B3 cerpadlo,predni svetla

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od Kuta_tpc »

zdravim zacalo mi bzučet čerpadlo auto se zatim chova normalne neni to nejake varovaní do budoucna? 1.8i 66kw RP monovstrik jo a jak je to se stelovanim svetel v servisu mi rekly ze jsou v prd... je pravda ze si ty paraboly delaj co chtej vjedu do diry a vidim jak se svetla klepou da se to nejak poladit?zatim jsem se do toho nepoustel dík

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od JonatanCl »

Jestli ti bzučí podávací čerpadlo v nádrži, tak je nedaleko před smrtí - mně bzučelo v B2, jezdil jsem s ním cca 1/2 roku, pak se seklo a už jsem nejezdil. Měl jsem tedy KE-Jetronic vícebodovej vstřik, ale asi to bude podobný - prostě motor si nedokázak dotáhnout bez čerpadla dost benzínu, takže chcípal. Sice mi na chvilku pomohlo, když jsem ho vyndal, prolil konkorem a vyplách benzínem.
Ale bylo to jen na chvíli.
Měnil jsem ho za čerpadlo z Audi 2.3, stálo mě tenkrát na vraku 2000,- :roll:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od Kuta_tpc »

no je to to v nadrzi jiny tam neni teda alespon doufam kdyz ho budu vyndavat mam si dat na neco bacha? plovak atd

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od martas01 »

Kuta_tpc píše:no je to to v nadrzi jiny tam neni teda alespon doufam kdyz ho budu vyndavat mam si dat na neco bacha? plovak atd
ano je jen v nadrzi.. me uz taky vytrestalo :D nove je strasne drahe ale s malou upravou tam pasuje z felcky cerpadlo :wink: sto ji 1700.- nove..
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od JonatanCl »

Kuta_tpc píše:no je to to v nadrzi jiny tam neni teda alespon doufam kdyz ho budu vyndavat mam si dat na neco bacha? plovak atd
Já tedy měl plovák na víku k nádrži.
Takže opatrně při sundavání hadic z víčka - ten plast rád praská a když s tím budeš operovat násilně, můžeš ulomit přírubu trubičky.
Pak při odendavání víka budeš vytahovat i plovák, tak si hlavně neohni ten drát k plováku, jinak bude kecat budík.
A taky budeš tahat dráty k čerpadlu a hadici od čerpadla. Takže pomalu, ať neutrhneš kablíky

Pak už to je hračka - závisí, jak je čerpadlo přidělaný - viděl jsem asi 5 různých možností montáže.
Já měl čerpadlo v plastovým koši na dně nádrže a bylo do něj chycený 3 dlouhejma šroubama z objímku.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od Kuta_tpc »

no ted uz mi zas nebzučí ale chtel jsem ho vyndat abych ho trochu vyčistil jestli je tam nejake sitko atd. no ale kdyz to tak čtu (plovak hadičky dratky) :? tak nevim jestli se na to nemam radeji vybodnout muzes mi to s tim feldovim čerpadlem trochu přiblížit? abych byl když tak připraven :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od vwCharlie »

jedno čerpadlo by mělo být v nádrži (podávací) a druhé pod autem na pravé straně před nápravou (výtlačné). Spíš častějc hučí toto. Jestli budeš shánět to pod autem,tak si dej bacha na průměr toho čerpadla.Mělo by mít průměr pro RP 46mm. Jedno takové starší bych měl mít i s tou krabicí. Nové samotné čerpado stojí 2500,- v druhovýrobě.

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od Kuta_tpc »

Nemužu ho s ty nadrže vyndat díra na ruku tma jeko v pr... je v takovem pouzdře a to je přidelane ke dnu nadrze da se to nejak pootocit abych ho vyndal i s tim pouzdrem? zkousel jsem to moc to nešlo
[/img][/img]

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od vwCharlie »

Kuta_tpc píše:Nemužu ho s ty nadrže vyndat díra na ruku tma jeko v pr... je v takovem pouzdře a to je přidelane ke dnu nadrze da se to nejak pootocit abych ho vyndal i s tim pouzdrem? zkousel jsem to moc to nešlo
[/img][/img]
tak jestli to máš takto,v tom pouzdře,je to asi takový válec o průměru 15 čísel,tak to máš potom jen to jedno čerpadlo a ne dvě jak jsem psal. No musíš s tím pootočit asi o necelou čtvrtinu otáčky.

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od Kuta_tpc »

jj je to cca 15cm jiny cerpadlo tam neni no a koukal jsem na cerpadla a vypada to ze mam to nejdražší cca12000 prave jsem ho chtel vyndat abych vedlel ktery tam je je jich na tento typ víc ale podle etky tam dudu mit to ze zlata :budo:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od vwCharlie »

Kuta_tpc píše:jj je to cca 15cm jiny cerpadlo tam neni no a koukal jsem na cerpadla a vypada to ze mam to nejdražší cca12000 prave jsem ho chtel vyndat abych vedlel ktery tam je je jich na tento typ víc ale podle etky tam dudu mit to ze zlata :budo:
ty,vůbec neboj,já na tyto typy dodával nějak kolem 3500,- kdybys náhodou chtěl.Prodává se to celé,to nerozděláš. Fungl nové,akorát druhovýroba.Ale pokud by jsi chtěl origo,tak bys musel počítat s nějakou takovou cenou,jako jsi uvedl.Jenom pak předěláš plovák,je na tom nasunutý

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od martas01 »

vwCharlie píše:jedno čerpadlo by mělo být v nádrži (podávací) a druhé pod autem na pravé straně před nápravou (výtlačné). Spíš častějc hučí toto. Jestli budeš shánět to pod autem,tak si dej bacha na průměr toho čerpadla.Mělo by mít průměr pro RP 46mm. Jedno takové starší bych měl mít i s tou krabicí. Nové samotné čerpado stojí 2500,- v druhovýrobě.
¨
na B3 kd motoru RP vstrikovani monomotronic nebo monojetronic je jen jedno cerpadlo a to v nadrzi
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od tomG60 »

kdybys chtěl mám ty čerpadla obě

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od Kuta_tpc »

martas01 píše:
Kuta_tpc píše:no je to to v nadrzi jiny tam neni teda alespon doufam kdyz ho budu vyndavat mam si dat na neco bacha? plovak atd
ano je jen v nadrzi.. me uz taky vytrestalo :D nove je strasne drahe ale s malou upravou tam pasuje z felcky cerpadlo :wink: sto ji 1700.- nove..
Dík moc za radu stálo mě 1500 s tim sitkem a u auto kelly jsem koukal že ho maj za 900 bez toho sitka čiste jenom čerpadlo jinak jsem zjištoval u dvou prodejcu aby mi napsali sílu tlaku nikde ji totiž neuvadej nevedely to ani v prodejně a dodavatel jim to nebyl schopnej zdělit že prej si mam vyhledat čerpadlo podle vozu no to bych se nedoplatil rozmerove pasuje ale mel jsem strach aby stíhalo tlačit no tak jsem to risknul dal na tebe a hurá :ura1: :999:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: B3 cerpadlo,predni svetla

Příspěvek od vwCharlie »

takže se podařilo koupit samotné čerpadlo?

Odpovědět

Zpět na „Motory“