výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
valerie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2009 23:40
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od valerie »

omlouvám se předem za stupidní dotaz,ale prosím zkušené,aby mi poradili,zda je možné usadit v B3 1.8 motor 2.0 a s jakými úpravami :?: Bohužel ten 18náctkový chcípnul a mám k dispozici motor 2.0 z B4.Díky všem za rady. :wink:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od Passta »

Chce to motor s komplet příslušenstvím, tj. airbox s váhou vzduchu, palivové čerpadlo(1.8 má nižší tlak), samozřejmě svazek elektriky od pojistkovky,lambda sondu, řidící jednotku a pokud možno i první díl výfuku s katem, jinak by jsi musel přehodit svody z 1.8 a lambdu našroubovat místo staré. Dvoulitr má lambdu čtyřdrátovou. Možná ještě nějaké drobnosti, na které si teď nevzpomenu, ale to zásadní tam máš.
Jinak motor tam pasuje bez problému, vždyť se tam montoval sériově. Ale připrav se na to, že výměnou motoru se "vozidlo stane technicky nezpůsobilé provozu", protože to nejde legalizovat, a mohou nastat případné problémy na STK (sám to řeším přes známého)
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

valerie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2009 23:40
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od valerie »

děkuji,to jsem přesně potřebovala zjistit :wink:

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od Passta »

Pardon, omlouvám se za použití mužského rodu ve větě ....jinak by jsi musel..... :lol: Člověk se tu s něžným pohlavím málokdy setká :lol: :lol: :lol:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

valerie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.02.2009 23:40
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od valerie »

s pašíkem mám několik let neustálé problémy,nejdřív doslova bouchnul olejový filtr,pak časem začal vařit bramboračku,až jí uvařil (někdo jiný,ne já :lol: ),následovala výměna motoru na 1.6, vypadlá lambda a teď je motor zase v háji,kompresy má na všech válcích,ale netočí a ve vaně je nejspíš olej s vodou a snad i benzínem (hadička tekla).Toť laikovo vysvětlení. Mám to auto ráda,ale když musím chodit pěšky,tak bych ho nejradši hodila ze skály :) S technickou po výměně motoru problém nemám.

Uživatelský avatar
Maharadza
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1306
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od Maharadza »

valerie píše:s pašíkem mám několik let neustálé problémy,nejdřív doslova bouchnul olejový filtr,pak časem začal vařit bramboračku,až jí uvařil (někdo jiný,ne já :lol: ),následovala výměna motoru na 1.6, vypadlá lambda a teď je motor zase v háji,kompresy má na všech válcích,ale netočí a ve vaně je nejspíš olej s vodou a snad i benzínem (hadička tekla).Toť laikovo vysvětlení. Mám to auto ráda,ale když musím chodit pěšky,tak bych ho nejradši hodila ze skály :) S technickou po výměně motoru problém nemám.
Tak to je pohoda :wink:
Passat Variant B4 1,9 TDi 81Kw - MÉ DRUHÉ JÁ => http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=285" onclick="window.open(this.href);return false;

fisho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.04.2009 19:37

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od fisho »

jo ty problemy mam taky,porad neco odeslo,prvni bylo tesneni pod hlavou,pak tesneni pod karburatorem...to asi kazdemu,pak vodni cerpadlo,tesnici krouzky,starter,alternator,vynechavaji brzdy nekdy a uz nevim co dal,je toho hodne na motoru.tetka zme ho vymenili z b2 ale blbne palivove cerpadlo v nadrzi ja to v p...,zobralo mi nervami to auto alespon 5 let zivota,no stejne ho mam rad a znovu a znovu ho ozivuji....tak hodne stesti

Uživatelský avatar
GT PASSIK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 26.06.2008 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: výměna motoru u B3 1.8 na 2.0

Příspěvek od GT PASSIK »

valerie píše:omlouvám se předem za stupidní dotaz,ale prosím zkušené,aby mi poradili,zda je možné usadit v B3 1.8 motor 2.0 a s jakými úpravami :?: Bohužel ten 18náctkový chcípnul a mám k dispozici motor 2.0 z B4.Díky všem za rady. :wink:
ahoj pokud by byl zájem mám 2.0 16V na prodej :mrgreen: jelo by ti to líííp :mrgreen:
nebo mám 1.8 66kw a 79kw
!!!VW-SUPER stroje!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory“