díl karbec 2E3...co je to , jak zapojit?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fly
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

díl karbec 2E3...co je to , jak zapojit?

Příspěvek od Fly »

ahoj všichni,jak zapojit díl číslo 34 na obrázku ? co to vůbec je?..slouží to údajně jako termospínač , ale ten má vždy kontakty 2,zde je jen 1...má nějak spínat ventilátor chladiče ?,.. ale čidlo už mám, na chladiči....Podobná věc je i na 2E2 ...
díky za radu,dal jsem 2E3 místo 2EE,vše jede, O.K, jen toto nevím na co je...
Přílohy
Veraser%202e3vw.gif

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: díl karbec 2E3...co je to , jak zapojit?

Příspěvek od Bastard »

To by měl být spínač pomalých otáček ventilátoru, pokud ti tam nevede kabel, tak na to kašli. v podstatě je to takový předstupeň před plnými otáčkami větráku. Při určité teplotě se pomalu roztočí a když to nestačí uchladit, tak tomu dá plnej rendlík snímač na chladiči. A jeden kontakt tam je proto, že druhej je jakoby kostra, která je na těle karbecu :wink:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: díl karbec 2E3...co je to , jak zapojit?

Příspěvek od Passta »

Víceméně je to jak píše Bastard, ale tohle funguje až po odstavení auta a přes časové relé spíná větrák chladiče, když teplota v motorovém prostoru přesáhne určitou mez. Je to kvůli zamezení tvorby parních bublin v palivovým systému. Pokud k tomu nemáš elektriku tak na to kašli.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: díl karbec 2E3...co je to , jak zapojit?

Příspěvek od Bastard »

Jj, bude to tak jak píše Passta, mám ten karbec v G2, mám tam ten kabel, ale nemám ten spínač zase pro jistotu... :?

Uživatelský avatar
Fly
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: díl karbec 2E3...co je to , jak zapojit?

Příspěvek od Fly »

Chlapi díky moc ! Jsem rád za odpovědi....dělám na tom sám a co nevyčtu to nevím.. :D

Odpovědět

Zpět na „Motory“