spotreba oleja

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

spotreba oleja

Příspěvek od jozzo »

kolko vam to bere oleja?mne to vychadza asi na 1 l na 4000 km,neni to vela?problem je asi v ventilových simeringoch v mojom pripade,lebo nastartujem ráno studený motor tak to z výfuku zadymí na modro jak z trabantu,pri teplom motore to nerobí,.Keby som to dal vymeniť musí hlava dole?alebo len vačkovka,inak v ,,knihe jak na to´´je uvedená norma 1,5 l na 1000 km to je šílené

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleja

Příspěvek od s4wyer »

jozzo píše:kolko vam to bere oleja?mne to vychadza asi na 1 l na 4000 km,neni to vela?problem je asi v ventilových simeringoch v mojom pripade,lebo nastartujem ráno studený motor tak to z výfuku zadymí na modro jak z trabantu,pri teplom motore to nerobí,.Keby som to dal vymeniť musí hlava dole?alebo len vačkovka,inak v ,,knihe jak na to´´je uvedená norma 1,5 l na 1000 km to je šílené
0,75l na 1000km, ale když nejezdím po dálnici tak je to míň - vyšší otáčky -> vyšší tlaky, víc ho papá
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleja

Příspěvek od bik3r »

1l na 4000km neni zas tak hrozný, hlavně to pravidelně kontrovat... jinak to asi budou gufera ventilů, když jsi šikovnej tak hlavu ani sundavat nemusíš, stačí jen ventil zapřít o píst nebo ho jinak podržet aby nezapad...

Uživatelský avatar
rendisst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 26.01.2008 18:22
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleja

Příspěvek od rendisst »

Spotřeba oleje: Mám služební 2008 Octavii 1.9 PD a papá dle knížky 0.5l na 1000km, realita 1litr na 10000km. Soukromé auto je rotační TDi má hooodně nalítáno a po 10000km (výměna oleje) nedoleju nic :tooth:
Rendis, Teplice
http://www.hobbyrace.cz

Pekari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 03.10.2007 20:45
Bydliště: Zlínsko

Re: spotreba oleja

Příspěvek od Pekari »

Mám TDIčko a olej jen kontroluju mezi výměnou.Na 10 000km spotřeba asi 1l oleje.Hodně záleží v jaké kondici jsou stíraci kroužky,nebo gufera na ventilech a taky turbo rádo papá olej.

Odpovědět

Zpět na „Motory“