AFN s výkonem 66kw?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od lefty12 »

Ahoj,
chci se zeptat na passat B4 v naftě. Koupil jsem verzi Pacifik se 4 kotoučovými brzdami a prodejce mi tvrdí, že je to motor 1Z s výkonem 66kw. V techničáku je uvedený motor AFN s výkonem 81kw. Auto je z původem z Německa a v ČR najelo zhruba 140 000( z celkových 240 000). Můj mechanik mi řekl, že turbo je z 1Z(nemá naklápěcí lopatky). Proto se chci zeptat, zda je tu nějaká možnost, že turbo kleklo a majitel tam vlepil obyč 1Z turbo místo dražšího AFN? Výkon není moc zářný a spotřeba se motá kolem 7l/100km po celou dobu. Nebo jde zjistit typ motoru přes diagnostiku nebo přímo na motoru?

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od C3 »

Lefty,
dá se udělat pár "kroků" ke snížení spotřeby (vycistit sani, zaslepit EGR, KAT-off atp...) ale většina AFN měla pětidíry :/ rozdíl je v softwaru, vstřikách a turbu... podle čísla dílů se přesvědčíš...

na bloku motoru by měl být napsaný typ a kód... zkus hledat tam... ale osobně si myslím, že jestli tam je jednoduchý turbo, 4díry .... tak jen někdo vzal doklady na AFN a předělal s tím 1Z :/
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od Bastard »

Taky mohl vzít jenom 1Z motor a hodit ho místo toho AFN, tím pádem 5díra na autě a nepoznáš na první pohled nic... Číslo na bloku bude pravděpodobně vyrezlé. Jinak co se týče pouze prohození turba, tak to není tam jednoduché, protože obtokové turbo se ovládá přetlakem, kdežto VGT podtlakem, takže zásah do instalace by byl mnohem rozsáhlejší, než jen prohozený šnek...

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od C3 »

+ software?
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Re: AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od lefty12 »

Díky za odpovědi :) Na bloku jsme nalezl označení motoru 1Z. Ale aby to bylo ještě zajímavější, tak ve velkém techničáku je uvedený motor 1.9 TD s označením AFN a výkonem 81kw. Je to 5-ti díra se všema kotoučovýma brzdama... Takovej divokej mix :(

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od C3 »

takze vymenenej motor AFN za 1Z ... ja bych se radoval,ze do toho muzu dat AFN legalne :-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AFN s výkonem 66kw?

Příspěvek od Bastard »

To není vůbec divokej mix, to je prostě AFN auto s 1Z motorem, nic víc...

Odpovědět

Zpět na „Motory“