VW Passat B3 1.8

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
MatyB3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

VW Passat B3 1.8

Příspěvek od MatyB3 »

Zdravím všechny. Mám takovýto problém. Po celodenním stání mýho pašíka na slunci nejde nastartovat. Otočím klíčkem, rožnou se kontrolky a s jakmile má dojít na start, tak ani nepípne... Nastartuje až po několikerém otočení klíčkem. A teď je otazkou je-li to startérem, nebo někde u spínačky? Každopadně to uděla vždy, pokud stojí na slunci a kára se vyhřeje... :? Kde hledat problém?
Díky všem za případnou radu.....

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Sundej startér, očisti kotakty a všechny plochy, kde se setkává startér s blokem a převodovkou (to i na bloku a převodovce). Pak poznáš. Mě tohle dělalo po delší jízdě, auto ani neťuklo. Jak to trochu vychladlo, tak OK.
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: VW Passat B3 1.8

Příspěvek od SkejT »

MatyB3 píše:Zdravím všechny. Mám takovýto problém. Po celodenním stání mýho pašíka na slunci nejde nastartovat. Otočím klíčkem, rožnou se kontrolky a s jakmile má dojít na start, tak ani nepípne... Nastartuje až po několikerém otočení klíčkem. A teď je otazkou je-li to startérem, nebo někde u spínačky? Každopadně to uděla vždy, pokud stojí na slunci a kára se vyhřeje... :? Kde hledat problém?
Díky všem za případnou radu.....
neco podobneho se me take stalo,jen kdyz jsem to nechal dlouho na slunci.Ale na podruhe to slo uz v pohode natocit.Cim to muze byt,ale netusim :cry:
ratte opa

Uživatelský avatar
pikachuxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od pikachuxxx »

jestli je to starter zjistis jednoduse. vem si druheho cloveka. zacni startovat a i kdyz to nepujde tak klicek porad drz v poloze startovani. druhy clovek ti v tu chvili poklepe na starter (treba kladivkem). pokud je to starterem tzn. ze by potreboval vycistit,tak to chytne.

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

pikachuxxx píše:jestli je to starter zjistis jednoduse. vem si druheho cloveka. zacni startovat a i kdyz to nepujde tak klicek porad drz v poloze startovani. druhy clovek ti v tu chvili poklepe na starter (treba kladivkem). pokud je to starterem tzn. ze by potreboval vycistit,tak to chytne.
bacha ale ať ti tam kamarád neudělá zkrat :-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od gregi »

Dělal mi krasavec to samé a stačilo pořádně zatlačit na spínací skříňku při přepínáníá do polohy starteru . Pak jsem si vyndal kontakty spínací skříňky a po jejich rozebrání jsem je vyčistil a přihnul kontak , který slouží pro spínání starteru . Od té doby se může smažit na sluníčku a nastartuje pokaždé .
Pokud máš možnost , tak si můžeš starter vyzkoušet v jednom člověku 100% , stačí si přidělat zkoušečku na vývody na starteru a pak se ukáže , jestli Tijdou proudy do starteru a bude to v něm , nebo jestli máš problém někdě po cestě .

Odpovědět

Zpět na „Motory“