Škrtící klapka Passat B3

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Darkness
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 08:45
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Darkness »

Ahoj, mám problém se svým passatem, volnoběh motoru kolísá klidně na cca 300 ot./min a po nastartování někdy zůstane rozsvícená diagnostika (oranžová LED) a zhasně až po opětovném nastartování (někdy...) ....když se zadaří a nezůstane svítit, tak při delší jízdě cca 30km a konstatním plynu se rozsvítí a po ubrání na 0 plynu zasne a takhle donekonečna.... vyměnil jsem lambdu, kabely svíčky a myslím že poslední co může toto dělat je snímač polohy škrtící klapky...podle ETKy by to mělo být pod kodem 051 133 028 G (VW Passat B3, rok 89, kod motoru RP, 1.8i, 66 kW) dá se koupit? dnes jsem ho zkoušel sehnat a bylo mi řečeno že jen kompl. vstřikovací jednotka za cca 8tis...ten chlap se asi zbláznil....prosím o pomoc. Díky :o)

Uživatelský avatar
Paulie22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 445
Registrován: 06.01.2008 03:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Paulie22 »

zkusil si ji nejdriv vycistit?
Obrázek

Darkness
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 08:45
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Darkness »

že váháš, ale jsou na ní vidět "vydřené drážky"....myslím že je KO, ale nevím kde jí sehnat

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od golfgti16vv »

mno nevim ale zkusil bych nastavovač škrtici klapky orig. čislo 051133031 ten nastavuje volnobeh

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Passta »

golfgti16vv píše:mno nevim ale zkusil bych nastavovač škrtici klapky orig. čislo 051133031 ten nastavuje volnobeh
Taky si myslím že tady bude zakopanej pes, buď vadnej motorek nastavovače nebo spínač volnoběhu, ale je to celkem jedno, páč je to komplet v jednom.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jojop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievwidza Slovensko

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od jojop »

tieto jednobodové vstrekovania montovali do všetkého možného,skús renault,fiat

Darkness
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 08:45
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Darkness »

zkoušel jsem prohledat celej net....ale nikde nic, všiml jsem si že ten samý snímač je u R19 1.4i ale taky nic...nevíte jaký hodnoty má dávat? poprřípadě jak hosprávně nastavit?

Darkness
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 08:45
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Darkness »

jinak "krokáč" je OK...tím to není

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od gregi »

Darkness píše:že váháš, ale jsou na ní vidět "vydřené drážky"....myslím že je KO, ale nevím kde jí sehnat

Vydřené drážky jsou předpokládám na "tišťáku" na škrtící klapce :?: Provizorní opravu můžeš udělat obyčejným krajónem , grafit Ti vydřené dráhy nahradí . Jinak shánět škrtící klapku na 8.000,- Kč je holý nesmysl . Vím , že stará klapka nebude 100% , ale rozhodně nebude za cenu 8.000,- Kč , to Ti vyjde lépe lístek na tramvaj :mrgreen: Škrtící klapky mám ve stodole a když jsem sháněl jinou při řešení problému na bývalém motoru , tak jsem jí sehnal samotnou asi za 500,- Kč a to je už minimálně 5 let zpátky . Jinak "tišták" můžeš opravdu sehnat snad ze všeho :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrtící klapka Passat B3

Příspěvek od Kouba72 »

Tyhle problémy jsem také měl,řešení je jednoduché prověř kabely k potenciometru škrtící klapky,bívají ztvrdlé a rádi praskají.

Odpovědět

Zpět na „Motory“