Zahrati na provozni teplotu

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od pino.t »

Termostat je bez dírky, origo VW.
zkoušel sem to poskládat mimo auto a to hadice co jde do spodku chladiče fouknout a neprofoukl sem to.
Napadlo mě, že by to mohlo být někde ucpany a že vznikne tlak, kterej si ten termostat trocha otevře.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od Bastard »

No a ještě se zeptám jsou ty termostaty na 87°C nebo na 80°C? :mrgreen:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od pino.t »

87°C
nejspíš budu muset udělat pokus jestli se otevírají jak mají :roll:
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od Bastard »

No... Špagát, hrnec, tyčku, vařič, teploměr a měříš... Jo a čím jsi měřil teplotu té kapaliny v autě?

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od Kouba72 »

Též jsem měl takové problémy,zkusil jsem vyměnit termostat,ale stále stejné.Hledal jsem dál a nakonec to objevil:zkus vyměnit víčko na expanzní nádržce.Já to vyměnil a bylo po problému.

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od l.bohm »

Kouba72 píše:Též jsem měl takové problémy,zkusil jsem vyměnit termostat,ale stále stejné.Hledal jsem dál a nakonec to objevil:zkus vyměnit víčko na expanzní nádržce.Já to vyměnil a bylo po problému.
Já u mého 1Z jsem vyměnil termostat loni dal jsem Wahler, motor se pěkně zahřeje na 90 a ručička na te 90 drží jak přibitá a je jedno jestli je motor v tahu nebo jedu z kopce bez plynu. Akorát mám ted v zimě problém z dobou zahřátí cca asi 6km. Ty tři žhavičky jsou ok ale nejde mi na ně 12V. Nevíte někdo kdy ma příhřev fungovat ( tepl. vody, tepl. vzduchu ) ? Nemá někdo schéma zapojení.

giorgio.22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.08.2009 20:28
Bydliště: Brno/VY

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od giorgio.22 »

Zdravím,mám 1.8 79kW a budík mi vyleze taky sotva na 70, když popojíždím ve městě tak mi to vyleze skoro na 90.
Taky jsem měnil termostat a stejný.
V zimě taky trvá než se mi to zahřeje.
Myslím že špatně ukazuje budík.Tak na to kašlu.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od pino.t »

Já mám raději ze dvou třetin zakrytej chladič, teď moc nehrozí, že by se to přehřálo.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

giorgio.22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.08.2009 20:28
Bydliště: Brno/VY

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od giorgio.22 »

A jak ti to topí??

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od pino.t »

Když je kolem nuly, tak do 5km mám teplotu na 90°C a pak se tohybuje plus minut 10°C
Takže to topí v pohodě, teplej vzduch jde do auta tak po 1km.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Andropov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 30.10.2009 16:20

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od Andropov »

Nazdar lidi, mám se svým pašíkem podobný problém a jak jsem se dočetl, asi to bude termostat. V zimě se rafička teploty prakticky neodlepí od 70 a teď v létě mi teplota docela lítá. Normálně tam mám tak 80, ale ve městě tam mám 90, teď jsem tam měl dokonce 100, možná 105 což mě už znepokojovalo. Proto mě zajímá, jaká teplota je ještě v pořádku a při kolikati stupních bych to měl už raději odstavit a nechat vychladnout :D Zkrátka, zda existuje nějaká horní únosná mez teploty a jaká je její hodnota :D

Uživatelský avatar
fantomasxxx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 02.04.2008 07:22

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od fantomasxxx »

Ahoj,
sory za oftopic. Ale potřebuji poradit. Mám rozdělaný auto - B4 tdi 1Z , měním termostat. Když jsem to rozdělal, tak tam ani nebyl žádný o-kroužek. Má to být smotované opravdu jak je napsáno výše?
Nejdříve vložit termostat, pak těsnící kroužek nebo obráceně. Ne několika autech jsem se setkal s obráceným řešením.
Poradí prosím někdo jak to má být správně složené?

Uživatelský avatar
michyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.11.2013 17:05

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od michyy »

čus taky ted řesim b4 tdi 1z. před vyměnou jsem dosahoval na kopcich 105stupnu cca 10km kopec, když jsem jel dolu tak to padalo na 70stupnu, ted mam novej od wahlera 87otevira ale mam zas jinej problem, na rovinach se nedostanu přes 90stupnu at jedu jak jedu. ale když jedu kopec dostanu se na 98stupnu, zastavim otevřu kapotu chladič studenej necham to běžet na mistě a během 30s chladič vařici že na něm neudržim ruku.už nevim co stim asi zkusim koupit termostat na 80stupnu už mně to depta čidlo teploty nové,komplet přiruba včetně hadice a čidla original VW
passat b4 variant 1,9tdi 66kw 1z GT

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od Bastard »

A máš v pořádku vodní pumpu? Že by při vyšších otáčkách přestávala pumpovat správně...

Uživatelský avatar
michyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.11.2013 17:05

Re: Zahrati na provozni teplotu

Příspěvek od michyy »

pumpa ok teplotni čidlo včetně přiruby hadice original VW všechno funguje jak ma prostě, když jedu město je to v pohodě maximum 90stupnu i dalnice jedu kopec cca 10km přijedu nahoru chladič studenej na MFA palubce 98stupnu, motor běži na mistě cca 30s chladič se začina ohřejvat až na něm neudržim ruku, pak spina i sahara už jsem nasranej, voda cirkuluje,hlava ok těsneni taky fridex g12,napadlo mně zkusit termostat na 80stupnu ale nevim no
passat b4 variant 1,9tdi 66kw 1z GT

Odpovědět

Zpět na „Motory“