Škubání motoru RP

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

Zdavím všechny příznivce vw passat b3.Dnes jsem se stal novým členem vwclubu.Mám problém se svím pášou,motor RP 1.8i monojetronic.Když je studený nebo ohřátý a jedu na jakýkoliv rychlostní stupeň jen lochtám plyn začne škubat.Ve vyších otáčkách to nedělá.Díky za dobrou radu.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Passta »

Podle popisu by to mohl způsobovat potenciometr škrtící klapky. Nejspíše vydřené dráhy v jednom místě.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

To už jsem jednou měl,vyměnil jsem celou vstřikovací jednotku.Když vyblikám závady z počítače tak to odkazuje na lambda sondu.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Passta »

Tak ji zkus odpojit a jezdit chvíli bez ní.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

Díky za radu,zkusím to odpojit a pak dam vědět.

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

Tak jsem odpojil tu lambda sondu a pašík jede jako drak.Chvíli to vydržím a pak kopím novou.

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od sapazi »

Já bych se taky přidal , mám tentýž problém jen motor to je 2.0i- 2E. Navíc mi to dělá toto- nastartuješ, motor zavrčí, za pár vteřin začne škubat a chcipne. To se opakuje někdy dvakrát, někdy i pětkrát a pak naskočí a jede.Nezáleží jestli je to teplý nebo studený- někdy v zimě napoprvé a třeba dneska v horku na čtyřikrát.
Vyměnil jsem lambdasonu, všechny filtry,svíčky, vyčistil nádrž, nechal udělat těsnění pod hlavou i rozvodák - nepomohlo nic. S tou závadou jsem auto koupil a najel jsem přes 80tis za tři roky- posůlední dobou se to začlo zhoršovat tak bych to začal řešit. Nefunguje mi zásuvka diagnostiky , takže bez PC se tohledá těžko:(

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

Včera i dneska jsem jezdil bez lambda sondy,docela v pohode.Když jsem motor vytočil do vyšších otáček tak zaškubal.Vyblikal jsem počítač a chyba se odkázala na žádný počet otáček s jednotky TSZ.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Passta »

Kouba72 píše:Včera i dneska jsem jezdil bez lambda sondy,docela v pohode.Když jsem motor vytočil do vyšších otáček tak zaškubal.Vyblikal jsem počítač a chyba se odkázala na žádný počet otáček s jednotky TSZ.
Jaký bylo číslo chyby? Jestli 2122, tak je to normální když motor neběží. Po nastartování zmizí. Nebo napiš číslo chyby, kterou si tam měl a třeba něco vymyslíme :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

Tak jsem to zkusil vyblikat s natočeným motorem a žádná chyba.Hodím jen tak do placu otázku:co palivovej filtr?

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Passta »

Paliváč by se měl taky občas vyměnit :wink:
Zkus ještě odpojit baterku nebo přímo řídicí jednotku asi tak na minutku, vymaže se paměť závad,ale hlavně taky naučený hodnoty. Mě to pomáhalo, takhle, mám auto na LPG a nemám lambda emulaci, takže když jsem jel delší štreku po dálnici ve stejným tempu, a pak zastavil, nechtělo mi to na benzín chytnout, hulilo to jak starej nafťák. Lambda tam prostě naházela chyby. Udělal jsem reset jednotky a chytalo to jako nový. Když jsem jezdil ve smíšeným provozu tak to neudělalo.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

Díky za radu,všechno jsem prověřil a zjistil,že mám kabel od lambda sondy překousanej od kuny.Opravil jsem to a celá závada je vyřešená.

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od sapazi »

Ta podle toho vidím že bych se měl na tu lambdu taky mrknout. měnil jsem ji tak před 60tis km, tak jestli už není načase zas. Ale mám dojem že lambda začíná fungovat až se motor ohřeje, takže by škubání za studena neměla mít na svědomí, nebo se mýlím?

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od Kouba72 »

To tede nevím přesně,já mám lambda sondu s jedním kabelem bez předehřevu.Napiš kod motoru.

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru RP

Příspěvek od sapazi »

typ 2E KAT 85kw, mrknu pod auto ale myslim že mám lambdu se třema drátama- ohřívanou

Odpovědět

Zpět na „Motory“