padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

Ahojte. Dnes som si kúpil konečne passata a už mám aj prvý problém a hlavu v smútku. Kúpa prebehla v pohode, skúšobná jazda ok. Nabehal som pri skúšobnej jazde po meste cca 5km a v pohode. Keď som išiel už domov bolo málo paliva tak som tankoval na Shell 95.Tak po cca 30 - 40 km mi zničoho nič padli otáčky, ale hneď sa vrátili do normálu. Prešiel som ďalších zopár km a už to začalo lietať od stabilných otáčok až po nulu a vždy keď ručička otáčkomeru padla na nulu tak blikla kontrolka oleja. Keď som mal pritom nohu na plyne, tak s autom cuklo, keď otáčky vyleteli do normálu. Keď som mal nohu s plynu dole a zaradenú rýchlosť, a otáčky padli na nulu, tak auto len spomalovalo a aj keď som chcel pridať tak sa niekedy vôbec nechytilo a niekedy áno, ale vždy po čase motor zhasol. Chvíľku som počkal pri krajnici, naštartoval a zase nejaký čas v pohode cca 5 km a potom zase. A robilo to aj na voľnobehu - pri skúšobnej jazde nie. Inak v tom čase dosť pršalo. Podľa tohto by som to prisúdil palivu čo som tankoval na Shell, ale tuším, že to asi nebude také jednoduché. Inak passat je 2.0 85kw r.v.95. Niekde som tu čítal, že odporúčané palivo je 98, ale ja mám TP 95. Poradte mi prosím. Zajtra chcem ísť na diagnostiku, ale už teraz mi je s toho na grc.

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od Tomas1 »

palivom to rozhodne nebude snad iba ak by tam bola nejaka voda skus vymenit filter palivovy,vzduchovy..a ak nie tak mozno ti blbne skrtiaca klapka...alebo neviem..daj to na VAG a uvidis...

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od manota »

Tomas1 píše:palivom to rozhodne nebude snad iba ak by tam bola nejaka voda skus vymenit filter palivovy,vzduchovy..a ak nie tak mozno ti blbne skrtiaca klapka...alebo neviem..daj to na VAG a uvidis...
rozhodne ti zadna vymena filtru nepomuze...
hombrefeo, mujeres guapas...

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od manota »

A PRI TAKOVE SPORADICKE CHYBE TI NEJSPIS ANI VAG NEPOMUZE
hombrefeo, mujeres guapas...

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

no to čo mi nepomôže - mi nepomôže, potrebujem zistiť čo mi pomôže. filter vymenený, škrtiaca klapka vyčistená - nepomohlo. bol som na diagnostike - ukázalo chybu zlý snímač polohy vačkovej hriadele, objednal som to a keď sa vymení dám vedieť či pomohlo

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od manota »

tak v tomto pripade jsi mel stesti v nestesti. teda pokud to bude tim cidlem...
hombrefeo, mujeres guapas...

Odpovědět

Zpět na „Motory“