kontrolka mazání b3

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

kontrolka mazání b3

Příspěvek od matess »

Zdary,mám problém s kontrolkou mazání na b3.když zapnu klíček tak jenom blikne a hned zhasne.koukal jsem už několikrát na kabely u čidel,v pojistkové skříni i v budíkach,tam jsem to proletoval,zdály se mi tam kontakty popraskné u té vstupní svorkovnice.Zkoušel jsem i jiné budíky a je to pořád to samé.Jak zapojím čidlo na samostatnou kontrolku,dam si jí někam na palubovce.Myslel jsem,že při nenastartovaném motoru je ukostřený a pak se rozpojí,ale tak to není,tak nevim jak to funguje.Díky za radu

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od Bastard »

No a není to třeba tak, že kontrolka oleje má blikat jenom a výhradně tehdy, když je problém s mazáním a nebo při zapnutí budíků pro kontrolu funkčnosti indikace? :wink:

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od Hanni »

měla by blikat jako kontrola tlaku tak dlouho dokud máš otočenej klíček do první polohy a nenastartuješ, zhasnout by měla až po natočení, pokud jen problikne tak tam problém asi bude

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od s4wyer »

Hanni píše:měla by blikat jako kontrola tlaku tak dlouho dokud máš otočenej klíček do první polohy a nenastartuješ, zhasnout by měla až po natočení, pokud jen problikne tak tam problém asi bude
k čemu by to měřilo tlak když není nastartováno? ona se rozsvítí po otočení do první polohy a zhasne, bliká kontrolka teploty vody dokud nenatočíš....aspoň myslím, jste mě teĎ úplně zblbnuli, se zajdu podívat :-D
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od s4wyer »

beru zpět, máš pravdu :oops: bliká dokud nenastartuješ, byl jsem se podívat
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od JonatanCl »

Tohle mi dělal B2 1.8i - kontrolka blikla a nic. Pak jsem našel ještě jedno čidlo v hlavě motoru,
kde byl upadlý kablík. Nakrimpoval jsem konektor, nacvaknul a závada byla fuč :lol:
Problém byl to najít, protože na tom čidle byl gumový klobouček a ulomený to bylo přímo
u konektoru, takže zvenku to všechno vypadalo jako dobrý.

Ona ta kontrolka zhasíná, až když je tlak i v hlavě motoru na tomhle zmíněném čidlu,
ne jen na filtru (týká se motoru 1.8i, možná, že novější motory mají jen dvě čidla na filtru
- nizko a vysokotlak pohromadě)
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od Hanni »

s4wyer píše:beru zpět, máš pravdu :oops: bliká dokud nenastartuješ, byl jsem se podívat
no ještě že si se byl podívat :lol:

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: kontrolka mazání b3

Příspěvek od matess »

Tak už jsem na to přišel,byla v čoudu obě čidla i další dvě co jsem měl doma.Dvě čidla mají všechny motory.Jakmile jedno nejde,tak to nebliká jak má.Schvalne jsem jedno rozkuchnul a čučel jak to tam je.Je tam pružinka,která byla totálně vyhřátá a vůbec už nepružila,tak čidlo se tvářilo pořád jako sepnutý,proto to jenom vždy bliklo,když jsem zapnul zapalování.

Odpovědět

Zpět na „Motory“