Kladka na altíku

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

Zdar.Tak se nám konečně udělalo venku pěkně.Rozhodl jsem se,že se podívám na kladku co napíná řemen od altíku.Něco mi tam pořád píská.Kladka to není.Dře mi ta tyčka o pouzdro kde je vedená "" v tom červeném kroužku"".Tak se chci zeptat,jestli to už někdo opravoval a poradí jak na to a atd. ?Moc by mi to pomohlo.Dík.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od slausek »

kladku jsem měnil, jednoduchá a rychlá práce s blbym přístupem :wink: nepíská ti vodní pumpa?
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

slausek píše:kladku jsem měnil, jednoduchá a rychlá práce s blbym přístupem :wink: nepíská ti vodní pumpa?
Ne vodní pumpa to nedělá.Dělá to ta tyčka jak se pohybuje v tom pouzdře.Jak je vidět na obrázku,tak není uplně ve středu.Jak ji rukou natlačím na střed,tak to přestane.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od slausek »

teď ti nerozumim, ta tyč co drží tu kladku je pouze napínák, s tou nic neuděláš (pokud tlačí na kladku tak ani není důvod). kladka má v sobě ložiska, je možný, že ty už začínají být před smrtí tak pískají. takže vyměnit jenom kladku... kupoval jsem od febi z autokelly a funguje v pohodě
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

Tak jinak.Jak je vidět na tomto obrázku není tyčka co drží napínací kladku a pouzdro ve kterém vede v jedné rovině(usečka A...B). Pokud ale silou zatlačím na tu tyčku bod "C" a tím jí dám do jedné roviny,tak to pískání přestane.Tak jako by to pouzdro pod tou prachovkou bylo vychechtlané... :( Stačí jak pod tu prachovku stříknu trochu oleje a je po pískání,ale není to na pořád.Jak to vyschne tak se to objevý znovu.... :x Jinak můžeš alspoň popsat jak jsi vyměnil tu kladku.Už ji mám doma novou.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od slausek »

aha, už chápu, tak s tímhle zkušenosti nemám. ad kladka, jenom musíš nejakou pákou přetáhnout pružinu která ti napíná řemen, ten dát stranou, pak tam je šroub tuším na 13 klíček, odmontuješ přehodíš a zpátky to samý :-) nic na tom není, akorát je tam špatnej přístup
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od mates »

už jsem to dělal máš vydřený futra v tom tělese zkrz které vede ta tyčka.musíš shodit altík a příp.kompresor klimy(to si nejsem jistej už je to nějakej pátek co jsem to dělal) a odmontuješ celej držák.z obou stran vyklepneš futra a dáš tam nový-u vw číslo jsem někde měl napsaný,vím že jsem to bral podle transportera tam to bylo jako jediné nakreslené a přefutruješ.hlavně pořadně vyčistit a namazat.zkusím najit to číslo a dát ho sem

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

mates píše:už jsem to dělal máš vydřený futra v tom tělese zkrz které vede ta tyčka.musíš shodit altík a příp.kompresor klimy(to si nejsem jistej už je to nějakej pátek co jsem to dělal) a odmontuješ celej držák.z obou stran vyklepneš futra a dáš tam nový-u vw číslo jsem někde měl napsaný,vím že jsem to bral podle transportera tam to bylo jako jediné nakreslené a přefutruješ.hlavně pořadně vyčistit a namazat.zkusím najit to číslo a dát ho sem
Dík.Budu čekat na to číslo a ještě jednou dík.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od mates »

tak je to 028903313 našel jsem přímo to staré pouzdro a je to opsáno z něj .Sám se divím že jsem to už nevyhodil

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

mates píše:tak je to 028903313 našel jsem přímo to staré pouzdro a je to opsáno z něj .Sám se divím že jsem to už nevyhodil
To je ono.Děkuji.... :D Dodám foto,co když to bude někdo taky potřebovat.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od mates »

Jasně to se nikdy nestratí.Vyměn pouzdra na obou stranách držáku,jsou stejné.Stálo to pár korun

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

Jak jsem na to koukal,tak bych možná nemusel ani demontovat celej držák.Snad by stačilo vytáhnout jenom tu tyčku a vyměnit ty vydřený futra v tom tělese za nové.Zdá se mi,že je tam dost místa na montáž ?
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od mates »

ty jo to bych nedělal,je to lepší ve svěráku,ono to jde docela bídně a až budeš naklepávan nové tak to na motoru neuděláš.

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od galaher »

mates píše:ty jo to bych nedělal,je to lepší ve svěráku,ono to jde docela bídně a až budeš naklepávan nové tak to na motoru neuděláš.
Prosím tě.Jak je to s tím napínacím elementem.Jak ho sundám... :cry: budu potom muset nějak tu pružinu natáčet.Já jsem s toho uplnej vůl... :?
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladka na altíku

Příspěvek od mates »

No tu šponovací kostku z druhé strany musíš odšroubovat středovej šroub (jde do té tyčky ) a pak na 2 šroubkách je chycena ta kostka k odlitku.napínat nic nemusíš,napne se to až při montáži řemenu samo,už je to předepnutý

Odpovědět

Zpět na „Motory“