Passat B3 automat(co je to za konektor)

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

Kluk má Passata B3 automat,který je vadný.V aut. módu neřadí,jen ručně.Proto nešla 4,a vůz jezdil na vysoké otáčky s vysokou spotřebou.Původně jsme chtěli nechat aut. opravit,ale nyní přestala fungovat i 2.Nejde zařadit ani ručně,tudíž pá pá automate.ALE vyskytlo se několik problémů.Na převodovce je kulatý 11 pinový konektor(viz foto),který když se rozpojí,tak nejde nastartovat.Tak se ptám:co je to za konektor,jak je zapojený,a jak tu blokaci obejít.
Naposledy upravil(a) SamotZdeny dne 16.07.2008 22:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od majkl1 »

Automatům nerozumím, ale nebude na to (mimojiné), abys nestartoval s nějakým kvaltem? :roll:
Dle mě je to na komunikaci s řj motoru. Není signál, není start. Obejít to zřejmě jde, ale proč? Buď vyměníš za manuál a pak půjde do auta i jiná řj, nebo budeš muset sehnat převodovku jinou (stejný kod). :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

majkl1 píše:Automatům nerozumím, ale nebude na to (mimojiné), abys nestartoval s nějakým kvaltem? :roll:
Dle mě je to na komunikaci s řj motoru. Není signál, není start. Obejít to zřejmě jde, ale proč? Buď vyměníš za manuál a pak půjde do auta i jiná řj, nebo budeš muset sehnat převodovku jinou (stejný kod). :roll:
Ahoj.Díky majkl1 za odpověď.Nepochopil jsem proč by měla jít do auta jiná řj?Pokud je to kvůli tomuto konektoru,tak proto bych to chtěl obejít.Po zkušenostech s tímto automatem řekl kluk "never more".Takže přestavba na manuál je 100%,teď aby to nebylo drahé(převodovku,řazení,pedály máme).Dokonce jsme objevili,že nádobka ABS má zaslepený vývod na kap. spojku.Měj se.Zdeny P.S.Nepřišlo mi upozornění do mailu :? ,jinak bych zareagoval dříve. :D

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

prodat tohle a koupit manuál, nevyplatí se překuchat
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

s4wyer píše:prodat tohle a koupit manuál, nevyplatí se překuchat
Ahoj.Proč?Většinu věcí máme,a v pašíku je 2.0 16V(škoda že Motronic,Digifant by byl lepší)a navíc prodejní cena by byla moc malá.Přehodit to není prob.Za víkend to musí být hotové.Nebo je nějaká kotva v elektrice?Díky. Zdeny

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

SamotZdeny píše:
s4wyer píše:prodat tohle a koupit manuál, nevyplatí se překuchat
Ahoj.Proč?Většinu věcí máme,a v pašíku je 2.0 16V(škoda že Motronic,Digifant by byl lepší)a navíc prodejní cena by byla moc malá.Přehodit to není prob.Za víkend to musí být hotové.Nebo je nějaká kotva v elektrice?Díky. Zdeny
nu tak jestli všechno podstatný máte tak by to asi mohlo jít ;-)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

s4wyer píše:
SamotZdeny píše: Ahoj.Proč?Většinu věcí máme,a v pašíku je 2.0 16V(škoda že Motronic,Digifant by byl lepší)a navíc prodejní cena by byla moc malá.Přehodit to není prob.Za víkend to musí být hotové.Nebo je nějaká kotva v elektrice?Díky. Zdeny
nu tak jestli všechno podstatný máte tak by to asi mohlo jít ;-)
Ahoj.Přiznej barvu,JE tam nějaká kotva v el?Proč by tam jinak bylo to"asi".Díky. Zdeny

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

SamotZdeny píše:
s4wyer píše: nu tak jestli všechno podstatný máte tak by to asi mohlo jít ;-)
Ahoj.Přiznej barvu,JE tam nějaká kotva v el?Proč by tam jinak bylo to"asi".Díky. Zdeny
o ničem nevím (což neznamená, že tam není)
ale co úchyty na špajzku a tak? bude to sedět nebo bude potřeba upravovat? aby z toho pak nebyl pořádnej bastl...navíc musíš myslet že když někomu to auto jednou budete prodávat a řeknete "byl to automat ale předlabali jsme ho na manuál" tak to sníží šanci na prodej, já bych něco takovýho nebral...ale je to pouze můj názor
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

