tdi se neohreje

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
mara7518
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1263
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od mara7518 »

vwCharlie píše:když je dobrej olej a má dobré mazací vlastnosti,tak se rozdíl mezi teplotou vody a oleje moc neliší. Mě se drží pořád oboje kolem 90,když tomu prubnu,tak to jde ke 100,ale 125 a tak už je podle mě moc.

No a k té rafičce s teplotou,to bych taky rád věděl. Protože to je mi připadá taková bolest,že ten levej budík (teplota s palivoměrem) chodí buď mimo nebo vůbec. Čidla a plovák je OK. Tyto problémy mají aji T4ky. Jediné co jsem zjistil,tak pomohlo přehodit budíky,ale psalo se tu i o opravě,ale moc jsem z toho chytrej nebyl,byla to spíš taková teorie :)

Ale jestli ti propouští termostat a pomalu se to zahřívá,tak není co řešit.

JAK UPLNE STOPROCENTNE POZNAM ZE TO JE TERMOSTAT???A PREJ SE MUSI SUNDAT CELA VODNI PUMPA,PREJ JE POD NI..NA DVOJCE JE ZESPOD POD PLASTOVOU PRIRUBOU,ALE TADY NEVIM PRESNE KDE JE...

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od KADEL »

takhle je to v etce takže bych to videl stejne jak u g2 a jediny zpusob jak to zjistit je ho vyndat a ponořit do vody a čekat kdy se otevře v jake teplote
Přílohy
termostat.JPG

Uživatelský avatar
mara7518
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1263
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od mara7518 »

KADEL píše:takhle je to v etce takže bych to videl stejne jak u g2 a jediny zpusob jak to zjistit je ho vyndat a ponořit do vody a čekat kdy se otevře v jake teplote
JESTLI JE TO TAKHLE TAK TO BY BYLO SUPER,MUZE MI TO JESTE NEKDO POTVRDIT ZE TO TAK JE NA 1Z TDI???DIK

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od vwCharlie »

aby jsi zjistil jeho funkčnost,tak ho nemusíš vůbec vyndávat. Když je špatnej,tak propouští. Jak ráno nastartuješ,tak to nech chvíli běžet a pozoruj jestli se spodní hadice chladiče zahřívá stejně jako ta vrchní. Spodní by měla zůstat studená až do asi 87°C,pak otevře termostat a začne kolovat velký okruh chlazení. Pokud se zahřívá stejně,tak je tedy špatnej. Úplně jednoduše,čistá práce :D

Uživatelský avatar
mara7518
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1263
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od mara7518 »

vwCharlie píše:aby jsi zjistil jeho funkčnost,tak ho nemusíš vůbec vyndávat. Když je špatnej,tak propouští. Jak ráno nastartuješ,tak to nech chvíli běžet a pozoruj jestli se spodní hadice chladiče zahřívá stejně jako ta vrchní. Spodní by měla zůstat studená až do asi 87°C,pak otevře termostat a začne kolovat velký okruh chlazení. Pokud se zahřívá stejně,tak je tedy špatnej. Úplně jednoduše,čistá práce :D

ME SE TO NA MISTE OHREJE ZA DLOUHO,ASI PROPOUSTI A HORNI JE TEPLA A SPODNI VLAZNA A MA TO TREBA 65 STUPNU.VYMNENIM HO A BUDE KLID,ALE POTREBUJU VEDET JESTLI JE V PUMPE ANEBO BLOKU,K AUTU SE DOSTANU AZ V UTERY..JO A JAKEJ TERMOSTAT-ZNACKU DOPORUCITE??DIKY

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od vwCharlie »

mara7518 píše:
vwCharlie píše:aby jsi zjistil jeho funkčnost,tak ho nemusíš vůbec vyndávat. Když je špatnej,tak propouští. Jak ráno nastartuješ,tak to nech chvíli běžet a pozoruj jestli se spodní hadice chladiče zahřívá stejně jako ta vrchní. Spodní by měla zůstat studená až do asi 87°C,pak otevře termostat a začne kolovat velký okruh chlazení. Pokud se zahřívá stejně,tak je tedy špatnej. Úplně jednoduše,čistá práce :D

ME SE TO NA MISTE OHREJE ZA DLOUHO,ASI PROPOUSTI A HORNI JE TEPLA A SPODNI VLAZNA A MA TO TREBA 65 STUPNU.VYMNENIM HO A BUDE KLID,ALE POTREBUJU VEDET JESTLI JE V PUMPE ANEBO BLOKU,K AUTU SE DOSTANU AZ V UTERY..JO A JAKEJ TERMOSTAT-ZNACKU DOPORUCITE??DIKY
je v pumpě.
A značka třeba Verner

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od s4wyer »

a co je lepší? brát termostat s dírkou pro odvzdušnění nebo bez? co myslíte?
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od vwCharlie »

s4wyer píše:a co je lepší? brát termostat s dírkou pro odvzdušnění nebo bez? co myslíte?
cože? to čtu prvně,jak s dírkou? :D

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od s4wyer »

vwCharlie píše:
s4wyer píše:a co je lepší? brát termostat s dírkou pro odvzdušnění nebo bez? co myslíte?
cože? to čtu prvně,jak s dírkou? :D
jak s dírkou? tak s dírkou :D prostě pro odvzdušnění, tady pár citací :-)
Gregi píše:...motoru , tak se pohybuji kolem 80°C v zimně normálně a mám termostat s dírkou na možnost odvzdušnění velkého okruhu , trvá mu to déle než se ohřeje ( pro urychlení jezdím bez topení , které zapnu až po zahřátí motoru ) ale pak si teplotu drží a to
a ještě
Passta píše:...2. jednou jsem řešil na svým autě termostat a koupil jsem náhradu od nějakého noname výrobce. Ten měl v talířku takovou malou dírku, asi 1,5 mm kvůli odvzdušnění. Ten původní originál ji neměl....
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: tdi se neohreje

Příspěvek od vwCharlie »

aha,já to vidím prvně,protože vzduch jde vždycky nahoru a je jedno kterou stranou. Na straně chladiče vyleze otvorem na hadičku do expanzky a uvolní se tam a z druhé strany proleze k topení a drží se tam nebo proleze přes přírubu na hlavě zase do expanzky,kdo má přepadovou hadičku z ní navedenou od tama.Proto se mi to zdálo jako divné

Odpovědět

Zpět na „Motory“