padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

Ahojte. Dnes som si kúpil konečne passata a už mám aj prvý problém a hlavu v smútku. Kúpa prebehla v pohode, skúšobná jazda ok. Nabehal som pri skúšobnej jazde po meste cca 5km a v pohode. Keď som išiel už domov bolo málo paliva tak som tankoval na Shell 95.Tak po cca 30 - 40 km mi zničoho nič padli otáčky, ale hneď sa vrátili do normálu. Prešiel som ďalších zopár km a už to začalo lietať od stabilných otáčok až po nulu a vždy keď ručička otáčkomeru padla na nulu tak blikla kontrolka oleja. Keď som mal pritom nohu na plyne, tak s autom cuklo, keď otáčky vyleteli do normálu. Keď som mal nohu s plynu dole a zaradenú rýchlosť, a otáčky padli na nulu, tak auto len spomalovalo a aj keď som chcel pridať tak sa niekedy vôbec nechytilo a niekedy áno, ale vždy po čase motor zhasol. Chvíľku som počkal pri krajnici, naštartoval a zase nejaký čas v pohode cca 5 km a potom zase. A robilo to aj na voľnobehu - pri skúšobnej jazde nie. Inak v tom čase dosť pršalo. Podľa tohto by som to prisúdil palivu čo som tankoval na Shell, ale tuším, že to asi nebude také jednoduché. Inak passat je 2.0 85kw r.v.95. Niekde som tu čítal, že odporúčané palivo je 98, ale ja mám TP 95. Poradte mi prosím. Zajtra chcem ísť na diagnostiku, ale už teraz mi je s toho na grc.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od Bastard »

...
Naposledy upravil(a) Bastard dne 18.08.2008 19:22, celkem upraveno 1 x.

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

ani nie, lebo auto si chcem aj tak nechať, len som chcel poradiť čo s tým je, lebo to vozenie je super, teda pokiaľ sa to nezačne srať.

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

ľudia, ale veď radte, toľko odborníkov a nikto neporadí? nechcel by som zanevrieť na passaty po takejto skúsenosti

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od Bastard »

orion611 píše:ľudia, ale veď radte, toľko odborníkov a nikto neporadí? nechcel by som zanevrieť na passaty po takejto skúsenosti
Vyčkej času, každej nemá čas reagovat okamžitě, ale je pravda, že zrovna tady je lidí opravdu nejmíň. Ten motor by měl být stejnej, jak s G3, tak se zkus poptat v té sekci, je tam víc lidí.

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

ok, skúsim

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od s4wyer »

jak dlouho auto stálo?
co bordel v palivový soustavě? - jel jsi nadoraz, nasálo svinstvo ze dne a je to hnedka
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
rendisst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 26.01.2008 18:22
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od rendisst »

s4wyer píše:jak dlouho auto stálo?
co bordel v palivový soustavě? - jel jsi nadoraz, nasálo svinstvo ze dne a je to hnedka
Souhlas, vyčisti si škrtící klapku a vyměň palivovej filtr, neházej flintu do žita, třeba jen shoda náhod, na diagnostice poznáš prt. Jinak palivo 95 Natural, na 98 to jezdí taky ale to je zbytečný do toho cpát.
Rendis, Teplice
http://www.hobbyrace.cz

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

vďaka páni, dnes sa mení filter a čistí škrtiaca klapka a uvidíme. Mechanik mi povedal, že by to mohlo byť nejaké relé, ktoré keď sa prehreje / keď je zlé/ tak sa môže prerušiť kontakt a nedáva impulz čerpadlu a tým pádom, že nejde benzin do motora - padnú otáčky a zhasne motor. Ozaj neviete mi poradiť kde by som mohol zohnať tlačítko do dverí na sťahovanie okien, alebo kde by mi to mohli teoreticky spraviť, dík

Uživatelský avatar
rendisst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 26.01.2008 18:22
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od rendisst »

orion611 píše:vďaka páni, dnes sa mení filter a čistí škrtiaca klapka a uvidíme. Mechanik mi povedal, že by to mohlo byť nejaké relé, ktoré keď sa prehreje / keď je zlé/ tak sa môže prerušiť kontakt a nedáva impulz čerpadlu a tým pádom, že nejde benzin do motora - padnú otáčky a zhasne motor. Ozaj neviete mi poradiť kde by som mohol zohnať tlačítko do dverí na sťahovanie okien, alebo kde by mi to mohli teoreticky spraviť, dík
Může bejt i relé, ale výměnou filtru nic nezkazíš, naopak, málo kdo to dělá. Ovládání oken (pokud máš B4) je stejný jakou Golfu, kup jiný, nebo si ho od někoho pujč a vyskoušej, protože většinou odcházej stahovačky, ne vypínače.
Rendis, Teplice
http://www.hobbyrace.cz

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

mám B4 a ten spínač by som aj kúpil, len s tám mám trošku problém to zohnať, ale ešte som len začal tak uvidím..

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

tak, filter vymenený, klapka vyčistená a nič, nepomohlo. bol som na diagnostike a vyhodilo chybu, že zlý snímač polohy vačkovej hriadele. Môže to robiť také veci? No nič objednal som ten snímač a dám to vymeniť a uvidím.

Uživatelský avatar
rendisst
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 26.01.2008 18:22
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od rendisst »

orion611 píše:tak, filter vymenený, klapka vyčistená a nič, nepomohlo. bol som na diagnostike a vyhodilo chybu, že zlý snímač polohy vačkovej hriadele. Môže to robiť také veci? No nič objednal som ten snímač a dám to vymeniť a uvidím.
samozřejmě že to může dělat snímač, alespoň máš jistotu čistýho fitru
Rendis, Teplice
http://www.hobbyrace.cz

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

no tak snímač to nebol stále sa to serie, bol som znovu na diagnostike a nové chyby lambda sonda a váha vzduchu - na nete som pozeral cenu váhy cca 10.000,- 8O no ja len dúfam,že som pozeral zle, už som počul aj nazor, že by to mohlo robiť rele palivového čerpadla - váš názor, lebo 10.000,- je dosť peňazí vraziť naraz do takého starého auta a to relé cca 1.200,- poradte prosím

orion611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.07.2008 19:48

Re: padanie otáčok a následné zhasnutie motora

Příspěvek od orion611 »

ešte by som chcel spýtať, kde nájdem relé palivového čerpadla, keby som ho chcel vymeniť, vďaka

Odpovědět

Zpět na „Motory“