občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
michal30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.05.2008 15:09

občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od michal30 »

mám passat b4 1,6/74 kw 1995.stává se mi občas že nechce nastartovat.startér točí jiskru hází, a já točík klíčkem a někdy chytne opravdu až za dlouho, dnes až do vybití baterie.jindy zase nastartuje 200x hned na poprvé.jezdím třeba měsíc a pak zase. když blbne a pak chytne,zpravidla se mi někde na první křižovatce zadusí a zas ho musím dlouho točit.pak zas dobrý.mám pocit ,že se to děje v závislosti na delším odstavení a na dešti ,či vlhkosti.na diagnostice -chyba čidla otáček-vyměněno. svíčky,filtry i benzínové čerpadlo-vyměněno.už se mi to k tomu mechanikovi co mi vše měnil nechce vozit. prosím o nějakou radu .bydlím v ostravě porubě

michal30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.05.2008 15:09

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od michal30 »

jo a ještě jsem zapoměl doplnnit,že občas cca v 50 procentech po nastartování mi startér zahučí-prý je to volnoběžka .má to vliv na můj problém? můj mechanik o tom věděl

Uživatelský avatar
habik.b
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.01.2008 20:09
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od habik.b »

Co mě tak napadá, tak by to mohli dělat i kabely ke svíčkám. Nám to dělali na fiatu

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od KADEL »

michal30 píše:jo a ještě jsem zapoměl doplnnit,že občas cca v 50 procentech po nastartování mi startér zahučí-prý je to volnoběžka .má to vliv na můj problém? můj mechanik o tom věděl
to na to vliv nemá to je tím dlouhým startováním to bych řešil až to bude startovat

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od KADEL »

hele podívej se na pínačku ted jsem to řešil na GIII odejde tam ten spínač a proste to nenastartuješ
při starotování zahejbeš klíčkem a chytne to bylo tam jen praskle prostřední perko tak jsem ho vyměnil aby byl pořádnej dotek a v pohodě ..ale u tebe to muže bej něco jiného muže ti téc voda do řj okud jsi měniil čerpadlo natlakuje ti pořádně systém? pokud ne muže být regulator v pr.. je toho hodně a ne vše vag ukáže halluv snímač to taky dělá je na rozdělovači tři kabely necá se koupit ale jak říkam jsou to jen dohady chce to vše proměřit tlak odpory..hodně zdaru

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od KADEL »

habik.b píše:Co mě tak napadá, tak by to mohli dělat i kabely ke svíčkám. Nám to dělali na fiatu
jo to by mohlo taky nebo hlava a palec rozdělovače kabely neproměříš doma tak jedine od někoho si pujčit na zkoušku at to nemusíš vše kupovat

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od manota »

cidlo teploty nasavaneho vzduchu
hombrefeo, mujeres guapas...

michal30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.05.2008 15:09

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od michal30 »

k té spínačce- když nechce chytit a já marně točím tak když vracím klíč z polohy 3 do 2 tak občas zabublá ..zkoušel jsem i roztáhnout-taky to nechytlo. musím točit a točit ,až to chytne.. ale co je divné většinou mi to cca do 1-2km nebo po vypnutí zase chcípne a musím točit znova. pak zas zpravidla dlouho dobrý..

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od s4wyer »

KADEL píše:
habik.b píše:Co mě tak napadá, tak by to mohli dělat i kabely ke svíčkám. Nám to dělali na fiatu
jo to by mohlo taky nebo hlava a palec rozdělovače kabely neproměříš doma tak jedine od někoho si pujčit na zkoušku at to nemusíš vše kupovat
stačilo by zajet do úplný tmy (já využíval starej tunel pod železnicí) a otevřít při natočeným motoru kapotu a koukat jestli to nejiskří (je to pěkně vidět)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od KADEL »

s4wyer píše:
KADEL píše: jo to by mohlo taky nebo hlava a palec rozdělovače kabely neproměříš doma tak jedine od někoho si pujčit na zkoušku at to nemusíš vše kupovat
stačilo by zajet do úplný tmy (já využíval starej tunel pod železnicí) a otevřít při natočeným motoru kapotu a koukat jestli to nejiskří (je to pěkně vidět)
ale bacha at te tam něko nesejme:-) :twisted:

michal30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 19.05.2008 15:09

Re: občas nechce nastartovat,nevíte proč?

Příspěvek od michal30 »

tak dnes znovu nenastartoval.koukl jsem na rozdělovač ,kontakty zoxidované-očistil jej smirkem a ihned naskočil.. ještě noční návštěva tunelu a sbohem mému automechanikovi

Odpovědět

Zpět na „Motory“