Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
mirap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2008 19:56

Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od mirap »

Ahoj, vlastním Passata, benzín 1,8 z 1989 - mám již delší dobu problém s palivovým čerpadlem. Po pootočení klíčku se nědky čerpadlo vůbec nerozběhne - relátko je v pořádku, elektrika do konektoru čerpadla jde. Do dneška stačilo trochu poklepat na kryt čerpadla na nádrži a ono se pak rozběhlo, postupně se to zhoršovalo, musel jsem do toho mlátit víc a víc, proto jsem se rozhodl toto čerpadlo demontovat a vyčistit, případně vyměnit za jiné. Podařilo se mi odpojit vstupní i výstupní hadičku, odšroubovat kryt čerpadla, ale nevím, jak ho dostat ven. Zkoušel jsem tahat za hadičky, ale nejde to, je tam strašně málo místa a nevidím, co bych měl ještě povolit. Prosím o radu, jaký je fígl na vyjmutí čerpadla z prostoru nádrže, případně co pak provést s čerpadlem, aby fungovalo. Díky moc.
V případě, že jsem problém nepopsal dost dobře rád vysvětlím požadované podrobnosti, případně zašlu foto.
Prosím o radu :idea:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od Passta »

Celým tělesem pootočit proti směru hodinových ručiček, dole má bajonet. Pak ho vytáhneš, je to trochu ježek v kleci. Zkontroluj kabely k čerpadlu, jestli nejsou zlomené, ale nejspíš bude problém přímo v čerpadle. Pokud se seká tak vyměnit, protože je neopravitelné. Je vyzkoušeno, že pasuje z Felicie.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

mirap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2008 19:56

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od mirap »

Díky kamaráde, tak to má venku i s plovákem. Plastovou destičku s plovákem jsem z toho odstranil, ale nyní nevím, jestli to mám kuchat dál. Mění se celá platová nádoba (viz foto) nebo se to rozebírá dál a vytahuje se z toho jen to čerpadlo ? Zkusil jsem povolit čtyři plastové zobáčky na víku té nádoby a toto povytáhl cca 4 cm, pak to již drželo na těsnících gumách čerpadla, dál jsem to netahal, protože jsem měl strach, že něco utrhnu, proto jsem to raději zasunul zpět. Co dál. Díkes.

PS. Tak, na způsob vložení fotek jsem zatím nepřišel, vložím později.

mirap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2008 19:56

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od mirap »

Tak jsem tam vložil ty obrázky:
P1010001.JPG
P1010002.JPG
P1010003.JPG

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od Passta »

Na feldu se dá koupit jen to čerpadlo, stojí necelých 1000,- ,ale nevím jistě jestli půjde do tohodle zásobníku. Co vím jistě, že celej komplet jde přehodit.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od tomG60 »

mám celé čerpadlo,kdybys měl zájem.

mirap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2008 19:56

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od mirap »

Tak se mi to čerpadlo povedlo z toho zásobníku vykuchat, je kaput. Proto bych raději koupil jen to čerpadlo, označení Bosch 0580453012. Ale pokud nabízíš celý komplet - předpokládám včetně toho plastového koše a plováku, záleží na tom kolik za něj chceš a odkud jsi, já z Opavy.

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: Problém s palivovým čerpadlem u B3, jeho demontáž

Příspěvek od tomG60 »

máš SZ :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory“