výměna vody u b3

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

výměna vody u b3

Příspěvek od Kuta_tpc »

Zdravim,dostal se mi do ruky 5l kanistr antifr. zadara :P tak bych chtel vymenit vodu a chci se zeptat jestli ji stačí vypustit nekde v nejnišim bode a jestli se to pak nejak odvzdušnuje dík za radu :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od Bastard »

Co je to za antifreeze? Výrobce, značka? :wink: Jenom pro kontrolu :D

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od Kuta_tpc »

no je modrej ale ted fakt nevim jakej vyrobce musel bych do garaže

Uživatelský avatar
GT PASSIK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 26.06.2008 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od GT PASSIK »

Ahoj vypustíš to(nejjednodušeji) odpojíš spodní hadici od cladiče a vše vyteče, odvzdušnit to nemusíš 8) dělal jsem to tak vždy a O.K :D
!!!VW-SUPER stroje!!!

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od Bastard »

Musí mít označení G11, G12 nebo G48... Pokud je modrá, tak je to nejspíš G48 a tu tam nalít můžeš. Za předpokladu, že tam teď nemáš G12 - růžovou.

Pak odpojíš spodní 2 hadice u vodní pumpy (mně stačilo odpojit jednu, ale pak to musíš několikrát propláchnout) a necháš všechno vytýct.

Nejlepší je to propláchnout několikrát vodou, než to znovu naplníš a nebo můžeš ještě použít nějaký čistící přípravek na chladicí okruhy.

Nemrzku je dobrý naředit do zvláštního kanystru, abys měl přesnou koncentraci a nemusel laborovat, kolik jsi nalil do auta a kolik vody tam ještě dolít. Nemrznoucí směs by neměla být příliš koncentrovaná, ani příliš málo koncentrovaná. Ideál tak 50:50, maximálně 60:40 koncentrát:voda.

Uživatelský avatar
Kuta_tpc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od Kuta_tpc »

ok pustim se do toho ružovou tam nemam dík :wink: jo a kolik se tam vejde cca vody 4L?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od Bastard »

Proto jsem psal,abys to namíchal bokem :mrgreen: Já očekával 7 litrů,vytekly 4... Takže každý auto jinak,záleží na velikosti chladiče,vyměníku atd...

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vody u b3

Příspěvek od Petisbest »

Tady máš množství provozních kapalin. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=88&t=49238

Jinak dole na chladici to nestaci, to ti zůstane voda v motoru, protože termostat bude zavřenej, teda pokud to nebudeš mít teplý. Musíš eště odpojit hadici na vodní pumpě.

Odpovědět

Zpět na „Motory“