problem so spotrebou

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
cordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.03.2008 19:59

problem so spotrebou

Příspěvek od cordy »

caute vsetci ja som zo slovenska a potreboval by som poradit ohladom passata je to 2.0l benzin rok vyroby 1994 ma 85kw typ motora je 2e a mam na nom spotrebu po meste 15-16l na 100km mimo mesta je to trocha lepsie 11-12.neviem si s tym dat rady pc nenasiel ziadnu chybu pred par mesiacmi som tam kupil novu vahu vzduchu a spotreba je ta ista vymenil som cidla na vodu termostat a stale to iste.cez emisnu som nepresiel lebo hodnoty urcene vyrobcom som preskocil o 400 az 600% tak mi vraveli ze je velmi bohata zmes.diky kazdemu co mi nejak poradi

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spotrebou

Příspěvek od KADEL »

no pokud to máš takhle vyskoko tak bych to typoval na 99% na mrtvou lamdu...a katalizátor nech si ji změřit a ta spotřeba by tomu i odpovídala

cordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.03.2008 19:59

Re: problem so spotrebou

Příspěvek od cordy »

no dik za radu ale lambdu mi jeden mechanik meral voltmetrom pri zapnutom kluci a vravel mi ze este meria v rozsahu v ktorom ma

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so spotrebou

Příspěvek od KADEL »

ale lamda se měří při nastarotovanym a ohrátym motoru tuším že by měla mít něco kolem 400scelsica...... a měla by ti dělat graf špiček ..a da se t oi na vagu zaznamenat

cordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.03.2008 19:59

Re: problem so spotrebou

Příspěvek od cordy »

neviem ti na to presne odpovedat len mechanik mi vravel ze ta lambda ma mat kolisave napatie od 0 po 1 volt a ona ho mala.a ohladom katalizatora mi zase vravel ze keby bol v prde.. tak by auto nemalo tah bolo by lenive a ono lenive nieje len dost vela zere

Uživatelský avatar
OldaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 29.09.2007 19:25
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: problem so spotrebou

Příspěvek od OldaT »

Lambda má mít od 450mV a výš pokud to kolísá pod tuto hodnotu je vadná.A zkus změřit čidlo na teplotu nebo mrknout na potenciometr na škrtící klapce můe to být kupa věcí

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: problem so spotrebou

Příspěvek od RadimK »

jaké máš svíčky?

Odpovědět

Zpět na „Motory“