Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
AMSTAFF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2008 07:58
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od AMSTAFF »

dostal jsme dnes passata B3 combi ,který je už ofic.zlikvidovanej.Je v něm 2.0 ktereje jede jak ďas a chtěl bych ten motor do své B3 1.8 66kW ,máte někdo zkušenosti s tím?Ten dvoulitr je z roku 93,má stav.volant,el.okna,klima,střešní,super sedáky...to všechno bych dal do svého včetně toho motorou.Pokud máte zkušenost prosím napište.Díky

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Je to jednoduché. :lol: Motor komplet,elektriku k němu+ř.j+doplňkové el.ventily(podle druhu 2.0).Sání s váhou vzduchu.Výfuk komplet.Převodovka s poloosami.Brzdy. Zdeny

Uživatelský avatar
AMSTAFF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2008 07:58
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od AMSTAFF »

Děkuju za info.Ještě se chci zeptat za jak dlouho to zvládne průměrný automechanik?Když obě auta jsou k tomu?A kolik by si za to měl v průměru říct?Díky za radu.

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Než se do tohoto pustíš,zajeď na technickou,neb ten 2.0 motor Ti nepovolí(max.20% nárůst výkonu).Pak záleží,co všechno se bude dělat.Jestli se to "jen" přehodí,nebo i něco navíc, jako výměna vazelíny-Li MoS2 v kloubech poloos,gufera u spojky,kontrola spojky,rozvodů,podtlaků,atd(doporučuji).Pokud to jen přehodíš,vše půjde dobře,a tomu mechanikovi pomůžeš,za víkend je hotovo.Ale jak tady čtu budeš měnit i klimu,palubovku,el okna a spol,a to už tak rychle nepůjde.Klimu prvně nech vysát,a udělat podtlakový test,jestli je vše ok.Až ji namontuješ,tak ji necháš doplnit(je to i levnější),abys potom neřešil nějaké zbytečné prob.Měj se,a ať Ti to brzo jezdí! Zdeny P.S. Jaký je typ motoru 2.0?

Uživatelský avatar
tomaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 20.10.2007 19:23
Bydliště: Cheb

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od tomaz »

Taky bych se chtěl připojit k dotazu. Dnes jsem zjistil že mi na pašíku jde benzín do oleje. Mám 1.8 ABS. Tak přemýšlím jestli ho rovnou nevyměním za 2.0. Asi by měla stačit ř.j + elektrika ne?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od Bastard »

Přečetl sis to téma vůbec? Už to tady jednou je napsaný, co všechno potřebuješ... A jestli by nebylo jednodušší a levnější přetěsnit ten stávající motor...

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od SamotZdeny »

tomaz píše:Taky bych se chtěl připojit k dotazu. Dnes jsem zjistil že mi na pašíku jde benzín do oleje. Mám 1.8 ABS. Tak přemýšlím jestli ho rovnou nevyměním za 2.0. Asi by měla stačit ř.j + elektrika ne?
Ahoj.Nejsem jasnovidec,tudíž nevím jaké označení má 2.0. 1.8 ABS je monobod.Pokud jde benzín do oleje,tak většinou je závada na vstřikování.Vstřik,nebo ř.j. Zdeny

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od tomG60 »

AMSTAFF píše:dostal jsme dnes passata B3 combi ,který je už ofic.zlikvidovanej.Je v něm 2.0 ktereje jede jak ďas a chtěl bych ten motor do své B3 1.8 66kW ,máte někdo zkušenosti s tím?Ten dvoulitr je z roku 93,má stav.volant,el.okna,klima,střešní,super sedáky...to všechno bych dal do svého včetně toho motorou.Pokud máte zkušenost prosím napište.Díky
tak oficiálně tu výměnu neuděláš,nikdo to nepovolí(bohužel)pokud to chceš jen přeházet tak je to za víkend hotové,ale už ti na tom nikdo nejspíš neudělá technickou.Nebylo by jednodužší přepsat barvu a hodit značky na toho 2L a jezdit s ním :?:

