Otáčky TD motoru

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
kapco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Otáčky TD motoru

Příspěvek od kapco »

Zdravím pánové, mám B3 1.6TD, už docela dlouho, ale nemám otáčkoměr. Tak by mně zajímalo jestli nevíte kolik to točí treba na 2-ku pri 50km/h, nebo na 3-ku pri 80km/h. Zdá se mi to dost ale pri věčším kopci musím. Dík

Uživatelský avatar
waynek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem, Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky TD motoru

Příspěvek od waynek »

kapco píše:Zdravím pánové, mám B3 1.6TD, už docela dlouho, ale nemám otáčkoměr. Tak by mně zajímalo jestli nevíte kolik to točí treba na 2-ku pri 50km/h, nebo na 3-ku pri 80km/h. Zdá se mi to dost ale pri věčším kopci musím. Dík
Mám to samé, volnoběžné otáčky jsou normal, ale pokud chceš jet, musí se ten motor halt více točit a hulákat. Jak říkáš v kopci je to nejvíce, jelikož když řadíš do kopce nahoru a pořádně to neroztočíš, můžeš zase řadit dolu. Ale pokud jezdíš normálně 80km/h na trojku, tak máš nějakou delší převodovku než já, jelikož u mě je 80 na trojku na rovince maximum pokud se nemílím. Převodovku mám krátkou bych řekl, maximálka kolem 150km/h, zato ale s přehledem hrabe i za dva na suchu :-). Ale asi je to normal. Nutno dodat že má natočeno 250tis a dělal pánovi v německu otroka, byl to passat pracant, těžkej dříč. Řekl bych že už ten motor ani netáhá co by měl. Myslím že nalítá ještě jednou tolik, ne-li více, ale za cenu oprav, čekají mě vstřiky a nejspíš gufero na turbu, tuším že pístní kroužky už budou mít také odzvoněno, takže rok dva a jdu do B4 1.9TDI 110PS. Tohle zůstane na tu nejšpinavější práci. :-(

Uživatelský avatar
kapco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otáčky TD motoru

Příspěvek od kapco »

Wainek dík, normálne tomu tak nedávam, jenom v kopci nebo pri predjíždení, na tu trojku by to možná dalo i víc ale neskoušel sem nemám moc rád vysoké otáčky :wink:

Uživatelský avatar
Blackraider
Člen klubu
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoVWý Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Otáčky TD motoru

Příspěvek od Blackraider »

waynek píše:
kapco píše:Zdravím pánové, mám B3 1.6TD, už docela dlouho, ale nemám otáčkoměr. Tak by mně zajímalo jestli nevíte kolik to točí treba na 2-ku pri 50km/h, nebo na 3-ku pri 80km/h. Zdá se mi to dost ale pri věčším kopci musím. Dík
Mám to samé, volnoběžné otáčky jsou normal, ale pokud chceš jet, musí se ten motor halt více točit a hulákat. Jak říkáš v kopci je to nejvíce, jelikož když řadíš do kopce nahoru a pořádně to neroztočíš, můžeš zase řadit dolu. Ale pokud jezdíš normálně 80km/h na trojku, tak máš nějakou delší převodovku než já, jelikož u mě je 80 na trojku na rovince maximum pokud se nemílím. Převodovku mám krátkou bych řekl, maximálka kolem 150km/h, zato ale s přehledem hrabe i za dva na suchu :-). Ale asi je to normal. Nutno dodat že má natočeno 250tis a dělal pánovi v německu otroka, byl to passat pracant, těžkej dříč. Řekl bych že už ten motor ani netáhá co by měl. Myslím že nalítá ještě jednou tolik, ne-li více, ale za cenu oprav, čekají mě vstřiky a nejspíš gufero na turbu, tuším že pístní kroužky už budou mít také odzvoněno, takže rok dva a jdu do B4 1.9TDI 110PS. Tohle zůstane na tu nejšpinavější práci. :-(
no já mám v B2 ty převody asi trochu jiné, ale ta 1.6 potřebuje mít svoje otáčky, aby to svištělo, předsijenom je to malý objem, a výkon dělá to turbo, které se musí pěkně vrtět :D . Ideální je nějaký delší kopec někde v lese se zatáčkama, kde se musí řadit. To pak stáhnu okno a poslouchám jak sviští turbo :twisted: . projel sem se v G2 i Jettě se stejným motorem, ale podle mě v tom pašíku má to turbo nejhezčí zvuk :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory“