Klape, nejede dopředu

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Klape, nejede dopředu

Příspěvek od s4wyer »

Zdravíčko, tak jsem zpět z dovolené a mám velice špatné zprávy - passátek je asi mrtev :(

začnu od začátku - cesta po dálnici, 130km, nejedu celou dobu míň jak 160kmh, chvílema i 180-190, krátký kvalty, točí kolem 5000 při 180kmh, po ujetí 130km klapal motor - jde to od ventilů - dolévám olej - malé zlepšení, druhý den jsem si všimnul že při vyšlápnutí spojky přestane klapat, mám radost z toho že to není motorem ale buďto spojkou nebo špajzkou - další den klape i při vyšlápnutý spojce - radost je pryč

vracím se z dovolené - celou cestu dobrý (až na to že stále klape), zastavuji u nás před městem na křižovatce a už se nerozjedu, po zařazení kvaltu a lehkém povolení spojky se auto rozjíždí, jakmile přidám víc plyn a pustím spojku tak to škubne a chce chcípnout (a chcípne pokud rychle nešlápnu na spojku), na zpátečku jede normálně - ještě jsem si všimnul že když má tuhle tendenci chcípnout tak něco od motoru zasyčí - měl jsem podezření na 2 kvalty najednou, ale to to není....motor je taky šíleně hlasitej, začal hučet :roll:

olej se má teď měnit
jsem v prd...:( pls help
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Tomášek »

kuwa tak to me mrzi :(
mels koupit toho 79kw ode me :D

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Passta »

Tak já si zkusím tipnout. Podle mě jsou dvě různé závady, klapání a zdechání. Klapání může dělat spojka (prasklé pružiny v lamele, ložisko atp.) nebo převodovka.
Zdechání, myslím že máš utržený přední silentblok motoru, při rozjíždění dopředu se motor zvedá a klobouk sání se ti opírá o příčku kastle a to ti utrhlo gumokov pod vstřikováním, proto ten syčivý zvuk před zdechnutím. Při couvání se motor o silentblok opře a proto to jede.
Dej vědět jestli jsem to trefil, půjdu vsadit sportku :wink: :lol:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Tomášek »

Passta píše:Tak já si zkusím tipnout. Podle mě jsou dvě různé závady, klapání a zdechání. Klapání může dělat spojka (prasklé pružiny v lamele, ložisko atp.) nebo převodovka.
Zdechání, myslím že máš utržený přední silentblok motoru, při rozjíždění dopředu se motor zvedá a klobouk sání se ti opírá o příčku kastle a to ti utrhlo gumokov pod vstřikováním, proto ten syčivý zvuk před zdechnutím. Při couvání se motor o silentblok opře a proto to jede.
Dej vědět jestli jsem to trefil, půjdu vsadit sportku :wink: :lol:
ja to rikam furt ze ten passta si zaslouzi metál... :999:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Passta »

Tak to ne, Tomíku. S4wyer ještě nenapsal že to tak je, já si to jen tipnul podle toho jak to popsal :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Klape, nejede dopředu

Příspěvek od gregi »

Jednoho krásného dne si jedu na Moravu a jedu si své tempo , za Brnem pokořím TDI a při rychlosti kolem 190 km/h si auto najednou začíná divně broukat a moc se mu nechce do otáček po vyřazení .
Ve Valticích jsem sehnal klíč na svíčky a na svíčce na II. válci divné nánosy něčeho , co vzdáleně připomínalo rozteklý hliník . Olej v pořádku , teplota po cestě také v pořádku :?:
Byl jsem rád , že jsem dojel z Valtic domů do Plzně , ale doma když jsem sundal hlavu , tak mi chybělo kus pístu na II. válci motoru :cry: :?:
Nechci malovat čerta na zeď , přeju Ti více štěstí , než jsem měl já , ale pozitivní je , že i s kusem scházejícího pístu jsem dojel a po cestě jsem ho nemusel ani moc šetřit , když jsem jel nad 130 km/h , tak se i v klidu uchladil . Probudit ho pak však druhý den k životu , aby jsem s ním odjel do práce na demontáž hlavy bylo velmi těžké . Inu VW , domů doveze :P :!:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od s4wyer »

