studená B3 jede na 3 válce :(

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Čau všichni mám takovej problém s mojí B3 1.8 66 kw (RP). Jedná se mi o to, že když je po ránu chladno, tak auto nechce nejdřív naskočit a když naskočí, tak jede na 3 válce, 4 válce, prostě jak se mu chce a dělá to i za jízdy :x Ale stačí ujet nějakej ten kilometr, motor se zahřeje a pak je to už v poho a jede tak jak má. Svíčky nový, palec a víčko rozdělovače taky, kabely dobrý. Nenapadá vás čim by to mohlo bejt? Za všechny rady dík.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od gregi »

Vodá se ztrácí :?: Když vyndáš svíčky tak jsou vypálené rovnoměrně :?: Komprasní tlaky :?: Kontrolka diagnostiky se nerosvěcuje :?: V paměti závad žádná chyba :?:


Pokud se tak děje pouze u studeného vozidla může být také problém s výhřevem sacího potrubí , v jakém stavu máš hadici propojení sacího potrubí s vedením k posilovači brzd , může přisávat vzduch .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Voda se neztrácí, teda trochu možná jo, ale to přisuzuju jedný hadicy, která mi trochu prosakuje. Svíčky sou rovnoměrně, ale černý jak bota. Tlaky se chystám nechat někde změřit, jelikož nemám měřák, ale eště sem se k tomu nedostal :( Jinak kontrolku diagnostiky to snad ani nemá a VAG zas nemám já. Je nějaká možnost nechat si to vyblikat palubkou v domácích podmínkách? Na P 405 sem to dělal. Jinak na hadici od toho posilovače mrknu. Protože když zastavim a vypnu motor, tak když se naklonim v motoru za vstřik, tak tam je slyšet nějaký syčení. Ten výhřev sacího... napadá tě konkrétně na co mrknout? Dík

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od gregi »

Pokud máš svíčky černé jako bota , tak je to známka bohaté směsi .
Výhřev sacího potrubí je takový ježek , ke kterému Ti jde za motorem poměrně silný bílo/červený vodič , který by měl být u studeného motoru po spuštění pod napětím :?:
RP motor má kontrolku , měl jsem ho ve svém také , než jsem ho vyměnil za jiný . Vyblikání kódu přes kontrolku , ovšem pokud Ti bude pracovat s ohledem , že ani nevíš zda tam je , je možné . Pod krytem kulisy řadící páky máš v přední části zásuvku na připojení diagnostiky . Pomocí propojení spodních dvou vývodů na bílém a černém konektoru u běžícího motoru Ti pak řídící jednotka vybliká chybovou paměť . Seznam obsahu chybové paměti tu někde na foru je , neboť jsem ho někomu psal , měl také problém s motorrem na B3 , pokud by jsi jej nenašel a něco by Ti to vyblikalo , tak napiš . Kouknu se , seznam v hlavě nenosím :P .
Zapalovací svíčky jsi kontroloval u teplého motoru po jízdě nebo u studeného motoru , nebo nějaké kratší jízdě . Pokud jsi je kontroloval po studeném startu me nebo nějaké krátké trase , tak být černé můžou , jestli jsou černé po delší jízdě teplého motoru , tak by byla možnost složení směsi - vzduchový filtr , vstřik , lambda sonda , výfukové potrubí :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od gregi »

Postup na vyblikání a seznam chybových kódů z paměti závad najdeš zde :

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=88&t=66586
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Zatim dík moc za rady, du to zkusit a pak napíšu další poznatky.

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Ke všemu sem se dostal bohužel až dneska, ale nepodařilo se mi zjistit nic novýho :evil: Nejdřív sem zkouknul ten podtlak k posilovači brzd, zdál se v pohodě, ale pro jistotu sem ho předělal. Jako druhou věc sem si vyblikal diagnostiku (podle knížky za pomocí diodový zkoušečky, jelikož na palubce kontrolku na diagnostiku opravdu nemám :( ) a jediný co mi vyběhlo a pořád se opakovalo dokola je kod 2-3-4-2, což jak sem se dočet lambda. Eště pro jistotu, mezi sekvencema dioda svítí delší dobu (cca 2s)? A v knížce píšou, že po posledním kódu se má vyblikat 0-0-0-0 a to se mi taky nikdy nestalo, pořád dokola se vyblikává jenom ten jeden kód. Napadá vás eště něco? Zejtra zkusim zkouknoout eště předstih, ale pak už vážně nevim :x A co s tou lambdou? Já jí mám od předchozího majitele zkratovanou, takže předpokládám, že je asi pryč, ale rok a půl to jezdilo bez problémů a začlo to blbnout až teď, proto to tý lambdě nepřisuzuju...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Passta »

Zkus čidlo teploty, modrý. Nejčastější příčina. Setkal jsem se s tím že ukazovalo za studena a za tepla dobře, ale v mezifázi ohřevu házelo nesmysly. Pak ještě můžeš zkusit vymazat adaptační hodnoty, odpoj baterku asi na minutu, tím se vymaže i paměť závad, po zapojení zapni klíček asi na 15 sec a až pak nastartuj.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Vymazat to zkusim zejtra. A to čidlo se dá změřit, má nějaký tabulkový hodnoty odporu? Jinak eště mi neukazuje budík teplotu na palubce, ale to bude zase jiný čidlo, co? V budíkách to neni, ty sem zkoušel měnit za jiný...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Passta »

Hodnoty průběhu odporu jsou v v grafu v přiloženém obrázku.
Pokud ti nefunguje teploměr, zkontroluj ukostření na boku hlavy u vývodu chladicí kapaliny. Pak by ještě mohlo být přerušené vedení.
Ohledně čidla, motory RP používali nejdříve čidlo teploty pro řj zvlášť a pro teploměr zvlášť. Novější měly už jen jedno čidlo společné čtyřkontaktové.
Přílohy
idlo.JPG
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Tak budík opravenej, měl si pravdu, bylo to kostrou na boku hlavy. Teď du změřit to čidlo:)

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Tak modrý čidlo OK v celým rozsahu. Změřil jsem pro jistotu i ty zbylý 2 (mám verzi se 3) a ty se tvářej taky v poho. Červený spíná zhruba při 65 st. a to poslední černý má při 20 st. 1050 ohm a za tepla to mi teď vypadlo :oops: Ale problém s jízdou na 3 válce stále přetrvává :cry:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Passta »

Možná ještě zkusit tlak paliva, přece jen za studena motor potřebuje větší dávku a při nižším tlaku ji nemusí mít. Zkus zamáčknout vracečku od vstřikovače.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Petisbest »

Problém stále trvá, eště zkusim zamáčknout tu hadičku od vstřikovače. Chci se zeptat, má tenhle motor nějaký čidlo nasávanýho vzduchu? A jak funguje sytič? Nebo dá se nějak nastavovat? A mám další poznatek, když to studený natočim, tak je tam tak 1200 ot., ale pomalu začnou padat, až spadnou tak na 500, potom si motor sám přidá tak na 1500 a zas padaj...a tak pořád dokola. Už sem z toho zoufalje :x

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: studená B3 jede na 3 válce :(

Příspěvek od Passta »

Čidlo teploty nasávanýho vzduchu je u vstřiku. Zkus proměřit spínač volnoběhu.
Přílohy
idlo teploty vzduchu 1.JPG
idlo teploty vzduchu 2.JPG
regulace volnoběhu1.JPG
regulace volnoběhu2.JPG
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory“