 12.10.2013 12:00

Re: 1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od LGcZe »

Takže se nemusim zas tak bát??? ( koukal jsem co stojí nové čerpadlo do gtd a budu na tom o 20 000 lépe s tdi pašíkem :-D )
[*]VW GOLF III 1.9 GTD -> už out
VW PASSAT B4 1.9 TDI 160 hp

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od Bastard »

Ber to tak, že většina aut má to čerpadlo ještě původní a už je to 20 let v některých případech, takže to čerpadlo prostě nemůže být špatná věc... Na druhou stranu čím to bude starší, tím je větší riziko, ale ve většině případů jde podle mě fakt jenom o špatnou naftu...

Uživatelský avatar
LGcZe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 12.10.2013 12:00

Re: 1.9 tdi afn info ohledně životnosti čerpadla

Příspěvek od LGcZe »

Jak jsem psal naftu lil kvalitní takže snad mi bude dlouho sloužit :-) dneska si pro něj možná už pujdu.
[*]VW GOLF III 1.9 GTD -> už out
VW PASSAT B4 1.9 TDI 160 hp

Odpovědět

Zpět na „Motory“