s4wyer píše:
SamotZdeny píše: Ahoj.Přiznej barvu,JE tam nějaká kotva v el?Proč by tam jinak bylo to"asi".Díky. Zdeny
o ničem nevím (což neznamená, že tam není)
ale co úchyty na špajzku a tak? bude to sedět nebo bude potřeba upravovat? aby z toho pak nebyl pořádnej bastl...navíc musíš myslet že když někomu to auto jednou budete prodávat a řeknete "byl to automat ale předlabali jsme ho na manuál" tak to sníží šanci na prodej, já bych něco takovýho nebral...ale je to pouze můj názor
Ahoj.Ůchytů bych se nebál,neb jsou to němci.Ty si nebudou dělat hlavu s úpravami karoserie=bude to stejné.Co se týče "předlabání",naopak spousta lidí nechce automat,obzvlášť v takhle starém autě.Ale uvidíme.Zdeny P.S. V Jettě mám Passatí převodovku, včetně kapalinové spojky. :wink:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od majkl1 »

Já si myslím, že řj motoru by měla bejt z manuálu. I když u takhle starýho auta s inejsem jist. Třeba tam půjde jen nastavit "manuál" a hotovo. Uvíš. Pak se pochlub. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

majkl1 píše:Já si myslím, že řj motoru by měla bejt z manuálu. I když u takhle starýho auta s inejsem jist. Třeba tam půjde jen nastavit "manuál" a hotovo. Uvíš. Pak se pochlub. :wink:
Ahoj.Někde jsem zaslechl,že snad by převodovka měla mít vlasní ř.j.,ale nevím to jistě.A u takhle starého auta si myslím,že ř.j. motoru nepůjde nastavovat aut.-man.Tenhle víkend to ještě nevyjde,ale doufám,že příští ano.Pak se pochlubím.Jen je škoda,že jsem nezjistil zapojení konektoru tady na fóru,ale budu na to muset přijít metodou pokus omyl.Měj se. Zdeny

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

k čemu by měla mít aut. převodovka vlastní řj :?: u automatů je to přece řízený všechno tlakem oleje ne? řj bych spíš viděl u tiptronicu kde to je ovládáno pomocí elmag. ventilů - což tenhle případ nebude
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

s4wyer píše:k čemu by měla mít aut. převodovka vlastní řj :?: u automatů je to přece řízený všechno tlakem oleje ne? řj bych spíš viděl u tiptronicu kde to je ovládáno pomocí elmag. ventilů - což tenhle případ nebude
Ahoj.No ale v tom případě k čemu je tam ten 11 pinový konektor, a vedle je ještě 6 pinový,a oba jdou do převodovky.A jak by fungovalo přepínání eco-sport?Díky.Zdeny

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od s4wyer »

SamotZdeny píše:
s4wyer píše:k čemu by měla mít aut. převodovka vlastní řj :?: u automatů je to přece řízený všechno tlakem oleje ne? řj bych spíš viděl u tiptronicu kde to je ovládáno pomocí elmag. ventilů - což tenhle případ nebude
Ahoj.No ale v tom případě k čemu je tam ten 11 pinový konektor, a vedle je ještě 6 pinový,a oba jdou do převodovky.A jak by fungovalo přepínání eco-sport?Díky.Zdeny
Ahá, nové poznatky...tak to potom možná bude chtít řj z manuálu, zkus kontaktovat passtu, ten má nějaký řj - aspoň pokud si vzpomínám na jeho inzerát
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Passat B3 automat(co je to za konektor)

Příspěvek od SamotZdeny »

s4wyer píše:
SamotZdeny píše: Ahoj.No ale v tom případě k čemu je tam ten 11 pinový konektor, a vedle je ještě 6 pinový,a oba jdou do převodovky.A jak by fungovalo přepínání eco-sport?Díky.Zdeny
Ahá, nové poznatky...tak to potom možná bude chtít řj z manuálu, zkus kontaktovat passtu, ten má nějaký řj - aspoň pokud si vzpomínám na jeho inzerát
Ahoj.To nejsou nové poznatka(viz název témata).Tady na fóru jsem našel schéma na Tiptronic 5q,tak jsem poslal autorovi SZ,jestli nemá i na4q,doufám,že má.Jinak budu muset jít po drátech.Každopádně mohu Passtovi naspsat,třeba by věděl.Měj se.Zdeny

Odpovědět

Zpět na „Motory“