(NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
maik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.02.2008 13:46
Bydliště: PELHŘIMOV
Kontaktovat uživatele:

(NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od maik81 »

Stala se mi taková nemilá záležitost. Chtěli jsme seřídit předvstřik (motor 1,9 TDi AFN) a při sundavání horního krytu rozvoďáku jsme si nevšimli, že nám vypadla z krytu podložka, jak je zkrz ní ten kryt přidělán. Bohužel spadla zrovna do toho spodního krytu k ozubenému kolu klikovky. To jsme zjistili až při pokusu o nastartování. Nastěstí motor nenastartoval! Na klikovce přeskočil rozvoďák o dva zuby... Po výměně rozvodového řemene a opětovném nastavení motor sice zdá se že běží, ale všichni mě varují, že mi může časem prasknout ventil a doporučují mi výměnu. Co si tady o tom myslí odborníci? Hlavu dolu a udělat ventily nebo ne? A HLAVNĚ VŠICHNI DÁVEJTE POZOR NA TU POS... PODLOŽKU, AŤ NEDOPADNETE JAKO JÁ!!!

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: (NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od Tomas1 »

majkl:rozvody si davam menit do servisu...toto sjo odo mna..a rozhodne si pozri ventily..podla mna jednoduchsie ako ked sa maju stretnut ventily s piestami :D

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: (NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od chester.mino »

Ja myslim ze by sa dalo spravit tolko: znovu pozret rozvody ale s tym ze sa pozres na ventily. Na kladkach su take znacky ktore ked das k sebe tak su piesty v polohe HU. Pokial pozres ako maju byt vtedy ventily a premeras to tak by si mal zistit ci to mas zle alebo dobre.

maik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.02.2008 13:46
Bydliště: PELHŘIMOV
Kontaktovat uživatele:

Re: (NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od maik81 »

Rozvody jsou už opět nastaveny. Ale někdo říká, že jak jednou dostane ventil ránu od pístu, že by si měl vyměnit a on tu ránu skutečně dostal. Bylo to, jak když do toho motoru někdo mlátí kladivem. Naštěstí ale nenastartoval, pouze jsme se o ten start pokusili...

Uživatelský avatar
yenda.dubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.04.2008 16:29
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: (NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od yenda.dubi »

Tak pokud tu ránu ventily dostaly, tak bych to neřešil a měnil.
Slevy na autodíly!!!

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: (NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od Tomas1 »

yenda:jj presne tak..potom sa to odzrkadli na celom motore a to uz budu ine polozky...

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: (NE)štěstí - rozvody-pozor !!

Příspěvek od vlado742 »

Tomas1 píše:majkl:rozvody si davam menit do servisu...toto sjo odo mna..a rozhodne si pozri ventily..podla mna jednoduchsie ako ked sa maju stretnut ventily s piestami :D
Moja rec do toho by som sa nepustal sam. A treba dat zarobit aj servisu :D alebo niejakemu mechanikovi co s tym robi a ma prax

Odpovědět

Zpět na „Motory“