ethanol

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukino77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.05.2013 12:47

ethanol

Příspěvek od lukino77 »

Ahoj jezdíte někdo na ethanol co sem koupil pašíka tak tipek na něj jezdil furt ale bojim se aby se nepoškodil motor.Co vy na to není moc suchej jinak jezdil na to dobře bez škubání ani svíce nebyli jiný jen se ptám kdybych to tam taky lil jestli ho nepoškodím.Radši tam ted dávám normální béňo ale zase ethanol je levnější.Za rady a zkušenosti předem díky .Pašík B3
passat variant b3 nejvíc

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: ethanol

Příspěvek od petrivetafi »

Já mám B4 a ethanol sem tam lil 1:1,jinak ten dotaz tu už ve foru je, ethanol má svoje + i -,a u nás maj N95 za 33.50 tak to není taková katastrofa. Motor ethanol nepoškodí.

Uživatelský avatar
lukino77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.05.2013 12:47

Re: ethanol

Příspěvek od lukino77 »

Tak díky za radu on před tim jezdil úplně na čistej bez ředění benzínu a právě že v pohodě tak jsem jen chtěl vědět co to udělá z motorem jinak si najdu na foru članky díky sem tu novej tak se ještě neorientuju
passat variant b3 nejvíc

Uživatelský avatar
lukino77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.05.2013 12:47

Re: ethanol

Příspěvek od lukino77 »

už sem našel vlakno o tom E85 na foru je tam přidana i ma skušenost pak ještě doplním pokud toto tema ještě někoho zajima :)
passat variant b3 nejvíc

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: ethanol

Příspěvek od tomas120 »

Ahoj,leju to do Jetty 1.3 nz,a bez problemu,jen tam nekdy fouknu aditiva,nebo vynecham.

Uživatelský avatar
lukino77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.05.2013 12:47

Re: ethanol

Příspěvek od lukino77 »

Tak to je fajn ja už to tam taky dávám a jede to na čistounkej jedna básen a jen se ještě zeptám jaký aditiva třeba na zimu to pak chci radši ředit jen kvůly startům :D
passat variant b3 nejvíc

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: ethanol

Příspěvek od tomas120 »

JJ je to aj zivejsi,aditiva jak jsou do nafty tak jsou aj do benzinu.Tak at slape

Uživatelský avatar
lukino77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.05.2013 12:47

Re: ethanol

Příspěvek od lukino77 »

Tak přidávám realitu .Po cca dvou letém ježdění na e - fouklí těsnění pod hlavou.Mechanik to potvrdil ani nevěděl že sem na to jezdil stalo se mi to na slovensku viz na foru o e a když dal hlavu ne přebroušení (naštěstí nebyla ruplá) tak brusič říkal že to v životě neviděl,na třech místech vyžrana od lihu hustý co .No tot má neblahá skušenost s tímto skvělím levným sajratem :mrgreen: Ale je to jen má zkušenost avšak potvrzená.Stalo se na mém mazlíkoj B3 jiné auta mají motor třeba z jiných materiálů a tak to skousnou na pohodu viz třeba který sou už na to vyrobena.Jinak sem s tím jel na čistej a i tipek od kterýho sem to koupil jezdil na čistej a nebyl problém jelo to perfektně ale je to holt trochu agresivnější.No je na každém jestli do toho jit či ne,já moc neušetřil :laugh: :smoke: Je jasný že po jedný dvou nádržích se nic nestane ale z dlouhodobějšího hlediska já vím že už nikdy víc a jen věrný N95 .Pokud máte někdo podobnou zkušenost podělte se :drinks:
passat variant b3 nejvíc

Joker9111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.03.2009 19:53

Re: ethanol

Příspěvek od Joker9111 »

Já jezdil na čistej e85 asi rok a odneslo to palivové čerpadlo takže ředit. je to levné palivo ale ne bez rizika.

Odpovědět

Zpět na „Motory“