Ne zrovna moc pravidelný chod motoru

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Ne zrovna moc pravidelný chod motoru

Příspěvek od beatrice »

Zdarec mám passata B3 -no co mě na tom se... - je to ten nepravidelnej chod motoru. Nastartuju ho a na volnoběžný otáčky se to chvěje a potom když z kopca brzdím motorem, nepříjemně v tom potrhává (jezdím teda na LPG, kdy k odpojení vstřiku, tedy dodávky paliva nedochází, tudíž auto motorem nebrzdí naplno) rozvody jsou už teď nastavený řádně, akorát bych byl rád kdyby někdo věděl jak se přesně nastaví rozdělovač...viděl jsem tři knihy, v každy je to jinak a ještě snad i blbě...doposud jsem to nastavil jak u škodárny dle sluchu a jezdí to nejlíp, ale ten nevyrovnanej chod tam prostě je...víte někdo?

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ne zrovna moc pravidelný chod motoru

Příspěvek od Passta »

Předstih se nastavuje stroboskopickou lampou na 6°, na plyn můžeš nastavit o něco víc, ale víc jak 10°nedávej, vyzkoušeno hůř to jede. Ohledně nastavení záleží jaký máš motor. Zkus vyresetovat jednotku. Dělalo mi to něco podobného (mám plyn bez lambda regulace, se stavěcím šroubem) a po jízdě cca 300km po dálnici v ustáleném režimu mi to blbě chytalo na benzín, bylo to moc bohatý. Po vyresetování to bylo v poho. Lambda tam naházela chyby. A od seřízení předstihu to už nedělá, ale stejně jednou za čas resetuju jednotku.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
beatrice
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ne zrovna moc pravidelný chod motoru

Příspěvek od beatrice »

no právě...oni píšou jak máš v HU nastavit rozdělovač, zhruba prostředek palce proti rysce...jede to děsně, ale chod je zase vyrovnanější...strobo teda ale jaksi nemám

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ne zrovna moc pravidelný chod motoru

Příspěvek od Passta »

To co píšeš je základní nastavení, aby to šlo aspoň nastartovat. Chce to nastavit dynamicky strobolambou. Já ji taky nemám, ale určitě ji bude mít kdejakej malej servis. A myslím, že drahý to nebude. Ještě zkus ten reset jednotky.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory“