Passat B3 automat(co je to za konektor)

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od majkl1 »

Jenže ty máš normál automat a ne tiptronic. Ten konektor bude pro komunikaci s řj motoru, aby ve chvíli řazení ubral na točkách apod. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

majkl1 píše:Jenže ty máš normál automat a ne tiptronic. Ten konektor bude pro komunikaci s řj motoru, aby ve chvíli řazení ubral na točkách apod. :roll:
Ahoj.Uvidíme,až to bude demontované,co vše k automatu patří.Budu muset přijít na to jak zapojit spínače,aby si ř.j. myslela, že je vše ok.No a PAK se mu "mrknu na zoubek" :twisted:.Prozkoumám i planety na 2, proč neobíhaly . :adr:.Měj se.Zdeny

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

SamotZdeny píše:
s4wyer píše: Ahá, nové poznatky...tak to potom možná bude chtít řj z manuálu, zkus kontaktovat passtu, ten má nějaký řj - aspoň pokud si vzpomínám na jeho inzerát
Ahoj.To nejsou nové poznatka(viz název témata).Tady na fóru jsem našel schéma na Tiptronic 5q,tak jsem poslal autorovi SZ,jestli nemá i na4q,doufám,že má.Jinak budu muset jít po drátech.Každopádně mohu Passtovi naspsat,třeba by věděl.Měj se.Zdeny
těmi poznatky jsem myslel přepínání eco-sport - automat jsem pořádně neviděl, takže nevím moc co a jak
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Ok. :oops:

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SpeedyJ »

ten konektor vede na ventily, ktery ovladaji treci spojky, pokud mas nejaky dotaz nebo potrebujes poradit s automatem, tak napis SZ, myslim, ze nejake znalosti mam :lol:
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od majkl1 »

SpeedyJ píše:ten konektor vede na ventily, ktery ovladaji treci spojky, pokud mas nejaky dotaz nebo potrebujes poradit s automatem, tak napis SZ, myslim, ze nejake znalosti mam :lol:
Tak ten to rozsekl! :drv:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

majkl1 píše:
SpeedyJ píše:ten konektor vede na ventily, ktery ovladaji treci spojky, pokud mas nejaky dotaz nebo potrebujes poradit s automatem, tak napis SZ, myslim, ze nejake znalosti mam :lol:
Tak ten to rozsekl! :drv:
Ahoj.KONEČNĚ někdo kdo ví.Ty automaty nejsou žádná legrace.Zdeny

Uživatelský avatar
standa56
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.07.2008 20:24

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od standa56 »

SamotZdeny píše:Kluk má Passata B3 automat,který je vadný.V aut. módu neřadí,jen ručně.Proto nešla 4,a vůz jezdil na vysoké otáčky s vysokou spotřebou.Původně jsme chtěli nechat aut. opravit,ale nyní přestala fungovat i 2.Nejde zařadit ani ručně,tudíž pá pá automate.ALE vyskytlo se několik problémů.Na převodovce je kulatý 11 pinový konektor(viz foto),který když se rozpojí,tak nejde nastartovat.Tak se ptám:co je to za konektor,jak je zapojený,a jak tu blokaci obejít.
mám k prodeji automatickou převodovku, asi i ŘJ. která byla u motoru 2,0 typ 9A , jestli se nemýlim, r.v.1990
Naposledy upravil(a) standa56 dne 21.07.2008 20:58, celkem upraveno 1 x.

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

standa56 píše:
SamotZdeny píše:Kluk má Passata B3 automat,který je vadný.V aut. módu neřadí,jen ručně.Proto nešla 4,a vůz jezdil na vysoké otáčky s vysokou spotřebou.Původně jsme chtěli nechat aut. opravit,ale nyní přestala fungovat i 2.Nejde zařadit ani ručně,tudíž pá pá automate.ALE vyskytlo se několik problémů.Na převodovce je kulatý 11 pinový konektor(viz foto),který když se rozpojí,tak nejde nastartovat.Tak se ptám:co je to za konektor,jak je zapojený,a jak tu blokaci obejít.
mám k prodeji automatickou převodovku, asi i ŘJ. která byla u motoru 2,0 typ 9A , r.v.1990 jestli se nemýlim
Ahoj.Díky Stando 56,ale kluk už se rozhodl,že automat zruší,a dá manuál.Na přestavbu nám chybí jen pár maličkostí,a hlavně čas.Co jsem potřeboval vědět,(a tak byl směřován můj dotaz)Jak na tu blokaci.Poradil mi SpeedyJ(DÍKY).Tak snad už to bude vyřešeno.

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Tak už je vymněněno.Demontovali jsme automat.převodovku+držák převodovky+hydrodynamický měnič+poloosy+pedály+řadící páku+plasty kolem ní+start :evil: ér+elektriku+relé+řídící jednotku převodovky.A namontovali manuální převodovku+spojku se setrvačníkem+startér+poloosy+pedály+řadící páku+plasty kolem ní.Nejhorší na celé operaci bylo demontovat automat,neb nějaký jakomechanik strhal drážkování ve šroubech poloos :evil: .Musel ven i s poloosami!Hydromněnič už šel dobře.Další zádrhel byla elektrika (přijít na to který je na blokování startu)Soudruzi schválně umístnili relé jinam než mělo být,a tak jsem šel po kabelech.To se také povedlo,našel jsem a přepojil.Zbytek už bylo snadné.Namontovat Spojku+manuál...ALE,jak tu někdo psal ř.j. automatu komunikuje s ř.j. motoru,a to jsem neřešil,neb to jede.Jsou tam sice nějaké ruchy,ale uvidíme jak se to bude projevovat dál.Pokud to bude pokračovat,zkusíme ř.j k manuálu.
Přílohy
DSC07408.JPG
DSC07410.JPG
DSC07419.JPG
DSC07420.JPG
DSC07423.JPG

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

gratuluju, vypadá to příšerně a musím říct že jááá bych na tohle odvahu neměl, všechna čest :wink:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Odpovědět

Zpět na „Motory“