Uživatelský avatar
AMSTAFF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.12.2008 07:58
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od AMSTAFF »

No ten dvoulitr je sice líp vybavenej(kůže,otáčkoměr a tak ale je ohnilej ,je to ten typ co má ty plasty po stranách a pod nima je to shnilí...
Můj motor začal zlobit po tom ce žral jak tank ,pak moc netopil(asi termostat) a předevčírem přestal je ,natartuju ho pokud je studenej ale jakmile se chci rozjet tak jede chvilku dobře pak začneškubat a nejede a nedrží otáčky:-((Mě ten dvoulitr vyhovuje víc ta 1,8 je slaboučká.Na TK,to bych neřešil:-)))to mám vždy polazený...

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od SamotZdeny »

[quote="AMSTAFF"][/quote]
Ahoj.Jaký je typ toho 2.0? Zdeny

Uživatelský avatar
tomaz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 20.10.2007 19:23
Bydliště: Cheb

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od tomaz »

Jasně že sem si přečetl téma. Jenže v mým případě jsou ko pístní kroužky takže to asi nejspíš řešit nebudu. Proto mě taky napadla rovnou ta výměna za 2.0. Kód motoru a stk neřeším.

Uživatelský avatar
Paulie22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 445
Registrován: 06.01.2008 03:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od Paulie22 »

tomG60 píše:
AMSTAFF píše:dostal jsme dnes passata B3 combi ,který je už ofic.zlikvidovanej.Je v něm 2.0 ktereje jede jak ďas a chtěl bych ten motor do své B3 1.8 66kW ,máte někdo zkušenosti s tím?Ten dvoulitr je z roku 93,má stav.volant,el.okna,klima,střešní,super sedáky...to všechno bych dal do svého včetně toho motorou.Pokud máte zkušenost prosím napište.Díky
tak oficiálně tu výměnu neuděláš,nikdo to nepovolí(bohužel)pokud to chceš jen přeházet tak je to za víkend hotové,ale už ti na tom nikdo nejspíš neudělá technickou.Nebylo by jednodužší přepsat barvu a hodit značky na toho 2L a jezdit s ním :?:
ale povoli,musis si to akorat obehat
Obrázek

Uživatelský avatar
camell.k
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 415
Registrován: 01.01.2008 15:59
Bydliště: Doma

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od camell.k »

Tak povidej konkretne kam zajit a co chtit....

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od SamotZdeny »

Paulie22 píše:
tomG60 píše: tak oficiálně tu výměnu neuděláš,nikdo to nepovolí(bohužel)pokud to chceš jen přeházet tak je to za víkend hotové,ale už ti na tom nikdo nejspíš neudělá technickou.Nebylo by jednodužší přepsat barvu a hodit značky na toho 2L a jezdit s ním :?:
ale povoli,musis si to akorat obehat
Ahoj.Povolí MAX. 20%. Z 66kW =13.2 celkem 79.2kW.Nejslabší 2.0 má 85kW,silnější 100 a 110.Tj.min 5.8kW.Takže nepovolí.K tomuto se písemně vyjadřuje generální zastoupení výrobce v ČR.Ale pokud tam máš známe .... Zdeny

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna motoru z 1.8 na 2.0 co je k tomu třeba?

Příspěvek od Bastard »

SamotZdeny píše:Ahoj.Povolí MAX. 20%. Z 66kW =13.2 celkem 79.2kW.Nejslabší 2.0 má 85kW,silnější 100 a 110.Tj.min 5.8kW.Takže nepovolí.K tomuto se písemně vyjadřuje generální zastoupení výrobce v ČR.Ale pokud tam máš známe .... Zdeny
Oprava, od nedávna importér dovolí pouze výměnu za motor se stejným výkonem a objemem. Ale pokud máš známé a víš, jak na to, tak to jde. (prej) :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Motory“