Passta píše:Tak já si zkusím tipnout. Podle mě jsou dvě různé závady, klapání a zdechání. Klapání může dělat spojka (prasklé pružiny v lamele, ložisko atp.) nebo převodovka.
Zdechání, myslím že máš utržený přední silentblok motoru, při rozjíždění dopředu se motor zvedá a klobouk sání se ti opírá o příčku kastle a to ti utrhlo gumokov pod vstřikováním, proto ten syčivý zvuk před zdechnutím. Při couvání se motor o silentblok opře a proto to jede.
Dej vědět jestli jsem to trefil, půjdu vsadit sportku :wink: :lol:
Hmmmm, zřejmě slušnej oddíl

klapání zatím neřeším, ale se zdecháním máš asi pravdu - vstřikování se velice pěkně vrtí, a to že přední silentblok je "jakoby nebyl" na to jsme včera taky koukali
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od s4wyer »

gregi píše:Jednoho krásného dne si jedu na Moravu a jedu si své tempo , za Brnem pokořím TDI a při rychlosti kolem 190 km/h si auto najednou začíná divně broukat a moc se mu nechce do otáček po vyřazení .
Ve Valticích jsem sehnal klíč na svíčky a na svíčce na II. válci divné nánosy něčeho , co vzdáleně připomínalo rozteklý hliník . Olej v pořádku , teplota po cestě také v pořádku :?:
Byl jsem rád , že jsem dojel z Valtic domů do Plzně , ale doma když jsem sundal hlavu , tak mi chybělo kus pístu na II. válci motoru :cry: :?:
Nechci malovat čerta na zeď , přeju Ti více štěstí , než jsem měl já , ale pozitivní je , že i s kusem scházejícího pístu jsem dojel a po cestě jsem ho nemusel ani moc šetřit , když jsem jel nad 130 km/h , tak se i v klidu uchladil . Probudit ho pak však druhý den k životu , aby jsem s ním odjel do práce na demontáž hlavy bylo velmi těžké . Inu VW , domů doveze :P :!:
svíčky mám venku, jsou akorát trochu zčernalý
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Klape, nejede dopředu

Příspěvek od gregi »

Tak jsi měl více stěstí :P , alespoň to tak vypadá :P :!:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Tomášek »

snad to bude ok.. :)

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od s4wyer »

passta měl pravdu - gumokov utržen, stejně tak silentblok motoru - nemáte někdo něco z toho doma? aspoň trochu použitelný
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Tomášek »

to znamena ze si passta zaslouzi metal jak sem psal na zacatku.. :-P navic passta doma ma B3 na dily..

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od Passta »

Jardo, pokud máš v prdeli jen ten silentblok a gumu pod vstřikem, tak je kup nový, silentblok stojí něco kolem litru v neorigo a guma pod vstřik asi 600.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od s4wyer »

doufám že nic jinýho se nevysralo

Passta: SZ
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Klape, nejede dopředu

Příspěvek od s4wyer »

silentblok opraven :lol: jen jsem zvědavej kolik toho vydrží

rozloupli jsme ho jako vejce, tu horní misku jsme vyklepali, zespodu navařili kolečko z plechu asi 3mm tloušťky, do toho jsme pak zevnitř dali šroub, kterýmu jsme stáhli hlavu aby nebyla moc vysoká a přibodovali ho...nejtěžší pak bylo dát to dohromady, ten silentblok se s náma docela pral, ale za pomocí svorky se povedlo, udělalo se na něm pár housenek a drží...jestli to povolí tak koupím novej :mrgreen:
Přílohy
Obraz005.jpg
Obraz006.jpg
Obraz007.jpg
Obraz008.jpg
Obraz009.jpg
Obraz010.jpg
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Odpovědět

Zpět na „Motory“