Velikost nádrže

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

středočech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.05.2008 11:59

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od středočech »

Malfoxovi:
foto nemám. Motor byl, jak píšu, 66 kW, typové označení už nevím.
Myslím, že roli hrálo třeba i to, že se všechno "hladce" točilo, např. úžasný byl dojezd na volnoběh, to auto jelo po rovině skoro bez plynu, takže při pokleslých otáčkách a dojezdech (jezdil jsem většinou dobře známé trasy, dost v noci), kdy jsem dojížděním na volnoběh nikoho nezdržoval, se hodně ušetřilo právě tímhle.
Současně ale jsem najezdil naprostou většinu km v zimě včetně spousty krátkých jízd za studena a včetně na sněhu v horách.
No prostě kousek, jakej se už asi opakovat nebude. Navíc když uvážím ty kila aut dnešních... Ale snad už zase začali hmotnosti snižovat, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Malfox »

středočech píše:Malfoxovi:
foto nemám. Motor byl, jak píšu, 66 kW, typové označení už nevím.
Myslím, že roli hrálo třeba i to, že se všechno "hladce" točilo, např. úžasný byl dojezd na volnoběh, to auto jelo po rovině skoro bez plynu, takže při pokleslých otáčkách a dojezdech (jezdil jsem většinou dobře známé trasy, dost v noci), kdy jsem dojížděním na volnoběh nikoho nezdržoval, se hodně ušetřilo právě tímhle.
Současně ale jsem najezdil naprostou většinu km v zimě včetně spousty krátkých jízd za studena a včetně na sněhu v horách.
No prostě kousek, jakej se už asi opakovat nebude. Navíc když uvážím ty kila aut dnešních... Ale snad už zase začali hmotnosti snižovat, tak uvidíme.
S tím volnoběhem sice je to dobré na spotřebu, ale nevíš, co se může stát a vždy je lepší míti zařazenou rychlost.
V riskantních situací je každá setinka k dobru, obzvlášť, když jedeš z kopce, nechci tě urazit, ale asi moc dlouho nezdíš co :?:
Raději mám méně paliva v nádrži, než abych ubral na bezpečnosti jízdy s rodinou. Každopádně, díkec za informace. :idea:

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

no ako som uz pisal v prispevku o setreni paliva tak pri zjazde z kopca ak mas zaradenu rychlost tak vtedy setris nie ak ides na volnobeh..a to nechcem vediet ako ti trpeli rzdy ved si musel neustale brzdit...cize len tak dalej a menis kotuce...to je moj postreh tak prosim neurazaj sa... :wink:

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Malfox »

Tomas1 píše:no ako som uz pisal v prispevku o setreni paliva tak pri zjazde z kopca ak mas zaradenu rychlost tak vtedy setris nie ak ides na volnobeh..a to nechcem vediet ako ti trpeli rzdy ved si musel neustale brzdit...cize len tak dalej a menis kotuce...to je moj postreh tak prosim neurazaj sa... :wink:
Potíž je v tom, že na brzdu šlapu jedině, když mě nikdo udělá myškařinu a předjede mě jen aby o chvilku dříve odbočil. Jinak nechám auto dojet s minimálním brzděním k semaforu tak, že auto neškubne. To samé při rozjezdech řadím tak aby auto neškublo. Nemám rád škubavou jízdu po které mě pak bolí za krkem jako jezdí spousta jiných řidičů.

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

Malfox:to nepratrilo tebe ale stredocechovi....to co pises je jasnacka tiez jazdim tak pohodovo a pohodlne...len ma dnes zacal trapit problem ze mi asi odchadzaju predne loziska...

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Hanni »

o ložiscích ani nemluv, dneska mi opět začlo hučet v pravym zadním. Za celejch 14let se neměnilo jiný než právě tohle a to už asi 3krát. Posledně se měnilo maximálně před dvěma lety :cry:

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

Hanni:zadne som menil tiez ale predne sa mi zda ze uz odchadzaju alebo je to iba moj blby dojem neviem ale zda sa mi ze nieco vpredu viac huci

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Hanni »

co pneu? Byla by náhoda kdyby odešly obě ložiska najednou. No uvidíš, až ti vnich začne klepat tak je to jasný

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

Hanni:moze byt neviem alebo zeby prevodovka ale ta pochybujem hoci by trebalo vymenit olej ale huci to aj na vyradenej rychlosti..a zda sa mi ze tazsie taha neviem...uviime casom sa to vykrystalizuje...

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Malfox »

Hanni píše:co pneu? Byla by náhoda kdyby odešly obě ložiska najednou. No uvidíš, až ti vnich začne klepat tak je to jasný
Mohu jen potvrdit ...

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

no moze byt lebo nejak extra drahe pneu nemam iba barum bravuris..je mozne ze tak hucia ??? ale pred tym to nerobili no je na nich najazdene nieco okolo 1000km

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Malfox »

Tomas1 píše:no moze byt lebo nejak extra drahe pneu nemam iba barum bravuris..je mozne ze tak hucia ??? ale pred tym to nerobili no je na nich najazdene nieco okolo 1000km
Je to vysoká pravděpodobnost, ...

Můžou se ti také sjet třeba špatnou geometií nebo špatnými tlumyči.

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Hanni »

Barum bravuris mam na predku taky, nevim kolik maji najeto, ale uz hodne vic nez kterykoli jiny, sou fakt dobry, zatim nehuci, ale tyhle sipovity prej po sjeti na urcitou mez zacnou dost hucet, tak je mozny ze je to taky tim

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

Malfox:geomeriu mam rochu zlu lebo mam volant jemne doprava...tak este skusim to ale tlmice mam nove :?

středočech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.05.2008 11:59

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od středočech »

Pro malfoxe a tomase1:
Žádný strach. Jestli jste dobře četli, psal jsem o "poklesu otáček", tedy o hranici, pod níž, pokud mám informace, už efekt nulové spotřeby při zařazené rychlosti bez plynu nefunguje.
A když jsem psal o dojezdech a současně o jízdách po známých trasách v noci, měl jsem na mysli například dojezdy k ceduli obce, kdy už člověk přesně ví, kde má v jaké rychlosti přestat šlapat na plyn, aby tam tak akorát dojel. No a v noci na prázdné silnici je těch rizik pro mě přiměřeně na to, abych si to s tím volnoběhem dovolil.
Autem jezdím asi tak 25 let, průběžně, za všech podmínek. Jestli je to krátce nebo ne, může být otázkou názoru.

Odpovědět

Zpět na „Motory“