Bastard a výměna chladicí kapaliny

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Bastard a výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Bastard »

Zdar, měním chladicí kapalinu a z okruhu mi vytekly snad ani ne 3 litry.(mělo by tam být prej 7) Auto bylo při vylévání zahřáté na 90°C. Vypouštěl jsem odpojením spodní hadice vodní pumpy, je tam ještě něco, co se musí odpojit? Rád bych to měl dneska hotový :D
Naposledy upravil(a) Bastard dne 25.11.2008 17:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Tomášek »

ty jo ja to taky odpojil a odpoustel sem jen asi 3-4 litry abych dolil fridex takze tezko rict, ale podle ty tabulky by tam 7l melo bejt..

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Bastard »

Po několikerým propláchnutí mi při posledním odpuštění vytekl litr, tak nevím... Si to ze mě dělá dobrej den :roll: No nic, risknu to a naleju tam kapalinu, ještě štěstí teda, že se ho tam vejde jenom tak málo... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Tomášek »

Bastard píše:Po několikerým propláchnutí mi při posledním odpuštění vytekl litr, tak nevím... Si to ze mě dělá dobrej den :roll: No nic, risknu to a naleju tam kapalinu, ještě štěstí teda, že se ho tam vejde jenom tak málo... :mrgreen:
taktopro jistotu zmer.. :) jako ja odpustil rekneme 3l a dolil 3l fridexu a ted to mam do minus 25stupnu

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Bastard »

Tak vychází mi to cca na 1,5 litru kapaliny a 1,5 litru vody, mělo by to být na -40... No doufám, že sem tam nenalil něco, co tam nemá být, kdyby se náhodou něco dělo, tak to sem napíšu, ale doufám, že ne :roll:

Závěrem bych chtěl říct, že motorový prostor Passata B4 navrhoval VYMAŠTĚNEJ IMBECIL, kterej auto neviděl nikdy jinak, než na rýsovacím prkně... Doufám, že nikdy nebudu muset měnit nic víc, než olej a filtry (hlavně ten vzduchovej je pěkně na pikaču, olejovej totéž)...

Jo a nevíte, proč mi najednou z ničeho nic nefunguje klima? Má manuální klima nějakej teplotní omezovač, odkdy kompresor může sepnout?
Naposledy upravil(a) Bastard dne 25.11.2008 17:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Tomášek »

Bastard píše:Tak vychází mi to cca na 1,5 litru kapaliny a 1,5 litru vody, mělo by to být na -40... No doufám, že sem tam nenalil něco, co tam nemá být, kdyby se náhodou něco dělo, tak to sem napíšu, ale doufám, že ne :roll:
co by se melo dit?? stejne bych to radsi zmeril... :)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Bastard »

Tomášek píše:
Bastard píše:Tak vychází mi to cca na 1,5 litru kapaliny a 1,5 litru vody, mělo by to být na -40... No doufám, že sem tam nenalil něco, co tam nemá být, kdyby se náhodou něco dělo, tak to sem napíšu, ale doufám, že ne :roll:
co by se melo dit?? stejne bych to radsi zmeril... :)
No když jsem zahříval finální směs, tak to docela dost hulilo... Bíle... Ale pak se to srovnalo... Jo a změřil bys co?

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od rombo »

Bastard píše:Jo a nevíte, proč mi najednou z ničeho nic nefunguje klima? Má manuální klima nějakej teplotní omezovač, odkdy kompresor může sepnout?
jasne, klimakompresor ti sepne az od urcite teploty.. nevim jaka to presne je a myslim ze je jedno jestli manualni, automaticka nebo jaky je to auto :wink:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bastard a výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Tomášek »

zmeril bych na kolik stupnu ten ffridex mas kdyz jsi nemel venku vsechno.. jinak klima nesepina od nakych 4stupnu a min ne nebo jak

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Passta »

Bastard píše:
Závěrem bych chtěl říct, že motorový prostor Passata B4 navrhoval VYMAŠTĚNEJ IMBECIL, kterej auto neviděl nikdy jinak, než na rýsovacím prkně... Doufám, že nikdy nebudu muset měnit nic víc, než olej a filtry (hlavně ten vzduchovej je pěkně na pikaču, olejovej totéž)
To jsi asi nikdy neviděl jiná auta, třeba takovej Renault Scenic II :mrgreen:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: AKUTNÍ - výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Tomášek »

Passta píše:
Bastard píše:
Závěrem bych chtěl říct, že motorový prostor Passata B4 navrhoval VYMAŠTĚNEJ IMBECIL, kterej auto neviděl nikdy jinak, než na rýsovacím prkně... Doufám, že nikdy nebudu muset měnit nic víc, než olej a filtry (hlavně ten vzduchovej je pěkně na pikaču, olejovej totéž)
To jsi asi nikdy neviděl jiná auta, třeba takovej Renault Scenic II :mrgreen:
nebo Renault Clion 1.4 Automat :-D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bastard a výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Bastard »

Mně připadne, že to dělá vždycky nějakej úchyl, co v životě nebyl v dílně a nikdy na tom motoru nic neměnil... Třeba mi není jasný, jak bych měl vyměnit blbej termostat, aniž bych rozebral půlku motoru nebo třeba nevypustil klimu atd :mrgreen:

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: Bastard a výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od FError »

Bastard píše:Mně připadne, že to dělá vždycky nějakej úchyl, co v životě nebyl v dílně a nikdy na tom motoru nic neměnil... Třeba mi není jasný, jak bych měl vyměnit blbej termostat, aniž bych rozebral půlku motoru nebo třeba nevypustil klimu atd :mrgreen:
Jsou věci, které by šlo vyřešit líp, ale jak říkají ostatní, takovej rencek, to je žrádlo... :-D Nejlepší jsou asi tak MB, audi, VW... Pokud mluvíme o těch starších ;-)

Jinak pokud chceš vypustit vše, tak musí dolu i termostat (tedy koleno pod wasserpumpou a nejlíp vzduchem vytlačit vodu z radiátoru ;-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bastard a výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Tomášek »

proto mi prave prijde ze pokud jsi tam nemel skoro zadnej fridex a dal jsi jen 1,5l tak je to malo..

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bastard a výměna chladicí kapaliny

Příspěvek od Bastard »

Tomášek píše:proto mi prave prijde ze pokud jsi tam nemel skoro zadnej fridex a dal jsi jen 1,5l tak je to malo..
1,5 litru Fridexu + 1,5 vody = 3 litry a to je +/- v normě. Posléze jsem motor zahřál na 90°C, tudíž předpokládám, že se otevřel termostat a kapalina se dostala úplně všude. Jelikož jsem tam dal G12, tak bych případný zbytky zbylé kapaliny objevil velmi spolehlivě :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory“