Převodovka B3

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Převodovka B3

Příspěvek od s4wyer »

Zdravím, v poslední době se se svým pášou vyskytuji častěji na dálnici a jde mi o to, že mám hodně vysoký otáčky při 130ti - 3900 otáček, tak jestli máte to samé nebo jaké máte otáčky vy? Docela mě to trápí, protože bych tam fakt nejradši zařadil šestku a odlehčil mu...ale šestku soudruzi vynechali :lol:

Jedná se o 1.8 benzín, 66kW, rv 92 a kód motoru je ABS
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka B3

Příspěvek od s4wyer »

Jo a pak ještě jedna věc mě trochu vrtá hlavou...když pustím za jízdy z kopce pedál plynu se zařazenou pětkou, tak pašík zpomalí na 100kmh a drží...prostě to je jak brzda...nevím proč tomu tak je....

Jsem o tom přemýšlel a vzpomněl jsem jak jsem četl na jednom foru, že když se odlehčí setrvačník, tak motor půjde rychle do otáček, ale zároveň budou otáčky rychle klesat, teď je otázkou jestli je to myšleno na volnoběh, nebo s kvaltem :roll: to už nepsali...jelikož a protože nevím co je v tom za setrvačník tak jsem o tom chvíli uvažoval, ale pak jsem si řekl že spíš převodovka, co myslíte?

a ještě jedno jištění, když jedu po okreskách a z kopce v 70ti pustím plyn se zařazenou pětkou, tak naopak zrychlí na těch 100kmh ale víc taky nejde....

shrnuto a podtrženo: když jedu z kopce na pětku a při rychlosti víc jak 100kmh pustím plyn, tak auto zpomalí na 100kmh a níž nejde, a když jedu rychlostí nižší než 100kmh tak naopak na těch 100 zrychlí.....je to normál u tohodle auta?

S feldou když pustím plyn tak z kopce na pětku pořád zrychluje, tak se radši ptám :lol:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka B3

Příspěvek od pikachuxxx »

to zpomaleni neni normalni. ze ma prevodovka tolik otacek je divny. ten motor v tom aute umi jet 200. je klidne mozne, ze tam je prevodovka z neceho jineho. s jinym prevodovym pomerem.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka B3

Příspěvek od s4wyer »

pikachuxxx píše:to zpomaleni neni normalni. ze ma prevodovka tolik otacek je divny. ten motor v tom aute umi jet 200. je klidne mozne, ze tam je prevodovka z neceho jineho. s jinym prevodovym pomerem.
no ono by to těch 200 věřím dalo, protože jsem jel zatím 170 a motor měl pořád rezervu než by se dostali otáčky do červenýho, ale nechtěl jsem ho trápit....

jak zjistím jaká tam je převodovka? asi to bude chtít nějakej kod z převodovky že? kde přesně ho najdu? musím na rampu, nebo ho dohledám i zvrchu skrz motorový prostor?
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: Převodovka B3

Příspěvek od jozzo »

mam ten istý motor a stými otáčkami pri 120-130 je to stejné,podla mna by tam bodla ta 6tka,ta prevodovka je fakt krátka,zrychlenie super ale nad 110 točí vela :cry: ide to do spotreby hlavne

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka B3

Příspěvek od s4wyer »

jozzo píše:mam ten istý motor a stými otáčkami pri 120-130 je to stejné,podla mna by tam bodla ta 6tka,ta prevodovka je fakt krátka,zrychlenie super ale nad 110 točí vela :cry: ide to do spotreby hlavne
naprosto souhlasím, sem si říkal že mít šestku tak to lítá přes 200 úplně v pohodě, protože ten motor má sil dost
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Převodovka B3

Příspěvek od lister »

s4wyer píše:jsem jel zatím 170 a motor měl pořád rezervu než by se dostali otáčky do červenýho, ale nechtěl jsem ho trápit....
podle týhle logiky, bych s dieslovou převodovkou, se kterou motor na pětku ve 100km/h točil 2500ot. mohl jet v 7000ot. 280km/h, ale to bohužel nejni možný :wink:

jinak to odstupňování převodovky bude nejspíš v pořádku, spousta G2 1,8 v benzínu má podobně krátký kvalty (16v, 1,8gti ale i 1,8 66kw), tak proč by měl mít větší a těžší passat s 66kw delší převodovku než golf ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka B3

Příspěvek od s4wyer »

lister píše:
s4wyer píše:jsem jel zatím 170 a motor měl pořád rezervu než by se dostali otáčky do červenýho, ale nechtěl jsem ho trápit....
podle týhle logiky, bych s dieslovou převodovkou, se kterou motor na pětku ve 100km/h točil 2500ot. mohl jet v 7000ot. 280km/h, ale to bohužel nejni možný :wink:

jinak to odstupňování převodovky bude nejspíš v pořádku, spousta G2 1,8 v benzínu má podobně krátký kvalty (16v, 1,8gti ale i 1,8 66kw), tak proč by měl mít větší a těžší passat s 66kw delší převodovku než golf ?
--> JJ to mi je jasný, ale řekl jsem že věřím že 200 by dal (říkal jsem akorát že měl rezervu do červenýho)

-->to neím, pouze jsem se zeptal jestli to je normální, protože nejradši bych už při 120ti řadil šestku :lol:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka B3

Příspěvek od pikachuxxx »

kod prevodovky najdes zespoda.

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka B3

Příspěvek od slausek »

jj, převodovka je krátká, už mě napadlo tam třeba dát i jiný kolečko na 5tku (třeba z 2,0, nebo g60tky) jinak jsem zkoušel a 180 dal, ale nechal se dlouho přemlouvat a otáčky hodně vysoký
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Převodovka B3

Příspěvek od gregi »

Převodové poměry jsou opravdu poněkud prapodivné . Při 130 km/h mi stojí ručičky otáčkoměru a tachometru na stejno - tedy přes 3.500 ot/min .
Jede i rychleji , ne o moc , ale otáčky pak leží na 6.000 ot/min a pak už je jen kousek do omezovače .
VI. by byla opravdu skvělá :oops: :P .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory“